Zeljna solata

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

4. jan 2007 17:54

Ava Neizpodbitno dejstvo je, da sadik zelja, ki so ga sadile naše mame ni več. Zeljnate glave so bile velike, listi mehki, da jih je mama pri rezanju zvila kot palačinko, in razrezala na tenko, da bi lahko skoz pogledal. Ni bilo nikakršnih strojčkov, ampak navaden nož. Letos mi je vrtnarica iz Šmarce pri Kamniku, na moje večletno vztrajanje, pri sadikah zelja za solato, prodala sadike, ki so bile take kot nekoč. Na žalost sem jih dobil nekoliko pozno, tako, da se zeljne glave niso do konca razvile. Zelje pa je bilo tako, kot nekoč, mehko za zvijanje in zelo okusno. Dogovorjena sva, da bova sadike zelja letošnje leto sadila nekoliko prej. Tudi jaz sem pred časom na tem forumu, kot ljubitelj zeljne solate postavil isto vprašanje in dobil podobne odgovore. Vam sporočim kako bo zelje uspelo letos. Imam pa tudi predlog. Ljubitelji krompirja so ustanovili društvo za ..... Priznanje krompirja kot samostojne jedi (ne vem, točnega naziva). Mislim, da bi tudi ljubitelji zelja ustanovili podobno društvo, ali se vsaj kdaj dobili, si izmenjali recepte in podobno. Mislim, da je zelje ena od tipičnih slovenskih jedi. as1

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

4. jan 2007 18:05

RONIC sem kupila med prvimi kupci v Sloveniji,vendar se ga meni ne da uporabljati in pomivati za rezenje zelja, ker je z navadnim PVC strgalnikom enostavnejše. pa LP pat

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

5. jan 2007 10:16

Jade, hvala za podatke. Lp, helenag

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. jan 2007 12:48

Naše zelje je bilo pa letos premehko, kar je za solato super, z ribanjem za kislo zelje smo imeli pa kar precej problemov. Pa tudi sveže glave ne bodo tako dolgo ostale. Loni Makaroni

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

17. jan 2007 18:57

Mislim,da imam tudi jaz podoben ribežen kot stefka.Trde glavice grejo z ribežen še bolje! Jaz vsako prepolovim in odstranim tisti trdi del,tako da zarežem v obliki črke v,tam od kocena proti sredici.Take ribežne lahko kupiš povsod,pa tudi tako dragi niso,gre pa fino[] Kristina

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

22. jan 2007 16:15

Kdor dela,dobre in tanke nudeljce, zna narezati tudi dobro zeljno solato. Sama s zelje za solato vedno narežem z nožem, tako,da izrežem koren in glavno žilo pri listu, po tri liste skupaj zvijem in lepo na tanko narežem. Tudi solata iz narezanega zelja je boljša,kot iz naribanega. Je pa najboljše ljubljansko ali pa varaždinsko zelje - so ploščate glave z velikimi listi. Odlično je tudi za kisanje. nasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti