Orhideje

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

3. jun 2008 20:46

vanjatajnsek je napisal/a:
Pognojila sem orhideje in sedaj so čisto znorele, ampak, kako jih naj prepričam, da bodo cvetna stebla rastla naravnost. Imam palčke pa "špangice" ampak moram reči, da so strašno vztrajne. Mislite, da bi jih lahko obračala? lp, vanjatajnsek

Tudi obračaš jih lahko brez skrbi, ne bodo nič zamerile.

Blanchy

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

3. jun 2008 21:07

Jaz imam kakih 15 orhidej, vseh mogočih barv. Ena pa je prav posebna. Dobila sem jo lani za rojstni dan. Ve velikanska in na lanskih steblih mi je letos naredila liste in ponovna stebla, na katerih so zdaj orjaški cvetovi. Cvetni steber pa je zelo, zelo dolg, poln cvetov in novih pognjkov, tako da sem bila prisiljena jih malo na kljuke od oken privezati, razpeljana pa je po celih dveh oknih. Vsak ki pride, reče, da kaj takega še ni videl. Če mi bo uspelo, jo bom poslikala, samo na oknu bo bolj težko, ker se bolj kot roža vidi sosednji blok, hehe.

Zalivam jih po potrebi oziroma skopam na 3 tedne, odcedim in dam nazaj v lonček za orhideje. To velikanko pa zdaj samo zalivam. Občasno, mogoče 3-4 na leto pa jih pognojim. Sedaj mi delajo vse poleg cvetnih poganjkov in cvetov nove liste in nove poganjke. Tako da bodo cvetele skozi vse leto. Najstarejša je stara kakih 8-9 let, vse razen ene pa so darilo.

Kyara

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

4. jun 2008 16:36

Kyara ,lepo prosim poslikaj,da naši Giti pokažem,je vsa nora na orhideje ,ji ravno ena pet popkov naredila in nič drugega ne poslušamo.... lp goga

as76  

član od: 15.10.2006

sporočila: 45

4. jun 2008 21:46

Na mojih orhidejah pa poganjajo samo novi listki. Cvetnih poganjkov pa ni od nikoder. Probala sem odcvetelo palčko odrezat že na različnih koncih oz. nad drugim, pa nad četrtim kolenom pa še vedno nič. Pravkar sem jim dala tudi gnojilo v ampulah in upam da bo kmalu kaj pognalo. Prosim za kakšen nasvet. as76

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

4. jun 2008 21:52

Ena mi je rekla, da se cvetočih orhidej ne sme zalivat z gnojilom za cvetenje. A katera kaj ve kako je s tem?

 

Aki

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

4. jun 2008 23:53

Ko mi odcvetijo počakam, da se delno posušijo cvetni stebli, nato jih čisto porežem in zalijem z gnojilom za orhideje ali pa kar s substralom za cvetenje. lp, vanjatajnsek

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

5. jun 2008 7:44

Jaz pa ne uporabljam nobenih gnojil in mi ze leta dolgo vedno kaka cvete. Na priblizno 3 leta jih presadim na novo,dodam samo kako pest zemlje za orhideje in to je to...Zalivam 1x tedensko in jih kake pol ure pustim, da stojijo v vodi, potem pa jo odlijem. Majdina

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 472

12. jan 2012 10:40

Vprašala bi, kaj s tem listnim poganjkom narediti? Ali pustiti ali pa se to lahko odstrani in da v nov lonček kot potaknjenec, čeprav še nima korenin?

gobica1402

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

12. jan 2012 10:46

gobica še malo počakaj da zraste malo večji in da naredi zračne korenine. Ko bodo zračne korenine velike vsaj

5cm pa lahko odrežeš in nanovo vsadiš; jaz sem tako naredila in mi že poganja steblo za cvet približno po 4 mesecih.

reza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti