Brie - sir

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 12. nov 2006 16:31 | ogledi: 12.717 | odgovori: 33

pozdravljeni,

ravno sem jedla Brie od Hoferja. Mene zanima kako ga vi jeste in kakšna je vaša priloga. Jaz ga ponavadi spečem na žaru in priloga je marmelada, samo danes jo je zamenja pečeni toat in ketcap zelo čudna kombinacija. Vendar vsa vesela šla pečit sir potem pa ugotovim da nimam marmelade. Zato me zanima kaj vi kombinirate s tem okusnim sirom.

vegeterianka

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

12. nov 2006 17:55

Jaz ga obožujem takole - narežem na koščke in obložim z rezino banane ali polovico orehovega jedrca. Sicer se ga pa da pohat - ampak meni ga je "škoda". lp, vanjatajnsek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

12. nov 2006 18:05

Brie jemo samo kot del sirove plošče ali s toastom, tako da si ga vsak reže s tistim posebnim nožkom in na posebni podlagi za sire. Mamamia mamamia

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

12. nov 2006 18:22

saj jaz nikoli ne poham sira,samo pečem ga na žaru...no potem moja kombinacija toast ni mimo usekana , ker drugače si sire na žaru rajši posrežem z marmelado.... vegeterianka

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

12. nov 2006 18:49

Uf, kakšne kombinacije... Francozi bi vas samo nenavadno pogledali, kaj delate iz ubogega brieja. Jaz imam najrajši brie s svežo francosko štruco in kozarcem rdečega vina... Vedno kupujem le brie francoskega porekla. Pa ravno prav zrel mora biti (če je malo bolj, nič zato, nikakor pa ne maram brieja, ki ni dovolj zrel). Sasenka

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

12. nov 2006 19:57

Pri nas ga najraje jemo na krompirju, pečenega v pečici. Recept sem našla v knjigi "Jedilniki za zdravo kombiniranje hrane" in smo bili navdušeni nad njim. Za 2 osebi: 500 g krompirja solatnega tipa sol, črni poper 2 žlički svežih, timijanovih listkov 125 g Brieja 2 žlički masla Pečico segrejemo na 250°C (ventilatorska 225°C). Krompir operemo, olupimo in narežemo na tanke rezine. Skuhamo ga v slanem kropu in odcedimo. Plitvo nepregorno posodo namastimo. Vanjo naložimo rezine krompirja in jih začinimo s soljo, poprom in timijanom. Brie narežemo na tanke rezine in jih zložimo po krompirju. Obložimo s kosmiči masla in pečemo v pečici, da zlato porjavi. Lp, Keka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. nov 2006 6:33

Sasenka je napisal/a:
Uf, kakšne kombinacije... Francozi bi vas samo nenavadno pogledali, kaj delate iz ubogega brieja. Jaz imam najrajši brie s svežo francosko štruco in kozarcem rdečega vina... ......................................................................................................................................... Sasenka
štruca ni nujna, vino je lahko tudi belo, en kozarec je rahlo premal. ežoj

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

13. nov 2006 7:39

Jaz pa popečem jajčevce,bučke na olivnem olju(narezane na kolobarje in prej posoljene),ki jih dam nato na rezine francoske štruce ali korenine.Nato da položim nanje sir brie.Včasih dam sendvičke še v pečico ogreto na 50 stopinj,da se sir raztopi. bojči

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

13. nov 2006 20:37

ežoj je napisal/a:
štruca ni nujna, vino je lahko tudi belo, en kozarec je rahlo premal. ežoj
Joj, sem se že kar ustrašila, da tule gor ni nobenega pravega ljubitelja (francoskih) sirov Tudi kozarcu belega vina ob brieju ne bom rekla ne , če ravno ni kakega rdečega. BTW, v četrtek, 16.11., pride novi Beaujolais... No, tudi sem paše brie (da ne bo kdo rekel, da sem off topic)..... Sasenka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. nov 2006 22:33

a je to tisto vino, ki je dobro samo en kratek čas, potem pa ni več pravi božole? (ok, dobro, no, Beaujolais - s francoščino se niti vikava ne, ampak samo onikava, hehe). LP cervus

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. nov 2006 8:01

Kyara, super ideja, to bom pa sprobala. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti