Orgentno!

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 28. dec 2006 15:29 | ogledi: 2.763 | odgovori: 24

hojla!

Mi prosim lahko pomagate!

Za darilo sem dobila modelj ki je podoben maffinom samo da zgleda kot kolaček(podobnim v mekiču).Pekli bi jih danes!

Nestrpno čakamo odgovore

mijamarija

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

28. dec 2006 15:35

Kaj bi pekli danes? A muffine? V bazi jih je kar precej... Sonja

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

28. dec 2006 15:40

urgentno katti

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

28. dec 2006 15:44

"...podobnim v mekiču..." - je to McDonald"s? Če je, potem želiš peči donat"s - e. Mislim, da je testo podobno tistemu za krofe. Sem se pa nasmejala ob tej tvoji "orgentnosti"! LP Marna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

28. dec 2006 16:01

Ja, modelj je res uriginalen, mekič mi je pa znan in hčerinih sms sporočil: jas sn zaj v mekiču...Gremo torej pečt donace...mamamia mamamia

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

28. dec 2006 16:25

Ob takšnih modeljih me bodo še na orgenco odpeljali. :P cherry

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

28. dec 2006 16:40

Hojla! Ne se hecat res se mudi-gosti bodo vsak čas na vratih! Mislim da testo ni podobno ne maffinom ne krofom.Dajmo no kje so recepti za naše donat"se. Lepe pozdrave. mijamarija

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. dec 2006 16:44

Ob prebiranju posta sem se spomnila na en vic, urbano legendo ali kakor hocete pac temu reci. Odlicen ragbijas je bil sprejet na enega od slavnih ameriskih collegejev, sportna ekipa je zmagovala, vendar je bil ragbijas mocan samo na sportnem podrocju, ocene so bile med C in D, le anglescine ni mogel spraviti s F (Failed). Ker je bilo vodstvu collegeja veliko do tega, da ga obdrzijo v ekipi, so med brati malo pritisnili na profesorja anglescine, naj ga - ce se le da - spusti. Zakljucni izpit je bil muka za profesorja, se bolj za studenta, nekako sta se prebila do konca in profesor je zastavil zadnje vprasanje iz crkovanja - kako se crkuje besedo coffee (kava). "Ce bos pravilno crkoval besedo, te izpustim..." Cez hip profesor pogleda studenta in si premisli: "Ce bos pravilno napisal vsaj eno crko, te izpustim..." (pritiski uprave so bili ocitno dovolj hudi). In ker cez nekaj minut se ni slo, profesor pomaga: "Beseda ima sest crk..." Mladenic nato ponosno napise na tablo rezultat svojega razmisljanja: KAWPHY.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

28. dec 2006 16:48

Poznam model za muffine, pa za orehe, pa za one male tortice, potem pa se počasi konča. V mekiču,kolikor vem, dobiš donatse ali pa neke pite.... Pa kakšno je to pecivo, ki bi ga ti pekla? če bodo gostje kmalu na vratih, vtipkaj v google muffins, pa se ti bo sezam odprl...Pa še preprosti so za naredit, ker za donatse in podobno je pa teba več časa (nekaj ur), ker testo vzhaja. Za maffine pa vse mešaš v eni skledi, streseš v modelčke in spečeš. Deklič, za hitro posredovanje pravega recepta bo pa treba kak podatek več o kolačkih, ne samo to, da niso ne maffini ne donatsi.... Tako, da jaz sicer rada pomagam, ampak kako naj tebi, ko pa ne vem, kaj bi točno rada? Mamamia mamamia

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

28. dec 2006 16:56

Raje kupi pecivo, to se mi zdi še najboljša rešitev. Boš sama pekla kdaj drugič. riba-ribica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

28. dec 2006 18:42

Jaz pa sem dobila za božič silikonski pekač iz pekarne Vrhnika in gor piše, da je pekač za diamante. Recepta ni nobenega zraven, pa me zanima, ali katera pozna tako pecivo? V pekaču je 6x3 luknjice, ki so pol manjše kot za mini mafine, na dnu pa je vzorček kot pravi diamant. Sedaj pa ne vem, če naj noter vlijem maso za mafine ali pa obstaja za diamante kakšen poseben recept. Samo če naredim mafine, pol se diamantni vzorček ne bo videl na njih. Mafini stojijo pokonci, ta vzorček pa je na dnu modela. po moji kmečki logiki bi se tu noter naj peklo nekaj, kar se zvrne ven, da se vidi vzorček. Ali pa ne? pomagajte prosim. Se opravičujem, ker sem se vrinila v temo. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti