Krofi

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

28. jan 2002 8:03

Krofi boje uspejo , če delaš krogljice. Jaz zajemam testo kar z žlico (caa 7 dag testa ). Potem z rokami na deski oblikujem v krogljico , da je lepo gladka. Dam na pomokan prt in krogljico malo sploščim. Pokrijem z servieto in pustim vzhajati. Ko je krof vzhajan, to je po 40 do 60 mimutah ga dam v srednje vroče olje peči na tisto stran, ki je bila prej na vrhu in pokrijem z pokrovko. Pečem 4 minute in nato obrnem in še 4 minute na drugi strani nepokrito. Olje naj bo tako vroče, da ko leseno kuhalnico pomočiš v olje zacvrči.Olja mora biti v kozici najmanj 2 prsta. Če testo valjaš, in ga preveč razvaljaš,so potem krofi nizki, nimajo venčka in še velika luknja je v krofu. Iz ene kg moke se dobi okrog 23 - 25 srednje velikih krofov. Na 1 kg moke dam 8 dag kvasa. Potem testo lepo vzhaja. Toliko iz mojih dolgoletnih izkušenj. Lep pozdrav in veliko uspehov. Pravijo pa ,da vaja dela mojstra.Prvič navadno vse dobro uspe. Le korajžo je treba imeti. marta pirtovšek Sporočilo je spremenil(a) megi dne 06. feb 2002 09:48:38

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

28. jan 2002 8:54

Jaz pa sem imela pri krofih vedno probleme s temperaturo olja, potem pa sem pogruntala, da je prava temperatura 170 stopinj v fritezi. Cvrem pa na olju Frivita. Testo stepem kar z metlicami za testo z navadnim mešalnikom. Za valjanje testa vedno uporabim leseno desko. Kar pogumno se lotite krofov, ker sploh ni tako zakomplicirano kot mislite. Veselo na delo! Simona

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

28. jan 2002 10:31

Pri nas delamo krofe po receptu iz kuharice Felicite Kalinškove in zmeraj ratajo. Je pa res, da jih pazimo (prepih in to) in na roke klofamo. Med napotili v receptu je tudi ta, da je treba krofe, ko se jih da v olje, pokriti in tresti, da narastejo, potem, ko se jih obrne, se jih pa cvre naprej nepokrite... Dela je za cel dopoldan, užitkov za popoldan, ker je pust enkrat na leto in jih cvremo samo v tem času, pa ni prehuda. lp Irena

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

2. feb 2002 17:37

Hojla! V zadnji ali predzadnji Anji je kar nekaj o krofih! Ažokoh! Matjaž Gomilšek

neznan uporabnik

2. feb 2002 20:57

Pozdravljeni, v teh dneh sem izbrskala recept za krofe, katerega avtorica je s. Nikolina. Morda pa se mi letos bolj posreči! 1 kg moke, 1 pecilni, žlička soli, 6 dkg sladkorja, 1 vanilij sladkor, 3 - 4 rumenjake, 2 žlici ruma, limonina lupinica, 2 žlici topljene smetane, 2, 5 dkg kvasa, 5 dkg raztopljene margarine, toplo mleko Moko s pecilnim praškom presejemo v skledo in solimo. Kvas z žličko sladkorja raztopimo v treh žlicah mlačnega mleka. Posebej v skledi spenimo: rumenjake, sladkor, vanilij, prilijemo rum, smetano in zalijemo s 4 dcl vročega mleka. Mešanico zlijemo v moko, med mešanjem z roko dodamo še vzhajan kvas in mleko, da napravimo srednje mehko testo. Potem prilijemo margarino testo dobro gnetemo, 20 - 30 minut. Obdelano testo naj pokrito vzhaja 2 uri. Vzhajano testo damo na pomokan prt, ga z valjarjem potolčemo in enakomerno razvaljamo za pol prsta debelo. Če pustimo tako razvaljano testo počivati še 10 minut, bodo krofi lepši. Polovico testa izrežemo z modelom, nadevamo z marmelado ter pokrijemo s kolobarji druge polovice. Robove stisnemo in izkrožimo krof. Krofe polagamo na pokrito desko dva prsta narazen. Pokrijemo in postavimo na toplo, kjer naj vzhajajo. Dobro je, če na pol vzhajane krofe obrnemo. Krofe ocvremo - prvo stran v pokriti, drugo pa v odkriti posodi. Če imajo krofi luknje ali se med cvrenjem sami obračajo, so premalo vzhajani. Sestra Nikolina priporoča tudi, da naj bodo vse sestavine tople. Testo naj bo nekoliko mehkejše kot navadno kvašeno. Kvašenemu testu, ki je namenjeno za cvrtje, dodamo pecilni prašek! Tako. Zdaj pa veselo na delo. Veliko sreče! LP! Beti

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

5. feb 2002 12:45

Hojla! Simonka Koliko minut pečeš krofe v fritezi pri 170 stopinjah? Hvala. LP Ažokoh! Matjaž Gomilšek

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

5. feb 2002 14:48

Upam, da se ne bom zlagala, ker je od cvrtja krofov minilo že eno leto, itak se pa moram kar hitro spomniti, ker je to delo pred vrati. Najprej jih cvrem 4 minute pokrite oz. zaprte, potem jih obrnem in odkrijem in pustim, da dobijo še na drugi strani pravo barvo. LP Simona

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

6. feb 2002 7:18

Popravljam čas cvrtja: 2 minuti se cvrejo na eni strani in 2 minuti na drugi! Simona

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

6. feb 2002 8:13

2 minuti plus 2 minuti je absolutno premalo......krof se niti ne pregreje...simonka, preverite še enkrat krofi naj se pečejo pri 180 4 plus 4 minute......saj 2 minuti pri 170 se ne obarvajo dovolj in so v sredini še surovi......verjemite, ali pa pozabite,,,,, Herman Teron

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

6. feb 2002 8:24

Hojla! Tudi meni se zdi 2 minuti pri 170 zelo malo. Vendar jaz sprašujem za fritezo. Zanima me, ali pustiš fritezo odprto, ko krofe obrneš. LP Ažokoh! Matjaž Gomilšek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti