Luščine

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

tema odprta - 14. jan 2007 21:37 | ogledi: 6.451 | odgovori: 5

Včeraj sem v oddaji, če se ne motim se imenuje Sožitja, videla prispevek o vzglavnikih, narejenih iz luščin. Celega prispevka nisem videla, ampak mislim, da so vzglavnik polnili z luščinami nekega žita. tak vzglavnik se lahko uporablja tudi kot termofor.

Ali mogoče kdo ve, za kakšne luščine gre, kje se jih lahko dobi?

Ali je za polnilo primerno še kaj drugega, mislim, da sem enkrat videla tudi vzglavnike, polnjene z nečim drugim. Videla sem že termofor polnjen s peškami višenj, ampak te je težko zbrati v taki količini.

Hvala vsem za odgovore.

matilda

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

16. jan 2007 8:59

Prosim za obrazložitev: luščine zame pomenijo lupine, to je zunanji ovoj. Ali se za vzglavnike res uporablja samo lupine, ali cela neolupljena zrna, in ker so neolupljena, jim rečejo luščine?

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

16. jan 2007 9:09

rdkapica...v vzglavniku so luščine, BREZ zrna! Sama uporabljam pirinega in ga ne zamenjam za nič na svetu! Nena Nena-morje

amywinehouse  

član od: 10.1.2009

sporočila: 12

28. sep 2012 15:44

Pozdravljeni,

ne vem, če je tema še vedno aktualna, ampak vse o luščinah si lahko preberete tu

http://ajdoveluscine.wordpress.com/

Sicer pa jaz ne menjam mojega ajdovega vzglavnika za nič na svetu

amywinehouse

asimina  

član od: 7.1.2012

sporočila: 41

30. sep 2012 21:17

Tudi jaz imam vzglavnik iz pirinih luščin in ga ne menjam.Letos sem imela s sabo na dopust svoj vzglavnik iz ajdovih luščin,malo je manjši.Pirinega sem delala sama in je malo večji,ne sme bit pa poln,da ni trd.

asimina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti