Slovenj gradec in okolica - kje se dobro je?

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

5. jan 2007 18:30

Murko mene se ni videl pa tut kaj ekstra kdo od znancev ni sel tja.Vem pa samo to,da imajo baje dobro gobovo juho :).Tina pa kolikor jaz vem je sedajšnji Rahtel. Tarja Tarja83

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

5. jan 2007 19:37

Gostilne Tina ni več...že dolgo, na žalost. Tam se je RES DOBRO jedlo :) Tudi Murko je OK (je pa v samem SG). Na Rahtel pa raje ne hodit, imajo pač klasično ocvrto hrano, od katere mast kar teče, zelenjava je razkuhana (vsaj tako je bilo , ko sem bila tam na neki birmi). Enkart sem bila an ekem sprejemu na letališču in smo imeli odličen hladno-topli bife, toda ta je bil res po naročilu....drugače pa sem slišala za to restavracijo tudi veliko pohval....tudi ambient je lep. Za naše pojme je najbojše Brančurnik/Marin, pa tudi Restavracija Aerodrom (letališče) ter Murko. Zala Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 05. jan 2007 19:39:11

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

5. jan 2007 19:40

strelka,se pridružujem Zali,ki priporoča gostišče Brančurnik http://www.brancurnik.si/ ali pa mogoče pride v poštev še gostišče Delalut http://www.gostisce-delalut.com/ v Dobji vasi,malce iz Raven.Oba gostišča sta dokaj blizu skupaj.Dobra postrežba,okusna hrana.Vse ostalo je po moje že davno izgubilo svojo pravo kuhinjo,po kateri so bili znani v preteklih letih.Bi odsvetovala vse pizzerije,ki še zdaleč niso podobne temu,kar je pizza. Saša

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

5. jan 2007 20:50

Dobro se jé tudi v gostišču Rupar na Prevaljah, na kmečkem turizmu Kajžer v Mežici in kmečkem turizmu Plaznik, ki se nahaja v Bistri pri Črni na Koroškem in da ne pozabim kmečkega turizma Ploder v Šentanelu, pa sigurno sem še kaj pozabila... LP, rdecapesa

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

5. jan 2007 20:59

Brancurnik je baje imel letos grozno za novo leto. Novoletno slavje je stalo 9000 sit na osebo v to pa je bil vstet ruski bife, ki je baje pozel grozne kritike. Vsaj tako mi je danes povedla mama, ki je sicer imela dobro mnenje o tej restavraciji. Vemves, pizza je dandanes tako relativen pojm, da se je kar tezko ognit hrani,ki ne bi bila podobna pici, res pa je da so tudi okusi vedno bolj različni in zahtevni. Res pa je da nekatere restavracije pri nas, ki so nekoc veljale za dobre ali celo zelo dobre, kar nekako ne delajo vec na tem,da bi to ime se obdrzale. Zna biti,ker enostavno Korosci nismo vajeni jesti zunaj in raje jemo in kuhamo kar doma. Se posebno opazujem mlade mamice v trgovini.... je veliko lazje dat 200 sit za zmrzjen pomfri s katerim itak ni dela, kot pa iti vev in dati obcutno vec, pa se za bencin bo slo... Tarja Tarja83

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

6. jan 2007 0:41

Tarja,glede na to,da sem tudi jaz korošica,sicer ne živim tam,poznam pa kar dosti gostišč,ker radi dobro jemo,tudi drugje,ne samo doma.Kar se tiče tega,ko si napisala,da so bile zelo dobre gostilne na koroškem ,bi jaz prej rekla,samo dobre,zdaj pa so zanič.Brančurnik že ve,zakaj taka cena,kaj se je dogajalo za novo leto tam,pa po moje ne more vplivati na gostilno,ki je res dobra. V današnjem času bi se razen omenjih gostišč v prejšnem postu zelo težko odločila za kakšno drugo lokacijo,razen mogoče kakšen turizem,ki ga omenja rdeča pesa. Nekako se mi zdi,da se splača odpeljati po gorenjski, primorski, štajerski ,tam se lahko veliko kje,je zelo dobro. Saša

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

6. jan 2007 0:43

Men osebno je bil tale kmečki turizem TINA, zakon. Tam sem prvič v življenju poskusil skuto z čebulo in bučnim oljem...in mi je bilo tako dobro, da smo bili kar redni gosti. Res škoda da jih ni več Lep in prijeten dan vam želi:
escada

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

6. jan 2007 0:46

escada,glede na to,da ribica tako lepo "teče",te jaz povabim na to dobroto,seveda upam,da veš,da paše k temu še dobra domača klobasa Saša

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

6. jan 2007 0:52

ok....klobaso prinesem s sabo...Velja??? Lep in prijeten dan vam želi:
escada

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

6. jan 2007 0:54

Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti