Domača marmelada

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

3. dec 2006 17:02

Kaj pa marmelada iz jabolk? Ima kdo kakšen recept? Pri nas je ogromno jabolk za porabit... biba

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

4. dec 2006 18:32

Jaz sem delala jabolčno marmelado z medom in cimetom, ki je v bazi. Je odlična le jaz dam malo manj želirnega sladkorja, ker je bila prva runda zelo sladka. Me pa zanima, kje bi v Ljubljani dobila manjše kozarčke za marmelado, cca 0,5l, da bi potem lahko delila marmelado kot darilo za obiske, novo leto.....namesto kave. je le boljše pa še doma narejeno......... LP Saša Mir in dobro!

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. dec 2006 18:41

Jaz sem pa delala marmelado iz jabolk in korenčka, pa nekaj sliv vmes, seveda z navadnim sladkorjem, cimetom in ingverjem. Bila je zelo dobra in je na žalost hitro zmanjkala. Sem pa za pokušino naredila bolj majhno količino.Jo bom pa ob prvi priliki ponovno naredila in to malo večjo količino. Za količino sadja pa ne vem, sem delala na pamet, po občutku, nekje od količine jabolk je bila količina korenčka 1/3. Kyara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. dec 2006 20:21

Venturini, v času jesenskih shrankov so imeli take kozarčke v Hipermarketu Mercator (pa najbrž še marsikje). Morda se splača pogledat še v Antus na Čopovi, imajo kar precej izdelkov Steklarne Hrastnik. Morda pa greš v Hrastnik, kjer imajo običajno v industrijski prodajalni veliko izbiro steklenine. Morda se zdaj, ko je december, splača prej poklicati. http://www.steklarna-hrastnik.si/Vitrum/izkaznica. Veliko veselje pri delu! rimljanka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

2. okt 2012 8:48

Vaše mnenje o želirnem sredstvu? Zdravo/Nezdravo? Glede na količino 1 vrečke tega sredstva, ter 4 glažeke džema, katere pojemo tekom leta, se zadeve na bi smela kazati negativno v telesu? 
Skrbi odveč? Imamo kakšnega kemika, kateri bi to bolje predstavil/približal?
Kaj vam je bolj pomembno? Da kuhate do onemoglosti in se zgosti po naravni poti, a pri tem ČAO vitamini.
Ali rajši dodate kemijo in v tem primeru ohranimo vitamine, zaradi manjšega časa vkuhavanja, a smo vnesli kemijo.
Danes sem eksperimentiral in sem dal celo vrečko želirnega sredstva na približno 1,5 džema. Želim si namreč PURE ŽELE, da bom moral rezat zadevo iz glaža 
Dobro, da ne bo pomote! Vse prejšne džeme sem delal izključno a.) brez dodatka, a sem jih v tem primeru kuhal do onemoglosti, ali pa b.) z dodatkom različnih sadežev kateri vsebujejo pektin. 
Glede na vrsto sadeža je odpadel tudi sladkor oz. sem ga dodal nekje 1/4 na original recept. 

Tokratna grozdna ÜBER dozirana želatinasta zmes je bolj kot ne preizkus in smernica za moje nadaljna leta in desetletja priprav marmeljad/džemov. 
Vaja dela mojstra pravijo...in obratno.


---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. okt 2012 9:02

Pektin je naravna snov, v vsakem sadju, ki je nezrelo,  tudi v nekaterih zrelih plodovih je še. zakaj torej izgubkjati besede o njem? Sicer pa, povsem dovolj o njem piše na Wiki.

rimljanka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

2. okt 2012 9:22

Kupljeno želirno sredstvo je torej čisto običen pektin...čisto nič nezdravega in neugodnega v njem? 
V tem primeru, mi je to dovolj. 
Hvala za odgovor

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. okt 2012 13:55

Obstajajo tudi taki brez konzervansov.

Sicer pa, saj čisto bio aflatoksini tudi niso ravno zaželeni dodatki hrani, a ne, pa jih v kakem škrlupastem povsem biojabolku mirno zaužijete.

rimljanka

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

2. okt 2012 18:41

Letos mi je zelo uspela marmelada iz češenj, z dodatkom jedilne čokolade.  Z "navadnim" sladkorjem, in sicer 300 g sladkorja na 1 kg češenj in 100 g čokolade.

Nomen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti