Zeleni čaj

_pikica_  

član od: 1.9.2006

sporočila: 208

20. nov 2006 13:58

jaz pa pijem zeleni čaj z mlekom.tudi v gostilnah ga tako strežejo-kao pravi čaj z mlekom in cimet.pa še piškotek zraven-mmmmmmmmm

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

22. nov 2006 14:37

Obožujem zeleni čaj; raje imam tistega v rinfuzi, v vrečki le v skrajni sili (beri v službi). Enkrat sem gledala oddajo o čaju na TV, prikaz sušenja čaja. Preko različno velikih sit jih sortirajo po velikosti in kakovostnih razredih. Na zadnje, kot najmanj kakovosten in cenovno najugodnejši ostane drobir (ali kako bi rekla temu drobižku), ki ga dajo v vrečkice. Moj način priprave: vodo segrejem na 60 st.C, prelijem preko pripravljenega čaja - le toliko, da ga zmočim - in to potem vržem stran; na tak način preprečite, da bi čaj grenil. Šele potem nalijem preostalo vodo preko čaja in pustim, da se namaka cca 3 minute - prvič; drugič malce dlje, potem mi pa ni več užitno. Obožujem jasminov čaj, ker neizmerno lepo diši; bolj uživam v vonju, kot okusu. V restavracijah pa vedno prosim, da mi prinesejo vrečko čaja poleg skodelice in si ga pripravim sama, ko ocenim, da je temperatura vode padla. NIKOLI se mi še ni zgodilo, da bi zunaj pila dober čaj, saj so totalni nepoznavalci in ga pripravijo tako kot vse ostale, to pomeni, da ga prelijejo z vrelo vodo in je grenak za umret... blek in še enkrat blek. Je pa res, da se naši okusi razlikujejo tudi tu - lahko bi se zgodilo, da vam čaj, ki bi vam ga pripravila jaz, ne bi odgovarjal, pa to še ne bi pomenilo, da zadeve ne obvladam. Sicer pa imamo zelo dobro knjigo od Corteseja: Čaj, čas za sedaj. Odlična, tako kot vse njegove! Teja-kit sem malce ljubosumna, ker se nahajaš v deželi čaja. Priporočam, da greš v boljšo čajnico, kjer imajo neskončen izbor čajev (po pripovedovanju moje prijateljice, ki je odšla tja s prevajalko, da je ujela vse podrobnosti - o tem mi je pripovedovala kar dve uri, sama pa je bila v čajnici več ur, je velika ljubiteljica čajev in je to ljubezen prenesla name). Menda ti odprejo vsa čutila ob degustaciji. Pojdi tja, uživaj "namesto" nas in nam poročaj. Sama sem žal veliko podrobnosti že pozabila in pripoved iz druge roke ni nikoli tako dobra, kot iz prve. Pozdravček, Lipa

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

22. nov 2006 15:12

A je res škodljivo, če pustiš čaj predolgo namočen v vodi? Ugotavljam, da se obnašam kot barbar, ker vržem vrečko kar v vrelo vodo in ostane v njej, kolikor pač ostane, včasih dalj, včasih manj. Ko se malo ohladi, pa sladkam z medom. Bom morala kaj narediti na svoji kulturi pitja čaja. Kateri zeleni čaj v rinfuzi priporočate in kje ga običajno kupujete? Ali je tu tudi pomembno, če je kuhan v kovinskem ali steklenem čajniku? Lp Dolores

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

22. nov 2006 15:16

V LJ imaš čajno hišo Cha, kjer imajo lepo izbiro čajev. Moja priljubljena sta Mao feng med nearomatiziranimi in japonska češnja med aromatiziranimi čaji. Tudi v KR je simpatična čajna hiša Jasmin. Žal o kakovosti njihovih zelenih čajev ne morem soditi, ker sem kupila druge vrste čajev. mimika

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

22. nov 2006 15:18

Zeleni čaj tudi znižuje visoko raven holesterola. Tako, da se ga tudi zato splača uživati. Sporočilo je spremenil(a) HSIMONA dne 22. nov 2006 15:18:36

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

22. nov 2006 17:23

Ha ha, Lipa..., ce bi Kitajci vedeli da vsakic ko letim sem s sabo prinesem tudi lepo zalogo "nasih" cajev... Kaj pa vem, kar grejo mi nekako lepse po grlu kot ti tukaj. Poleg tega je caj prakticno edina stvar ki jo pijem tukaj in verjetno bi bilo malo "hudo" ce bi na dan spila 2,3 ali se vec litrov tako ali drugace "pravih" cajev. Je pa res da si kdaj pa kdaj pripravim tudi (originalni) jasminov caj, pa oolong (wu long) mi je tudi vsec zadnje case, zelenega pa ce verjamete ali pa ne se vedno pijem kar tistega iz "Cha" hise; Tukaj namrec se nisem opazila da bi imeli kje takega z "dodatki" kot je meni vsec (razlicnimi rozicami in kandiranimi koscki)... Ja, saj vem, sem pac "malo cudna" pa kaj cem. Je nekako podobno kot deljenje na tiste ki se jim zdi kozarec vina (posebej izbranega) nek visek uzivanja, meni pa ne pomeni vec kot "surovina" za kaksno omakco... pozdravcek, Teja teja-kit.

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

22. nov 2006 18:18

Najboljši mi je v Mullerju, ki ga kupim z okusom karamele beki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti