Priprava mlečnega kefirja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jun 2010 10:22

Najnajnajlepša hvala!!! Super ekspres:)

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

12. jun 2010 14:31

Jaz sem pila kefir eno leto in pol. Vsk dan . Ker ne vem zakaj vse je uporaben sem ga pač pila oz. jedla za malico. Ko sem prenehala sem ga dala kar v zmrzovalnik. sedaj ga zopet pijem namesto jogurta. Ko sem delala iz domačega mleka je bil zelo zelo dober. Alpsko je pa tako bolj kisel. Mislila sem, da mi bo pomagal pri prebavi. Pa ni bilo uspeha. Mogoče kdo ve, kdaj se pije, da potem pomaga. TUMAAVGUST

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

13. jun 2010 23:04

Pozdravljene ! Tudi jaz sem ena od tistih , ki so zelo nore na kefir . Ne vem sicer , za kaj vse koristi , meni je preprosto dober . Doslej sem si ga kupovala , danes sem pa pogrela malo mleka, le toliko , da ni bilo mrzlo in mu dodala dve žlici kupljenega kefirja. Pokrila sem s pokrovčkom in pustila na sobni temperaturi . Žal nisem imela domačega mleka ampak samo alpsko . Kaj mi bo ratalo , kefir , kislo mleko , ali kar neka neuporabna brozga ? Bom poročala . Lp Ja , še to , če mi ne bo uspel kefir na ta način , bom prosila za malo gobice . Lahko ? manca51

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. jun 2010 12:21

PO moje ti bo ratalo kislo mleko;). Za kefir rabiš kulturo, ki živi v takih "gobicah" in ta potem porablja mlečni sladkor in njeni izločki dajo kefirju njegov okus. V jogurtu so res žive bakterije, ki delajo jogurt, tako da jogurt (in tudi kislo mleko) lahko narediš na tak način kot si ti delala, da daš pač malo kulture zraven; v kefirju pa mislim, da ni teh gobic, ker živijo skup - v taki gmoti, gobici in ko jo potegneš ven iz kefirja, jih not ni več - vsaj ne v dovolj velikem številu, da bi ti mleko spremenile v kefir.

mlavla  

član od: 31.5.2007

sporočila: 18

14. jun 2010 21:09

jaz bi tudi prosila za kefirjevo gobico. ima še katera kaj viška??? HVALA!! mlavla

pinch  

član od: 18.2.2009

sporočila: 89

3. mar 2012 14:37

Imam eno vprašanje.

Včeraj sem dobila svojo prvo gobico in takoj doma dala delat svoj prvi kefir.

Za to posebno priložnost sem kupila nehomogenizirano mleko 3,5 % maščobe in po 24 urah je bila stvar fertik... se mi zdi.

Imam vprašanje:

- nekako sluzasto je vse skupaj... pretočila sem normalno ampak se je vse skupaj nekam vleklo. Je to vedno tako? Zakaj pride do toliko 'sluzi'?

- še preden sem karkoli drezala v kefir, se je gor nabrala smetana - jo lahko dol poberem oz ali je bo manj, če bo mleko manj mastno?

 

To bi bilo to zaenkrat :)



pinch

Sporočilo je spremenil(a) pinch dne 03. 2012 14:38

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

3. mar 2012 16:49

Kolikor jaz vem, ne sme biti sluzasto. Malo bolj gosto od mleka, skoraj tako kot tekoči jogurt iz trgovine. Naj me popravi kdo, če ni ravno tako.

 

Zgoraj pa nastane smetana, ker se gosti in ne meša. Kefirjeve gobice nekak splavajo na vrh, pa gostijo mleko. Je pri meni normalen pojav. Samo pazi, da se ti ne razplasti (zgoraj skuta, spodaj voda), zato premešaj vsakih par ur.

yulchi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. mar 2012 17:09

Moj se ni nič vlekel, pa nisem nič premešala, navadno premešam takrat ko vzamem gobico ven... Je pa res, da se moj ni delal 24 ur, meni se je zdel že zjutraj narejen. Smetana na vrhu se mi je zdela pa skoraj za na kruh za namazati.

Loni Makaroni

pinch  

član od: 18.2.2009

sporočila: 89

3. mar 2012 18:44

verjetno sem predolgo časa pustila, ker se mi je že zvečer zdel okej ampak sem pustila do danes do 14h (torej 24 ur)

gobica se mi zdi ogromna tako da najbrž ni potrebno veliko časa..

no, spil se bo :) je vseeno okusen.

pinch

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

3. mar 2012 19:36

Jaz ga puščam po dva tri dni na sobni temperaturi. Se mi prej ne naredi. Mogoče ker imam samo eno gobico noter.

yulchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti