Sesalci sakura

IrenaM  

član od: 23.9.2002

sporočila: 66

tema odprta - 27. nov 2006 17:05 | ogledi: 15.977 | odgovori: 18

Po dolgem obdobju miru sem bila deležna predstavitve vodnega sesalca in čistilca zraka Sakura. Ali imate z njim kakšne izkušnje, oziroma koliko izkoriščate možnost osvežitve prostorov? Hvaležna bom za vsako informacijo.

Lep pozdrav!

Irena z Bleda

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

27. nov 2006 17:50

Svakinja ga je kupila in od kar ga imajo naj bi imeli v stanovanju manj prahu. Lahko da. Vendar je za naju tole pre-draga investicija. In meni osebno je totalno nepraktičen (sem imela predstavitev omenjenega sesalca, res pa da z drugimi vodnimi sesalci nimam izkušenj). Vsekakor moraš imeti še en majhen sesalec za kakšno po nesreči streseno moko, sladkor,... Glede osvežitve prostora, kot sem že enkrat napisala, zmočim brisačo, nanjo dam kapljico ali dve olja 31 in na radijator. Pa je stanovanje bolj sveže. Je pa res, da naj bi ti ta stroj očistil zrak ne samo osvežil. marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 27. nov 2006 18:30:00

moses  

član od: 29.11.2002

sporočila: 13

29. nov 2006 15:26

Imam ta sesalnik. Sem se nekako dal prepričati in sem ga kupil (pri predstavitvi Kirbyja se uspešno upiral). Zadeva ni slaba, sesa dobro, šele zdaj vidim, koliko svinjarije je povsod. Ko odtočim vodo, se včasih bojim, da se bo zamašila školjka. In če pomislim, da je vsa ta umazanija prej ždela v papirnati vrečki in samo čakala, da se jo pri naslednjem sesanju dobro prepiha... Po sesanju tudi ni tistega vonja, ki se pojavi pri navadnih sesalnikih z vrečko. Osveževanje zraka se mi zdi kar učinkovito, seveda pa je treba zadevo uporabljati. Najbolje bi bilo, kot je rekel tipček, da bi se ga vsako jutro za nekaj minut prižgalo. Imam še komplet za pranje, ki je bolj redko v uporabi in globinsko krtačo, ki se pa zelo dobro obnese na preprogah in vzmetnicah. In raje ne govorim, kaj pride ven iz ene vzmetnice... Zadeva se obnese. Ampak zdaj bi pred nakupom preveril nekaj drugega. Namreč kako se obnesejo drugi vodni sesalniki. Npr. Batagel. Kolega ga ima in ga hvali. Ker zadeva je bistveno cenejša od Sakure. lp Primož Kastelic

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

29. nov 2006 21:11

Pri nas ga je kupila mami in si ga kdaj pa kdaj sposodim....prvič sem kar zardevala od sramu kakšno svinjarijo smo imeli ko sem zlivala vodo iz sesalca....pa sem mislila da imam čisto. Resnično, ne samo na tepihih, tudi po parketu, ploščicah....sploh da ne govorim o posteljah in kavču-fuj! Nikakor ne rabiš še enega sesalca za streseno moko, ker moraš imeti Sakuro vedno pri roki, ne pa nekje na podstrehi...pri nas je v dnevni v omari, pri roki za manjša ali večja sesanja. Uporabljamo ga za mokro, suho in globinsko sesanje-pare nimamo. Zrak se mi zdi da lepo osveži, mi včasih pridiši od mami v naše stanovanje po stopnicah. Fino je, ker čutiš ob vstopu v stanovanje svež vonj, zrak je vlažen in prijeten za bivanje, sploh zdaj v času prehladov. Resnica je, da je drag kot žafran-jaz si ga ne bi privoščila, je pa dobra zadeva in hvala za starše, ki mi ta sesalec posodijo ANJA

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

29. nov 2006 21:20

Marelica, kaj je to olje 31, koliko stane vsaj približno in kje se dobi? Hvala in prijetno spanje. Zdenka

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

30. nov 2006 7:41

Olje 31 je od JUST-a. Dobi se ga po naročilu in stane 7.000,00. Poglej si temo o JUST-u. Lp

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

16. dec 2006 19:25

Joj tudi mi smo imeli predstavitev za ta sesalec. In mami in oči vsa navdušena meni pa vse skupaj ni bilo všeč ker je bila ženska ki ga je prodajala prava za prodajalko tako ga je vsiljevala da sta nazadnje le privolila in ga "kupila" un ženska meni vsa vesela reče da sta se oči in mami odločila za nakup ampak jaz sem rekla le aha in šla ven. Potem pa sem starša le spametovala in ga nismo kupili. Kje pa je človek še videl sesalec za več kot 100.000???? No ja to je samo moje mnenje mogoče je res dober samo meni ne hvala. tamalaursa

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

16. dec 2006 21:37

tamalaursa, no sesalci za več kot 100.000 so in so verjamem ravno tako dobri kot sakura, ki stane nekaj-krat toliko. anja, si ne predstavljam, da bi mogla, če se mi strese moka, v omaro-ki nimam tako velike, po sesalec, natočit vodo, posesat, vodo odtočit in nazaj pospravit. Čez 5 minut bi moj mali navihanček zopet kaj prevračal, naprimer posodo z gresom in hajdi "jovo na novo". Ne, ne. Potem bi cel dan samo sesala. Pa nočem delati anti-reklame, ker se svakijna zelo pohvali, ampak trenutno sem tega mnanja- lahko bom čez dve leti "tulila" ravno v drugo smer. marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 16. dec 2006 21:43:15

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

16. dec 2006 23:43

Ne sploh ni panike z vodo, vodo imaš noter, posesaš kuhinjo-voda ni črna, ker to delaš vsak dan in lako počaka noter še za 2x sesanj in jo potem zamenjaš, saj ni nujno da stalno zlivaš ven, razen po prvem sesanju ko ti je kar slabo od tega kar vidiš v vodi , ali po generalnem mokrem čiščenju tepihov, kavča, postelje,... Pri mojih starših je durh marš v uporabi, sploh ne pometata več. Je pa res, da ga moraš imet pri roki, sestavljenega, ne nekje zabasanega, razstavljenega,... In roko na srce, res je predrag, zato pravim da imam srečo da si ga sposodim ob večjih čiščenjih, drugače pa še kar delam s sesalcem na vrečke. ANJA

urko71  

član od: 26.11.2003

sporočila: 3

7. mar 2007 19:51

Pozdravljeni, res je ZELOOOOO draga. Od kar sem jo nabavil pa lepše spim. Nič več se ne zbujam z groznim zadahom zjutraj. Pa ne zaradi aromaterapije ampak zaradi enotedenske globinske čistke jogijev. Imam jo vedno prižgano (standby mislim ne da skoz ropota, kar se mi zdi njena edina slaba lastnost), vsak večer pol ure pred spanjem vklopim in zrak je kot nov. Sploh ne kupujem več čistil, para odstrani vse. Kot dišavo uporabljam sveže storže ki jih zdrobim na koščke in trajajo cel teden. Toliko časa imam tudi eno in isto vodo. Res da sem jo moral na začetku vsak dan menjati zdaj pa ne več. Tudi praha na listih rož več ne rabim brisat. Vsiljivost prodajalcev je pa resnično odvratna. Na začetku nisem bil za in sem se jih tudi uspešno ubranil, čez nekaj dni pa sem jih sam poklical. Zračunajte si koliko vrečk bi porabili (jaz sem prej imel vorwerka zaradi globinske, ker imam psa in so dlake povsod). Tko pa samo zlijem v wc. Za pranje parketa je tudi super. Jst sem zraven dobil tudi neko čistilo (ki ga sploh ne uporabljam več). Skratka, ne dam je stran. Mogoče da obstaja kakšen cenejši, vendar bi zdaj vedel kaj iskati, ker vidim kaj mi nudi SAKURA. Če kdo ve za kakšnega takega naj pove. Urko Uroš Vidrih

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

8. mar 2007 15:54

Vsi, ki ste se tu pogovarjali o tem čudesu, ste govorili, kolk je sesalec drag - mene pa zanima konkretna cena.

 

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti