Zelena

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

tema odprta - 28. nov 2006 19:48 | ogledi: 2.496 | odgovori: 6

Ker nimam pluskota ne nimam vstoipa v marsikatere recept pomagate mi kaj lahko naredim iz zelene "? hvala lp vesna

SEVEDA BOM MORALA PLUSKOTA NAROCIT

vesna kovačič

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

28. nov 2006 22:57

Ja, ežoj, prav imaš - na Primorskem rečemo zeleni šelin ali šelna.

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

29. nov 2006 7:36

Jaz gomoljno zeleno narežem na rezine (ca 0,5 cm), posolim z zeliščno soljo in jo na obeh straneh popečem na olju. Ko so pečene, dam na vsako rezino sira (zbrinc, cambozola ali pač karkoli je v hladilniku) in popečem še toliko, da se sir stopi. Sir lahko seveda mirno spustiš. Zraven pa priloga po želji (velikokrat pripravim kuhano žito-proseno kašo, piro, riž). Stebelno zeleno pa ponavadi le pokuham in potem dodam košček masla ali nanjo naribam sir. Zelo dobra je tudi na tenko (1 mm) narezana v mešani solati. Mislim, da je en recept z gomoljno zeleno tudi v knjigi Jamiea Oliverja (narežeš na koščke, dušiš, zmečkaš - ali nekaj podobnega)...

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

29. nov 2006 8:15

Gomolj zrežem na tanke lističe in pokuham v malo vodi z dodatkom kisa. Ohlajeno zabelim z oljčnim oljem, solojo, poprom,drobnjakom, petršiljem. Iz zelenih listov naredim rižoto. Tudi kremna juho, pa še kaj bi se našlo. Kraški pozdrav, antonija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti