Kulinarične ideje za božična darilca ?

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

14. dec 2006 14:59

Stasafrank, tudi mene mika, da bi pekla v lončkih. A lahko napišeš še koliko časa si pekla lončke in po katerem receptu boš delala? Hvala stana

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

14. dec 2006 15:02

Če sem prav razumela, se vsebina strese iz lončka in da kot darilo brez lončka. Kako pa potem shraniti to (jaz bi naredila kar male potičke), da se preveč ne posuši? Če bi jih delala prihodnji teden, za darila pa bi jih potrebovala med božičem in novim letom, verjetno se bi preveč posušilo . Prosim za kakšen nasvet!!! Lep dan še naprej zvezdica55

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

14. dec 2006 15:10

Hmmm... Lise nisem brala, sem se kar tako na blef lotila zadeve, ampak nameravala sem pa podarit kruhek v lončku, ne brez njega... Delala bi panetone po receptu: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1522 Povsem eksperimentiram. Kot piše na tisti angleški strani, navedeni dve strani nazaj, bi se morali peči 1 uro in po potrebi še enkrat (če bi bili še lepljivi) Pri 45 minut sem izklopila pečico, odprla vsa okna in laufala ven z vročimi lončki v rokah... se ne hecam. Staša P.S. po tej izkušnji jih bom pa definitivno prej obložila s peki papirjem. Za vsak slučaj... Sporočilo je spremenil(a) stasafrank dne 14. dec 2006 15:14:13

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

14. dec 2006 15:22

Zdaj sem šla še enkrat brat tole stran (navajam ponovno: http://www.cookingwithkids.com/cookbooks/kneadit/pot.html) in res piše, da streseš pečen kruhek ven) Ma figec! Če ne drugega ga bom pretresla v drugi (ne-tempriran) lonček, tako da mi ostanejo ti temprirani še za kdaj. Ker skozi to proceduro res ne grem več. Pa ga bom mogoče malo poslikala ali popacala s servietno tehniko, zavila v celofan, pa bo luštkano. A ne? Staša

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. dec 2006 15:31

V Lisi to nič ne piše...jaz sem prepisala iz nje, kar je tudi tu na strani 4. Tadeja, moj album je delal, ker sem istočasno nalagala tudi fotografije iz digitalca, pa so šle vse gor. Formate skenov sem pa tudi spreminjala in nobenega ni sprejel...Čudno. Podarjalo pa naj bi se v lončku, ker je mišljeno kot lončnica, saj na vrh zapičiš notri marcipanovo rožico. katka

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

14. dec 2006 19:41

Jaz bom letos podarila razpokane piškote (recept od marelice), ker so mi fenomenalni. Česa tako dobrega že precej časa nisem jedla. In jih bom lepo zavila v mošnjiček in podarila vsakemu v hiši. :) Sonja

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

14. dec 2006 21:41

jaz naročila knjigo Manner in je v knjigi tudi recept kolač s suhim sadjem Manner prikazan v lončku, piše pa samo, da ga nadevamo v visok pomaščen model s premerom 20 cm. Mogoče pa lahko spečemo v pekaču za mafine in nato stlačimo v lončke?!

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

14. dec 2006 21:57

Jaz pa bom letos podarila čisto posebna darila. Naredila bom refoškov liker. Kupila sem lepo oblikovane steklenice za liker- so kvadratne oblike in na njih odtisnjene rože. Okrog grla steklenice bom dala bel širok trak iz belega satena in na sredino zavezala z rdečim trakom. Poleg tega pa še seveda krožnik domačih piškotov. Izbrala sem jih pet različnih vrst iz baze receptov. Kupila sem navadne bele krožnike, jih dala porisati in popisati otrokom z srečno..... vse skupaj "oblekla" v celofan in darilo je pripravljeno. To se mi je zdelo še najboljše, glede na to da piškoti in liker lahko počakajo. Mogoče pa pride moja ideja prav še komu. Srečno vsem pri pripravi daril. Winnie

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

14. dec 2006 22:03

Tudi jaz sem se letos stvari lotila podobno kot Winnie... glede piškotov. Do sedaj sem spekla začinjene piškote in medenjake... sedaj pa razmišljam še o očem "mehkejšem" MissLady

tinuška  

član od: 2.12.2006

sporočila: 20

15. dec 2006 13:32

Hojla Jst bom pa letos skuhala božično marmelado(se mi zdi, da sem našla na kulinariki recept) in jo bom nalila v manjše steklene kozarce, ki jih bom okrasila z servetno tehniko. Pa vsak bo dobil še majhno vrečko piškotov, ki sem ji spekla in jih še bom, ker sproti zmanjkujejo(tukaj manjka en hudiče, pa mi žal smeški ne delajo ) Sem pa ravno tako navdušena nad razpokanimi piškoti o katerih piše diling Tudi vrečke za piškote bom okrasila z servetno tehniko in izbrala kak Božično-Novoletni motiv. tinuška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti