Svinjska pečenka

tej@  

član od: 24.6.2005

sporočila: 33

tema odprta - 4. jan 2007 13:15 | ogledi: 51.760 | odgovori: 8

Zanima me kako jo pripravite, oziroma s čim jo začinite.

tej@

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. jan 2007 13:39

Sol, poper, česen, malo kumine - s tem se natre naoljeno meso, premaže z malo gorčice in pusti nekaj časa, lahko tudi čez noč. Tako sem jo delala dolgo nazaj, saj zadnjih nekaj let svinjine tako rekoč ne jemo (razen v segedinu). Jo pa tašča še danes dela na tak način, s tem da jo peče v pekaču,v katerega da veliko zrezane čebule, na rezance narezano papriko, malo zrezane korenine peteršilja in na kolobarje narezano kroenje. Potreese tudi z začimbami (šetraj, timijan, majaron, doda nekaj brinovih jagod), podlije z malo vina in ko se naredi sok, pečenko večkrat prelije s sokom, ki nastaja. Po potrebi tudi doda malo vrele vode, če tekočina med peko čisto povre. Tako je meso sočno in zelo okusno. Mamamia mamamia

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

4. jan 2007 13:40

jaz meso malo solim,popram in malo vegetam, dam v pekač in ga z vročim oljem polijem. Če hočeš imeti staro svinjsko pečenko, potem jo zalivam samo z vodo v kateri imam stisnjen česen, vendar samo vodo brez česna.Peči se mora dolgo časa, potem pa je omaka tiska PRAVA. dober tek pat

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

4. jan 2007 13:43

Jaz natrem meso s soljo, mleto kumino in stisnjenim česnom. Preden dam pečt pa v pekač nalijem vodo. Marna

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

4. jan 2007 13:48

Moja svinjska oz. tudi goveja pečenka je taka, kot jo opisuje mamamia. Jaz meso natrem, namažem oz. mariniram včeraj. Danes jo pa na vroči maščobi na hitro prepražim - 5 minut na eni strani in 5 minut na drugi. Tako kot zgoraj opisuje, vsa živa zelenjava narezana na grobo je v pekaču, gor dam prepraženo pečenko, zalijem z 2,5 - 3 dl črnega vina, pokrijem in dam v pečico. Zadnjih 20 minut odkrijem pokrov. Meso obrnem smo enkrat - NIKDAR V MESO NE PIČITI Z VILICO, ampak prijeti z dvemi kuhavnicami. Peče se približno 1,5 - 2 uri na 170 stopinj. Pravijo vsaka kila pečenke eno uro! Pozdravček!

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

4. jan 2007 14:12

Pečenko delam na enak način kot dragička in mamamia samo,da vse skupaj zelenjavo, čebulo in meso dam v vrečko za pečt.Meso pa mariniram že prejšni dan.Zadnjih 10-15 min. pa pečenko dam ven iz vrečke in pustim,da se še malo peče.Tudi takšna pečenka je sočna ker se peče v lastnem soku, in tudi vilic nikoli ne uporabljam. Lep dan še naprej mamazeljka Sporočilo je spremenil(a) mamazeljka dne 04. jan 2007 14:14:14 Sporočilo je spremenil(a) mamazeljka dne 04. jan 2007 14:15:46

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15165

4. jan 2007 15:16

Jaz večkrat pečem file svinjske ribice. File osolim, popopram, potresem s sesekljanim česnom, premažem z malo dijonske gorčice, polijem z olivnim oljem, prilijem dcl belega vina, dodam še kakšno rezino čebule. Pustim marinirati par ur. Na vročem olju opečem z vseh strani ribico, jo preložim v peki vrečko, prilijem marinado, dodam vejico rožmarina in pečem cca uro (malo več kot je teža na kg). Vrečko pred pečenjem prebodem z iglo. Temperatura pečenja v ventilatorski pečici 180 stopinj. Pred koncem vrečko prerežem s škarjami in vklopim pečico na žar, da se na vrhu lepo zapeče. Omako prepasiram z paličnim mešalnikom dolijem še malo belega vina in prevrem. Pečenko pustim še malo počivati, nato jo narežem na rezine in prelijem z omako. Včasih pečem tudi brez vrečke. Takrat meso z marinado preložim v pomaščen pekač, dolijem še malo vode in stopljene 1/4 kocke za pečenke. Meso večkrat polivam, obrnem.

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

4. jan 2007 17:24

Pri nas pa jo takole pripravljamo: en dan preje jo nasolimo, popopramo, obložimo z listi svežega žajbla in z rožmarinom. Pospravimo v hladilnik, naslednji dan poberemo začimbe stran, dase ne zažgejo dodamo še česen in čebulo, nato pa v pečico, kjer na 200 stopinj pečemo in zalivamo vsake 15 minut z juho in vinom. Takšna pečenka je zelo okusna, mehka in zelo sočna. Aja zraven spečemo krompir. biba

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

4. jan 2007 21:45

Jaz pa jo pripravljam takole. Lep kos svinjine nasolim, vložim v polivinil vrečko, dodam malo pimenta in cimeta ter prelijem s sokom ene limone in malo olivnega olja. Vrečko zaprem in vse skupaj malo pomečkam in dam v hladilnik za kak dan, lahko tudi več. Vmes večkrat premečkam, da se meso fino prepoji z vsemi dodatki. Po končanem mariniranju jo dam v pekač, dodam malo jušne zelenjave in krhelj limone z lupinico ter lovorjev list. Prilijem vrelo, osoljeno vodo, še bolje juho in postavim v pečico segreto na 180 stopinj. Pečem brez ventilatorja cca 2 uri in vmes pridno polivam z nateklim sokom. Po potrebi prilivam vročo vodo. Par minut pred koncem pečenja dam pečico na maximalno temperaturo in vključim gornje grelo (žar). Zelenjavo, ki se je pekla poleg in natekli sok spasiram s paličnim mešalnikom. Seveda prej odstranim lovor in krhelj limone. Pred rezanjem pustim pečenko stati kakih 15 minut, da se sokovi umirijo. Omako postrežem posebej. Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti