Zakaj se mi živalska sladka ...

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

14. jan 2007 19:52

Jaz sem opazila, ko je posoda v kateri stepam vlažna( kakšna kapljica vode) oz vlažne metlice, se tudi meni sesiri oz. se niti noče stepsti.

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

21. jan 2007 20:43

Veri je napisal/a:
Meni se ne sesiri nobena, razen če jo pozabim v mešalcu in jo stepe v maslo. Stepem lahko tudi smetano, ki ji je že pretekel rok trajanja in se je že ločila na maščobni in vodnati del, če ju seveda zmešam prej:) Ampak sesiri se pa ne, razen če jo predolgo stepam, niti merkatorjeva, niti nobena druga (samo se mi pa zdi, da je merkatorjeve včasih malo manj not in ima krajši rok trajanja...) Veri
Se strinjam. Meni se tudi ni še nikoli sesirila. gasperp

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

21. jan 2007 21:04

no evo zato ker sem tudi jaz namesto stepene sladke smetane dobila sladko maslo-sveda ravno takrat ko je bilo to najmanj treba ne uprabljam živalske sladke smetane. raslinske mi niso dobre zato ostajam pri praških, oziroma raznih šlag kremah, preprosto odmeriš mleko dodaš prašek in stepaaaš, kolikor želiš, pa še okus se mi zdi precej normalen. pa še bolj obstojne so. lucijana

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

22. jan 2007 18:16

Jest praškov ne uporabljam, še za kremšnite ne, ker so same kemikalije not. gasperp

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

22. jan 2007 19:00

Smetana se mi nikoli ne sesiri, mislim, da gre res samo za to, da mora biti hladna in da je ne smemo prehitro in predolgo stepati. Pa še malo za hec: kaj pa, če je smetana užaljena, da jo tako grdo imenujete ("živalska" namesto "prava" smetana)? In še tisto o kemiji. Ko sem se v službi pred kakimi 30 leti začela ukvarjati s prevajanjem patentnih prijav, je bila cela gora takih, ko so kemične tovarne prijavljale postopke, kako iz raznih sestavin narediti nekaj, kar bo podobno smetani. Mislim, da so to današnje "rastlinske smetane"! teta torta

vrtnica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 332

23. jan 2007 11:04

Res je, da se smetana živalskega izvora (prava sladka smetana) spremeni v maslo. če jo predolgo stepaš in še to pri previsoki hitrosti "mikserja", je pa res, da je še vedno najboljšega okusa. Zelo dobra pa je tudi Alpska smetana. Nekje sem zasledila recept z Alpsko smetano in čokoladno kremo Nutela, ki ju pomešani namažemo na navlažen biskvit za torto. Čeprav smo večino pojedli še isti dan, je je nekaj ostalo še za naslednji dan. Tako mi domačih sedaj ni težko prepričat, da mora en dan bit v hladilniku saj je potem res božanska. Skratka za prste polizat vrtnica Sporočilo je spremenil(a) vrtnica dne 23. jan 2007 11:05:59

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

17. jun 2007 20:13

Joj kako sem bla jaz zadnič jezna, ja kar na jok mi je šlo, ko se mi je sesirila. Sem že obupala nad tisto torto pa me je mami naštimala, da sem šla po novo v trgovino in sicer rastlinsko. In kaj se mi je danes zgodilo, s to Mercarorjevo .... Uporabana do 20. pa je smrdea in bila je grenka. Sedauj pa ne kupim več te smetane Na isti dan sva takrat s bodočo taščo pekli torto, vsaka na drugem koncu Gorenjske pa se je njej lih tako sesirila; danes pa, ko sem svojmu fantu govorila še o današnjem pripetljajo pa je povedal, da je mami, se pravi tašča, imela par dni nazaj isto smolo. katti

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. jun 2007 21:27

Smetana ima grdo lastnost: se noče stepsti, ali pa se spremeni v maslo. Najraje takrat, ko jo nujno potrebuješ. Za prvo bolezen imam vselej pri roki šlag peno, ki sicer naredi smetano manj dobro, je pa le uporabna, za drugo pa so samo še solze.

Jaz kupujem smetano in ne maram "plastične smetane",

F r i n a

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

17. jun 2007 22:45

Živjo! Tudi jaz imam slabe izkušnje s to pocensko merkator smetano. Če se že pokvari bi sladka smetana naj postala kisla, ne pa grenka, vsekakor pa ne pred rokom. Sem zadnjič morala strgat dol smetano s kremšnit in iti po drugo (Alpsko), še dobro, da so trgovine bile odprte. Pa tudi sesiri se kdaj ali pa se sploh ne strdi. tigris

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. jun 2007 9:36

Tudi jaz sem se že dvakrat zafrknila z merkatorjevo. Na videz se je stepla lepo, ne vem kako da sem poskusila, ampak na veliko srečo, saj bi imela grenko rolado. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti