Nakupo foundija

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

10. dec 2006 18:18

Se pa strinjam s tabo Veri, da je boljše dati več denarja. Glede uporabnosti pa nimam pojma. Meni je ta pri merkurju všeč, ker tak simpatičen in da ima vsak svojo posodico, da se vsi ne slinijo v eno posodo!

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

10. dec 2006 18:25

Jaz sem kupila tega iz Merkurja za 1.600 in nekaj ... namenjen je za stopljeno čokolado ... spodaj daš samo čajno svečko in je dovolj, da vzdržuje toploto ... ima štiri vilice ... nam je kar všeč in uporabno (seveda samo za čokoladni foundi). Lp,M.

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

10. dec 2006 18:43

jaz sem se odločila, da bom šla jutri v nabavo in bom kupila kar tri, se mi zdi da je lepo darilce za božič.

dasi  

član od: 15.6.2006

sporočila: 42

10. dec 2006 19:42

Lp! tudi jaz že kar nekaj časa študiram da bi si omislila fondi! Ko je ravno tema okrog vsega tega bi popvprašala za mnenje, kakšen fondi (okus) bi pripravili za malo drugačno božično večerjo ali silvestrovo? dasi

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. dec 2006 2:39

dasi, sirov je zakon, sploh če moraš vse skup bolj na hitro scimprat... Spečeš dva sveža kruhka s hrustljavo skorjico, ju narežeš na kocke in daš v pleteno košarico, pogrnjeno s prtičkom, da lepo zgleda. V posodice, ki jih dobiš zraven vsakega dobrega fondija, daš pa vse vloženo, kar imaš v hladilniku: olive, kumarice, rdečo peso, vložene paprike, koruzo, ajvar, majonezo, gorčico,... Sploh je fajn, če so posodice na vrtljivem pladnju... Tako vsak hitro pride do željenega. Zraven lahko ponudiš na servirnem krožniku lepo naloženo, očiščeno in zrezano surovo zelenjavo: korenje, kumare, paradižnik, lahko češnjev, da je lepše, solato,... Tako sva midva preizkusila naredila in je bilo nebeško! Fant se je kar zaljubu, hehe:) Mesni (v olju) je meni malo masten, pa tudi sicer nisva taka strašna mesojeda, čeprav je lahko za spremembo čisto fajn, pa mogoče je za tako slavnostno priložnost res bolj primeren, čeprav ti rečem, da se pri sirovem sploh ne pozna, tudi če je bolj tak - "počisti hladilnik" varianta... Se pa da cvret tudi kaj drugega, ne nujno samo meso: ribe, gobice, zelenjavo,... Če imaš rada fondije ti zelo toplo priporočam knjigo Fondi, ognjeni lonec in vok, je v slovenščini, prevedena, seveda. Not so tudi fondiji, kjer se jedi ne cvrejo v olju, ampak kuhajo v juhi (ala ognjeni lonec) - še nisem sprobala, bom pa definitivno enkrat. Samo moram enkrat imet čas za naredit domačo kokošjo juhico... Ker baje tega skoraj ne smeš počet z juho iz kocke;) Bi lahko fondi zameril:) NO, če imate kake holesterolčke v družini ali pa kdo pazi na težo ali pa samo ne marate tako mastnega, je ta tapravi! Po slikicah in opisu sodeč, mora bit zelo dobro... Ko sprobam še to varianto, pa se bom sigurno pohvalila in poročala, hihi:) Aja, potem je še ena posebna varianta fondija z oljem: tempura. Japonska zadeva, v bistvu redko testo iz moke in vode, v katero pomočiš zelenjavo in takoj flikneš v vroče olje, ocvreš in še zelo vroče poješ. Recept zanjo si lahko pogledaš v bazi, mora bit, ker sem ga jaz gor dala, hehe:) To bi znalo bit še najbolj posebno, za posebno priložnost... Sploh če imaš kake vegetariance na obisku, pri tem ne bo nobenih problemov... Veri

dasi  

član od: 15.6.2006

sporočila: 42

11. dec 2006 21:53

najlepša hvala za pomoč! bom v knjižnici pobrskala za omenjeno knjigo! lp dasi

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

11. dec 2006 22:06

Jaz bom tud kupila tisti čokoladni fondi pa ga dala eni gospe za božič. Je pri nas prvič jedla čokoladni fondi in ji je bil zelo všeč, zato se mi zdi da ga bo zelo vesela. Pa še kako čokolado zraven pa je to to. vanya

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

12. dec 2006 8:23

mene pa zanima katero čokolado se uporablja. pa vrjetno se čokolado prej segreje in raztopi na štedilniku. kaj pa pomakate v fundi...sadje...se kaj??? Kira

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

12. dec 2006 9:43

Ja, čokolado raztopimo prej na štedilniku (jedilno + mlečno + sladka smetana), prelijemo v foundi in pomakamo na koščke narezano sadje, na trakove narezane palačinke, kekse, ... Lp,m.

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

12. dec 2006 12:38

sem bila v merkurju. Zaenkrat se imajo zalogo. Me pa zanima, koliko dolgo lahko ena čajna svečka vzdržuje toploto čokolade. Mi je kar zal, ker ga nisem ze kupila:) marjetka hvala ti za odgovor Kira

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti