Božična večerja

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

29. nov 2006 11:21

Bombastično dober česnov namaz zsirom in jajci. ati zlati

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

29. nov 2006 11:45

Še recept, lepo prosim, ati zlati Blanchy

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

29. nov 2006 12:10

30 dkg topljenega sira gneti,najbolje strojno.Ko je sir lepo gladek mu dodaj še 30 dkg na drobno naribanega ementalerja in 2 trdo kuhani jajci.V to maso med gnetenjem stiskaj česen (rezan ni dober).Naj prej stisni pol glave česna in dodaj 1 žličko soli.Ko je masa lepo gladka poizkusi in dodaj sol ali česen po okusu.Vedi pa da je po nekaj dneh okus bolj blag kakor prvi dan.Sam porabim celo glavico česna ali več.Praksa je pokazala da na piknikih potrebuješ 10 dkg na osebo ob hladnem bifeju pa še več.Če narediš bombo blagega okusa ti jo bodo pa otroci na kruh mazali kot marmelado.V hladilniku vzdrži dolgo vendar pazi da je dobro zaprta,sicer bo v hladilniku bomba "explodirala". Obilo zabave in dober tek. ati zlati Sporočilo je spremenil(a) ati zlati dne 04. dec 2006 20:21:08

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

29. nov 2006 13:39

No, tole pa bo za probat. Hvala, ati Blanchy

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

29. nov 2006 14:50

Pri nas je bil lansko leto za silvestrovo tale jedilnik (izpadlo je zares fantasticno, najlepse pa je to, da lahko prakticno vse pripravis v naprej): - pena iz prekajene postrvi s kaviarjem (lahko pripravis dan prej) na posteljici iz solate - juha iz petersiljeve korenine s prekajenim lososom (tudi juho lahko skuhas ze dan prej ali pa isti dan zjutraj) - svinjska ribica z mandljevo skorjico, brsticni ohrovt s slanino in krompirjevi svaljki (zahteva le malo dela; meso brez problemov pripravis za peko ze dopoldan in ga potem samo das v pecico, ohrovt in svaljki pa so pripravljeni en, dva, tri) - sadni zele z cimetovo omako (pripravis dan prej) Recepti so bili iz lasnke revije Lisa recepti, izpadlo je je resnicno fantasticno! fresh

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

29. nov 2006 15:17

fresh mi lahko opišeš kako si naredila svinjsko ribico z mandeljevo skorjico. Bi jo naredila letos za božič. Hvala

luna72  

član od: 5.9.2006

sporočila: 35

29. nov 2006 17:06

Visage, jaz sem v isti situaciji in že nekaj časa premišljavam kaj bi lahko pripravila. Do sedaj sem pomislila na te možnosti glavna jed: gobova juha v kruhovi skodelici goveja ali zelenjavna juha juha z domačimi rezanci (juho vliješ v skodelico, pokriješ z listnatim testom, premažeš z jajcem ali mlekom in daš v pečico tolko časa da testo se peče – to sem brala na eni reviji) tris cmokov na “tirolski način” (– špinačni, sirov in gobov cmok) “pasticcio” – zelenjavni in mesni (na krožnik bi dala en kos mesnega in en kos zelenjavnega) tris štrukljev iz listnatega testa– špinačni, zeljnati, iz rdečega radiča 2.jed pečenka s kostanjem in gobami priloga: pečen krompir, kuhan korenček, špinača, zelenjavni štruklji, špinačni cmoki, mešana zelena solata sladica: sladoled z vročimi gozdnimi sadeži pečena jabolka s cimetovo omako drobno pecivo teranov liker, čaj ,kavica… Nekatere stvari sem že kuhala/spekla; za druge nameravam probat , tako da potem bom zbrala kar mi uspe boljše. Sem se malo razspisala, kaj ne? Lep pozdrav luna72

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

29. nov 2006 18:06

Matilda hvala za super recepte. Ampak veš..glede na to, da sem se dokaj mlada kuharica mi to ne zgleda ravno easy..od tega nisem se nic nikdar naredila..ribe pa sploh ne. Imam kar malce strah pred ribami, ker jih ni tako lahko pripravit.. Ati zlati .Tvoji predlogi pa so tudi super. Drugace pa bi rada naredila letos kaj posebnega in tudi zraven kaj klasicnega. Da bi bilo za vsakega nekaj,.. Visage

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

29. nov 2006 18:09

Luna 72..super je tvoj predlog, res! Sem zelo navdušena!!! Visage

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

29. nov 2006 18:10

Kako se pa naredi ta kruhova skodelica..a ljudje to ponavadi tudi pojedo? Ker to je bolj predjed..sem rekla,da bom nekaj ze vse enkrat pripravila, da vidim kako mi bo ratalo..upam,da bo kaj srece Visage

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti