Krvavice

zoyaa  

član od: 1.8.2011

sporočila: 88

19. dec 2013 5:59

elaphus je napisal/a:

zoyaa je napisal/a:

Mi smo jih letos premalo napolnili..in posledično pri peki počijo v momentu...

ampak drugo rundo jih bomo pa vseeno polnili malo bolj....pa riž kuhali malo manj :)



zoyaa*

Tukaj pa meni ni nič jasno - krvavice počijo, če so premalo nafilane???????????????????

lp



cervus

Drugega razloga ne vidim :) Oz počijo če jih pečeš na preveliki temperaturi, pa če jih ne obračaš in se prilepijo, to itak

Ampak naše letos počijo pa že takoj v začetku peke :)

Do sedaj se to ni dogajalo, zato vem, da je letos krivo to, da smo jih premalo polnili :) Niso "našponane" zadosti :)

 

zoyaa*

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. dec 2013 6:31

Po moje je pa kriva kvaliteta črev. Premala napolnjenost res nemore biti.

rimljanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. dec 2013 7:15

Robida je napisal/a:

Loni, zakaj pa jih obarjate tako dolgo? Jaz jih tudi v kotlu, ko priplavajo na vrh, jih pustim še par munut, pičim s špalo, da priteče ven prozorna tekočina in poberem ven...

robida

Da so res čisto črno črne (je resnično razlika v barvi, ko so pečene, smo probali eno leto eno rundo malo manj barjeno, ampak tiste so bile iz kastrole na šporgetu), prozorna tekočina ne priteče ven tako kmalu, ker je ogenj minimalen, pa zadeva traja tako dolgo, ker jih ne naredimo samo par deset, ampak govorimo o 300+ komadih, naslednje dopoldne jih večina že zgine, naše so okoli znane, da so dobre. In povem, da sem ornk, če med barjenjem katero raznese. Moram reči, da se mi letos iz ušes ni nič kaj zelo kadilo .

Aja, a sem omenila, da smo naslednji dan v svinjaku že imeli novega prekmurskega pujsa, ki veselo natepava letošnji drobni krompir z njive. Naša mami enostavno ne more iz svoje kože. Februarja bomo imeli še eno "veselico".

Loni Makaroni

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

19. dec 2013 9:43

No, pa sem mislila, da smo jih mi veliko naredili , tudi meni se ni zaradi tega kadilo iz uh...Hvala vseeno za info

 

lp

robida

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

19. dec 2013 17:07

Končno mi je uspelo ujeti pravi okus zelja za h krvavicam. In kaj mi je manjkalo? V enem receptu je pisalo, da se doda malo vina. Tega pri nas doma ni bilo, bil pa je mošt iz tepk. In čebulo sem pražila na olju, ki sem mu dodala maščobo, kar se je nabralo od pečenja klobas. 

Saj se izogibam holesterolu, pri klobasah se pa ne znam!

Katrca11

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

19. dec 2013 18:35

No, včeraj sem po nasvetu tistega gospoda, ki je krvavice tudi naredil, pekla na rešetki (spodaj podstavila pekač, da je mast imela kam odtekati). Dala sem jih v mrzlo pečico, pekla na 180 stopinj in nič obračala, temperaturo na koncu povišala. Nič niso počile in bile zelooo okusne, brez odvečne maščobe.

Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti