Posoda emo

moses  

član od: 29.11.2002

sporočila: 13

tema odprta - 28. nov 2006 9:48 | ogledi: 9.128 | odgovori: 13

Kupil sem novo steklokeramično ploščo z dvema indukcijskima greloma. Zdaj moram zamenjati posodo, pa me zanima, če imate kaj izkušenj z EMO-m. Imajo eno dokaj novo linijo Emomagic iz nonstick emajla. Se res nič ne prime nanjo oz. če se, kako je s čiščenjem? Zdaj imam noname nerjavno posodo, ki sploh ni slaba, ampak žal ni primerna za indukcijo.

lp

Primož

Primož Kastelic

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 286

28. nov 2006 17:05

Jaz uporabljam posodo Emoton na indukciji in tudi ni problemov s čiščenjem. Nikita

moses  

član od: 29.11.2002

sporočila: 13

29. nov 2006 14:56

Hvala za mnenje. Ravno včeraj pa sem videl reklamo za komplet Silit posode. Zdaj se bo treba odločit. Menda je Silit tudi precej dobra. lpP Sprememba: Včeraj sem izvedel od oseb, ki uporabljajo posodo Silit, da se hrana prav z veseljem prime nanjo. Možno, da je to osamljen primer oz. neprimerna uporaba, ampak ti da misliti. Bom verjetno ostal pri EMOmagic. Najprej en kos, potem pa več, če bo v redu. Sporočilo je spremenil(a) moses dne 30. nov 2006 09:01:57

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

3. dec 2006 8:28

Moses, poročaj kakšen bo rezultat...tudi jaz razmišljam o menjavi. LP katjushka

moses  

član od: 29.11.2002

sporočila: 13

5. dec 2006 11:57

Bom, ampak še ne bo prav kmalu. Kuhinjo bomo sestavili verjetno konec januarja in takrat bom nabavljal tudi posodo. Me je mikalo, da bi jo že takoj kupil in preskusil, ampak bi imel še eno stvar več za selit. lp Primož
katjushka je napisal/a:
Moses, poročaj kakšen bo rezultat...tudi jaz razmišljam o menjavi. LP katjushka
Sporočilo je spremenil(a) moses dne 05. dec 2006 11:58:11

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

5. dec 2006 14:45

Zmenjeno! Lp katjushka

moses  

član od: 29.11.2002

sporočila: 13

20. dec 2006 14:40

Pred nekaj dnevi sem bil v Merkurju in sem imel priložnost od blizu pogledati to posodo. Po pravici povedano sem bil kar malce razočaran . Posoda je bila dokaj lahka, pokrovka pa ni lepo sedla nanjo . Tudi srebrn rob (zdaj ne vem, ali na posodi ali na pokrovki) je imel viden spoj. Na, zdaj sem pa čisto zmeden. Če odmislim tisto ornažno velikokrat hvaljeno francosko emajlirano posodo, ki stane pol premoženja, ostane samo še kakšen inox (zdaj ima WMF akcijo). Pa tako sem bil že vesel, da bomo kuhali v emajlu. lp primož
katjushka je napisal/a:
Zmenjeno! Lp katjushka
Primož Kastelic

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

20. dec 2006 16:03

jaz imam za na indukcijski štedilnik FISSLER-jevo posodo.super je ,je bolj težka ,rosfrejeva,kupljena v Merkurju Bernarda

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

7. jan 2007 15:09

Tako je, robovi imajo spoj, v katerega se ti mimogrede nacefra košček pomivalne gobice, sploh pa po nekajletni uporabi vsi ti lonci postanejo ne samo znotraj črni, ampak popolnoma hrapavi, da te zima strese, če z žlico ali nohtom potegneš po njej. Pa v bistvu niti niso tako poceni, če računaš, da jih moraš čez par let zamenjat. Jaz sem ravno pred božičem kupila 2 Tefalova RF lonca (Essencia) in še zadnjega emajliranega vrgla v smeti. Za zdravje ne vem, je pa pesmica v njih kuhat in jih lepo pomit. Sicer pa nisem za zelo drage lonce, razen, če res ima človek denar za to. Sem pač mnenja, da lonec ne kuha sam, kot npr. sesalec za 2.000,0 EUR ne počisti hiše, če ga ne vzameš v roke. Pa po raznih kuharskih eksperimentiranjih sem ugotovila, da je zakon klasična domača kuha moje mame. Me pa vseeno zanima, če ti novejši Emo lonci morda le ne postanejo hrapavi? Nimam namreč namena delat negativne reklame, sploh če bi bilo to po krivici. Lp, Pistacija PISTACIJA

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jan 2007 15:19

PISTACIJA, nova na kulinariki: dobrodošla
PISTACIJA je napisal/a:
............................................................................. ............................................................................................................. Pa po raznih kuharskih eksperimentiranjih sem ugotovila, da je zakon klasična domača kuha moje mame........................................................................ .............................................................................................................. Lp, Pistacija PISTACIJA
Kvaliteto loncev ne bi komentiral, tole zgoraj pa imaš čisto prav ( čeprav ne poznam kuhe tvoje mame ). ežoj

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 286

7. jan 2007 15:33

Moji Emoton lonci so še vedno takšni kot novi, čeprav jih skoraj vsak dan uporabljam, ni govora o kakšni hrapavosti. Nikita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti