Sestava jedilnika

pekarnica  

član od: 6.3.2006

sporočila: 49

tema odprta - 12. nov 2006 20:04 | ogledi: 2.511 | odgovori: 5

ojla!

mene pa nemi zanima glede zaporedja in sovpadanja jedilnika...............nasa mami ima namrec idejo, da bi ponudla peceno kokos in ribo.........pa nas zanima, ce se to sploh lahko streze na istem jedilniku in ce da, kaj prej ponuditi?kokos ali ribo?

ze vnaprej hvala za vase odgovore

pekarnica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. nov 2006 20:28

mi smo na bratovi poroki jedli ribo zapečeno v testu kot toplo predjed, za glavno jed pa meso. Drugače pa mislim, da je jedilnik boljši, če se pripravi vsaj približno istovrstna hrana. Jaz piščanca in ribe ne bi mešala. Kakšen biftek še, piščanca pa res ne. matilda

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. nov 2006 20:33

Odvisno od tega, za koliko ljudi bo kuhala. Mogoče bi lahko kokoš in ribo ponudila vzporedno, če vas bo veliko. Drugače pa jaz osebno ne bi mešala... Samo - če si ona to želi, zakaj pa ne? jasna

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

12. nov 2006 22:33

Teoretično lahko,riba bi pač nadomeščala toplo predjed.Je pa precej od "gostov"odvisno kako bodo sprejeli to kombinacijo.Enim bo verjetno ustrezala-drugim pač ne.Gre pa sestava jedilnikov nekako takole: hladna predjed juha topla predjed ali ribja jed glavna jed,solata sladica ali siri Bernarda

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

13. nov 2006 4:02

Zakaj pa ne? Mi smo na zlati poroki jedli predjed, juhe, in pari glavni jedi sta bila 2 pladnja. Na enem meso, na drugem pa ribe in je vsak vzel, kar mu je pasalo. Ti pa povem, da so ribe proti pričakovanju hitro zmanjkale. Jih je pač dosti ljudi jedla, haha. Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

13. nov 2006 8:50

Jaz tudi ne vidim problema v tej kombinaciji. Pravilo je le, da se "lažja" hrana vedno postreže prej, torej bi v tem priemru lahko bila ena od predjedi riba. Ni pa čisto nič narobe, če sta riba in perutnina obe glavni jedi. Torej - kar pogumno naprej. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti