Nakupo foundija

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

tema odprta - 5. dec 2006 19:00 | ogledi: 4.777 | odgovori: 21

Zanima me, če je možno v tankem pločevinastem foundiju na špirit pripravljat tudi sirni in čokoladni foundi? Glede na to, da se da plamen uravnavat je lahko zadosti majhen ali se zadeva kljb temu žge?

A je možno v debelem keramičnem cvret zelenjavo v olju?

Skratka najraje bi enega takšnega, ki bi bil za vse? Je to možno?

Tisti, ki sem si ga ogledovala danes se kuri na nekakšno špirit pasto in piše, da se ne sme s špiritom. A je to res? Sem iz manjšega kraja in ne verjamem, da je kaj takšnega možno kupiti pri nas.

Kaj torej svetujete

Hvala za pomoč

magnolija

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

5. dec 2006 21:17

ja jst mam keramičnega .... pa lahko en dan poizkusim če se da tudi pečt notri čeprav skoraj dvomim .... je ena rekla da se še čokolada ne stopi ... pa se še kako ... še prismodi se lahko notr uglavnem bom preizkusila kako je cvreti v fondiju za čokolado

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. dec 2006 22:02

enkrat smo o tem že debatirali na forumu. Mnenja so bila različna, lahko ti pa garantiram, da v bakrenem fondiju lahko delaš tako mesni, kot zelenjavni, kot kitajski, kot čokoladni fondi. Hočem reči, da se to da (preizkušeno), ni pa nobl in po regelcih prosvetljenih. Špirit pasta se pa dobi skoraj povsod - v kakšni Mavrici, ipd. Lisa

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

6. dec 2006 9:47

Posoda za mesni fondi ima tanjše dno in je za sirov in čokoladni fondue manj primerna, ker je nevarnost, da se prime in zažge kar velika, tudi ob pridnem mešanju. Glinena oz. litoželezna posoda (ki je namenjena sirovemu fondiju) ima precej debelo dno in se olje za mesni fondi ne segreva dovolj dobro, tako da se meso v olju bolj kuha, kot cvre. Končni rezultat je precej neokusen. Predlagam da se pač uporablja fundue za njegov prvotni namen, saj je le tako kvaliteta prava.

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

6. dec 2006 9:57

Pri mojem fantu so kupili še eno keramično posodo in kr to uporabljajo za čokoladni fondi. Gorilnik pa kr od mesnega. vanya

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

6. dec 2006 10:30

Špirit pasto prodaja tudi Merkur.

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

9. dec 2006 11:42

Hvala za vse nasvete, punce. Bom poiskala torej takšnega, ki mi najbolj ustreza. Mislim, da bom kupila takšnega za sir in čokolado ... Lep dan magnolija

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

10. dec 2006 14:40

V merkurjevem katalogu zasledila fondu za 1.399 sit (šest delni za čokolado)! A, mislite da je to kaj vredno? Nameravam ga kupiti za darilo!

_pikica_  

član od: 1.9.2006

sporočila: 208

10. dec 2006 14:45

uuu, pinka mislim da se splačatudi jaz iščem kakega poceni, do sedaj sem videla samo take ki so nad 5000 hitro v merkur-no jutri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. dec 2006 15:03

Jaz mam takega, ki je za vse, preverjeno, je pa litoželezen in ni bil najbolj poceni, ampak tako lepo izgleda in vse je res tako, da se počutiš razvajan, ko je na mizi... Res mi ni niti malo žal, stal je mogoče 10 jurjev več, ampak razlika je očitna, večja kot za 10 jurjev... V pločevinastem oz. kovinskem se ti bo vsaj čok. zelo verjetno začela smodit ali vsaj grudit na dnu... Ne vem, še nisem probala, ampak saj veš, kako je s čokolado... Za sirovega naj bi bil najboljši keramičen, ampak se litoželezni ravno tako obnese, glavno je, da ima debelo dno. Za čokolado si bom pa tudi jaz verjetno umislila enega prav za čokolado, prav zato, ker so manjši... In čokladni fondi je najlepše jesti v dvoje... In potem ne rabiš ravno kile čokolade... Svojega sva lani kupila v Lesnini na Brdu, imeli so tudi dokaj poceni te za čokolado. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti