Zeljna solata

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

8. dec 2006 8:56

Aha... sedaj sem se pa spomnila nekaj. Povejte mi v čem je skrivnost - nanaša se na ljubljansko glavno tržnico. Zadnjič sva z možem bila na tržnici (slučajno, ker ne hodim na glavno tržnico) in pri eni ženski je bila 10-metrska kolona, pri drugih treh pa nič ljudi. Mož mi pravi, da je tako dostikrat. Jaz sem pa zanalašč šla k eni od onih tri, ker so mi se smilile, zelje je pa bilo normalno, pač kislo zelje. Pozdravček!

kepca  

član od: 6.9.2006

sporočila: 93

8. dec 2006 9:17

Ava pri Ribnčanah z suho robo bi moral imet lesen rezalnik za zelje rezat.Čau čau pa lep vikend vam želim. kepca

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

8. dec 2006 9:25

No, kar se mene tiče tudi čakam v dolgi vrsti in to je ta gospa z belim klobučkom, torej kot sem prej prebrala, gospa Škerlj. Jaz kupujem pri njej iz enega razloga, to je višja stopnja čistoče( vsaj tista ki se jo vidi na zunaj). Ima tudi zelo dobro zelje, čeprav se mi je že zgodilo da tudi ni bilo najboljše. Aki

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. dec 2006 10:58

Na sejmih in podobnih množičnih prireditvah prodajajo plastične ribežne za zelenjavo. Zelo priporočam. mimika

neznan uporabnik

8. dec 2006 11:11

Tisti ribežen, ki ga nekatere imate je najbrž od Flackermana (upam, da sem prav napisala) Imajo pa ga pri najboljšem sosedu in sicer sem ravno zadnjič gledala - ena bolj enostavna varjanta je cca 2 tisočaka, boljši pa mislim da 3600 sit. Jaz imam tega enostavnega že cca 5 let in ker je začel že po malem šepati, se ogledujem za novim. Mi pa še vedno služi, le reže malo slabše. Drugače pa na njem narežem skoraj vse - korenček in črno redkev za solato, paradižnike, kumarice, papriko in čebulo za solato, zelje, včasih tudi krompir za pomfri, ker ima več nastavkov. Vredno svojega denarja. Pri zelju za solato pa tudi ni vsako zelje pravo - imeti mora tanke liste in tanke listne žile, ponavadi je tudi bolj zeleno kot rumeno. Iz vsakega zelja se s še tako dobro pripravo ne da narezati zelja za zeljno solato. Zelje tanko narežem, posolim, malo počakam in ožmem. Potem pa dodam še malo toplega krompirčka ali malo fižola, pa poper, kis, olje in to je to. l.p. Tedi tedi

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. dec 2006 11:51

Jaz pa ne vem, če bom znala povedati tako da boste razumele. Preden narežem zelje dam ven sredico( tisti debel del) potem si pomagam z ribežnikom. Upam, da ste razumele kaj mislim . Škoda, ker se ne da narisati lp Anamarija

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

8. dec 2006 11:57

Enako kot anamarija1... Nato pa naribano zelje zalijem z malo vrele vode, kisa in posolim, dobro premešam in pustim stati nekaj ur. Običajno ga potem zabelim z bučnim oljem, dodam malo fižolčka in je res čisto mehko. Živi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. dec 2006 14:34

Dragička, zadnje čase ni "kriva" za dolge vrste pri zelju gospa z belim klobučkom, ki da zmeraj dobro vago, ampak ena gospodična mična s precej globokim dekoltejem Loni Makaroni

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. dec 2006 15:08

Meni je prijatelj kuhar rekel, da ima ta gospa z belim klobučkom edina kislo zelje brez konzervansov, zato pri njej vsi tako množično kupujejo... katka

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

8. dec 2006 16:12

Jaz uporabljam že najmanj 15 let plastični ribež - za zelje, kumare, paradižnik, takšen z enim nožem in je originalen. Mislim pa da ni tako drag in dobi se že skoraj v vseh trgovinah! Ja, pa še za solato naj povem - najraje jo imamo sveže naribano (kakšnih 10 min pred kosilom) in priprava: tanko naribano, posoljeno, olje (bučno), kis (vinski), poper - in to je to. Nam je takšna najboljša. gordana Sporočilo je spremenil(a) gordana dne 08. dec 2006 16:15:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti