Tartufi

neznan uporabnik

tema odprta - 20. jan 2002 11:39 | ogledi: 4.245 | odgovori: 4

Rad bi pripravil široke rezance z tartufi , kupil sem Tartufato in me zanima priprava preliva !

Lep ozdrav !

wildstyle  

član od: 16.1.2002

sporočila: 22

20. jan 2002 15:34

Ravno pred par dnevi sem se ubadal s tem vprasanjem tudi sam, a me je kolegov oce poducil. Ce imas sreco si kupil cele tartufe. Maslo bos rastopil v posodi, dodal smetano in par rezin sira za toaste(da poveze omako), po zelji dodas poper in sol. Polivko dobro segrejes, z njo prelijes rezance in po vrhu naribas tartufe. Upam da ti bo uspelo. Domen p.s. Tartufi so zgolj zacimba, zato ne pretiravaj z njimi... Domen Božeglav

neznan uporabnik

21. jan 2002 23:20

Živjo! Če hočeš pripravit res dobre jedi s tartufi, kot jih pripravljajo v sami Istri, moraš najprej v segreto ponev razstopiti maslo nato na maslu segrejemo tartufato, zalijemo z majhno količino vode v kateri smo kuhali rezance ali krompirjeve njoke. Ko omaka zavre v njo vstavimo testenine ali njoke, dodamo par kapljic tartufinega olja, katerega proizvaja isti proizvajalec kot tartufato ali pa Oljarica Kranj. Posipamo s parmezanom (ne šparamo) pomešamo dosolimo malo popopramo in serviramo p.s. Če bi radi uživali ob tej jedi potem po vrhu naribamo malo svežega belega tartufa. Če ga dobimo? Zdenko Mesarič

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

22. jan 2002 7:15

cele tartufe kupujem v Mercatorjevem mega centru na Celovški v Ljubljani.Prodajajo jih v majhnih kozarčkih v katerem sta 2 ali 3 majhni tartufi. Imajo črne in bele....cena je od 3.000.00 sit dalje..... res je, da ni isto kot če bi bili sveži, ampak sveže se zelo težko dobi. Kadar grem na Hrvaško morje proti Rijeki oz. Opatgiji, jih kupim ob cesti (ne vem točno v katerem kraju) je tabla z napisom TARTUFI..... tudi jaz jih pripravim tako, da na maslo stopim malo sira,dodam testenine,premešamm,serviram na krožnik in šele potem po vrhu naribam tartufe....tako so najbolj aromatični..... Herman Teron

neznan uporabnik

23. jan 2002 1:10

tartufe prodajajo v okolici Buzeta, saj jih tudi tam po mojem okusu najbolje pripravljajo. tam živijo lovci kateri imajo pse s katerimi jih nabirajo. Cena za 1 kg belih svežih debih kot orehi je bila v zadnji sezoni od 250 tisoč sit dalje, črne pa se je dalo že dobiti za 30 tisočakov. Vendar jih pa nemoremo primerjat z belimi, saj ne vsebujejo niti 30% arome od belih. P.S. Pazite pri količini zaužitih, ker so namreč naravni afrodizjak! Zdenko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti