Pečica z ventilatorjem

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

tema odprta - 29. dec 2006 10:05 | ogledi: 2.185 | odgovori: 5

Jaz zopet rabim pomoč. Prej sem imela pri štedilniku navadno pečico, sedaj imam pečico z ventilatorjem (ni tista ki ima okrog ventilatorla grelec, ampak ima le ventilator da meša zrak). Za kuhalno ploščo so slovenska navodila, za pečico jih ni, zato bi prosila če mi kdo na kratko razloži,v nemških navodilih sem opazila da se peče na manj stopinj npr. prej sem pekla kruh v navdni pečici nekaj časa na 220, potem sem zmanjšala na 200. Kako naj sedaj prilagodim oz zmanjšam -za koliko? Hvala in lep pozdrav.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

29. dec 2006 10:22

Tudi jaz imam ventilatorsko pečico. Zmanjševalo naj bi se za 20 stopinj - npr. kar si prej pekla na 180, sedaj pečeš na 160 stopinj. Jaz se tega sploh ne držim, vedno pečem itak na približno, kadar pa delam po receptu, vedno nastavim tako kot piše, oz. tako sem tudi prej pekla. Je pa res, da prej se mi je marsikateri biskvit ali testo prežgalo ali preveč zapeklo, zdaj pa se mi to praktično ne dogaja več. matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

29. dec 2006 10:41

Nincika, kot ti je rekla matilda - za okoli 20 stopinj znižaš temperaturi v primerjavi s klasično pečico. Kljub temu pa boš potrebovala nekaj časa, da pogruntaš značilnosti te pečice. V njej bi se načeloma lahko na priemr pecivo peklo v več nivojih, a pri meni se ni obneslo. Se pa meso lepše zapeče in še kaj bi se našlo... mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

29. dec 2006 13:00

Jaz pečem pecivo v dveh nivojih, pa kruh tudi. Meni se zelo obnese. je pa res, da je treba uporabit nižje temperature. Uspešno peko ti želim, nincika! rimljanka

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

29. dec 2006 16:11

Nincika, tudi jaz imam takšno pečico. Jaz sem opazila pri moji pečici,da kadar pečem prav na ventilatorski stopnji,moram temperaturo znižati za 30 stopinj,kadar pa uporabim nastavitev sp. in zg. grelo,jo znižam za 20 stopinj.Upam, da sem ti kaj pomagala,izkušnje pa bodo tako naredile svoje. Uspešno in dobro speči!!! ela

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

29. dec 2006 17:06

Hvala, hvala, hvala,hvala, res ste dobre, upam da bom tudi jaz vam lahko kdaj kaj pomagala. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti