Svinsko meso

Prospero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 8

18. jan 2002 16:43

Sebastjana! Varianta krmenatlcov je tudi v tem, da jih pečeš v pečici. Jaz jih posolim, potresem s papriko, dodam gorčico (pri peki je fina tista, ki vsebuje še semena) inpečem v naoljenem pekaču v pečici. Ko so pečeni, dvignem temperaturo, da postanejo zunaj hrustljavi, notri pa sočni. Pozdrav Tomaž

neznan uporabnik

18. jan 2002 17:52

Tudi moji so bili se nedolgo nazaj, sicer ne kot zaganje, zato pa popolnoma neokusni. Mesec dni nazaj sem med zacimbami nasla odlicno mesanico za pecenko. Ta je lahko svinjska ali pa goveja. Pri puranu se ne obnese. Zrezke na hitro popecem z obeh strani, da zakrknejo in sok ne iztece. Nato jih vzamem ven. Preostanku soka dodam mesanico za pecenko in zalijem z pol litra vode. Ko zavre in je masa tekoca, vanjo vlozim zrezke in jih dusim se 20 - 30 minut. Odlicni so. Sporočilo je spremenil(a) balti dne 18. jan 2002 17:53:02

Sebastjana  

član od: 29.11.2001

sporočila: 15

21. jan 2002 9:15

zdaj sem jih tudi jest probala dušit in je bilo veliko bolje. Le na koncu sem jih še popekla brez omake tako da so dobili malo "skorjice" da niso zgledali kot bib ili kuhani ampak so imeli videz pečenke. Čisto nekaj drugega kot prej, še meni so se zdeli okusni pa svinine ne maram preveč. Drugič poskusim še v pečici. Hvala vsem. Sebastjana

neznan uporabnik

21. jan 2002 12:23

Se en recept za pecenje kotletov v pecici! Kotete (ne predebele in brez mascobe) samo potolcemo s clenki prstov, da ne iztisnemo soka. Zacinimo jih s soljo in poprom ter damo v naoljen pekac. Nato jih premazemo z mesanico iz naribanega sira (ementalerja n.pr.) ter kisle smetane nato pa 20 - 30 min. pecemo pri 200 stopinj C. Na koncu jih zapecem le od zgoraj, da je "sirova" skorjica rjavo zapecena, kotleti pa ostanejo socn! Seveda lahko tako pecemo tudi druge zrezke - puranje, piscancje filete itd. Lep pozdrav! Irenka Irena

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

25. jan 2002 23:24

Hojla! En zanimiv recept za svinsko meso. Pri mesarju kupimo dober kilogram težek kos svinjskega vrata brez kosti. Prosimo ga, v kolikor nismo sami vešči noža da nam ga prečno zareže, da dobimo zelo velik zrezek. Tega razgrnemo posolimo, popopramo in posipamo z malo ostre paprike. V sklečko zdrobimo en par pečenic, dadamo 15 dkg na drobne kocke sesekljane hamburger slanine, na drobno seskljano šalotko in dva zrna česna, eno jajce in eno žlico gorčice. To dobro zmešamo in razporedimo po mesu. Nato maso posipamo s sesekljanim peteršiljem. Meso zvijemo v rolado in jo povežemo s kuhinjsko vrvico. (Če pri mesarju dobimo svinjsko mrenico, v njo zavijemo rolado in je ni treba vezati z vrvico. Meso je pa boljše in še bolj okusno in sočno). Mesno rolado na masnem pekaču pečemo v pečici dve uri pri 180 stopinjah. Vmes rolado pridno zalivamo. Zadnjih dvajset minut pečici povišamo temperaturo na 250, da se pečenka lepo hrustljavo zapeče. Ko je rolada pečena, jo shranimo v toplem pekaču, tekočino od pečenja pa prelijemo v kozico. Če je premasna odvečno maščobo poberemo in pristavimo na ogenj. Dodamo eno žlico masla in kozarec suhega belega vina (če damo rdeče vino je omaka temnejša). Na močnem ognju pokuhamo, da se alkohol povre. V omako dodamo še v deci vode zamešano vrečko gobove juhe in omako kuhamo, da se lepo zagosti. Mesno rolado narežemo in prelijemo z omako. Zraven ponudimo Kuhane krompirjeve svalke popražene na maslu in drobtinicah in zeleno solato. Sedaj bo pa že kmalu regret!!!! Ažokoh! Matjaž Gomilšek Sporočilo je spremenil(a) matjaž dne 25. jan 2002 23:33:27 Sporočilo je spremenil(a) matjaž dne 26. jan 2002 00:36:30

neznan uporabnik

26. jan 2002 12:23

Ta recept me spominja na svinjsko rolado Kraljevih mesnin. Zelo dobra. lp Ljubica Krzisnik

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

26. jan 2002 13:56

...mene pa na dobro jed Ta Matjaz pa ima kuhalnico v roki Lep pozdrav vsem Henri

neznan uporabnik

28. jan 2002 18:47

Henri, se strinjam. Matjaz, ali je kuhanje tvoj hobi ali pa kar poklic? Ljubica Krzisnik

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

30. jan 2002 9:48

Pozdravljen Matjaz! Nic se ne oglasis? Ce imas kuhalnico v roki si tukaj za tako dobre nasvete vedno dobrodosel. Pozdrav vsem Henri

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

2. feb 2002 17:34

Hojla! Hvala lepa! Kuhanje mi je samo hobi, ki je nastal iz potrebe. Rad jem kaj dobrega. Delam namreč v treh izmenah in mi ni bilo do tega, da bi vsak dan z otroki čakali ženo, ki dela do 15:00 ure in šele po službi naredila kosilo, mi pa bi čakali na topel obrok, kot kuža v pesjaku. Tako si z ženo lepo razporediva kuhinjo. Moja je od ponedelka do petka, njena pa ob sobotah in nedeljah, posoda pa je od otrok. Saj poznate pregovor: Dragi možek, ker si danes skuhal dobro kosilo, ti bom zvečer pomagala pri likanju! Ažokoh! Matjaž Gomilšek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti