Svinsko meso

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

9. jan 2002 13:31

Poskusite pripravljati kare v ekonom loncu. Jaz začinjeno meso na hitro popečem na čebuli, nekoliko zalijem z vodo, lahko tudi z vinom. Lonec zaprem in kuham od 10-20 minut, odvisno od mesa.

LP,

Alenka

Sporočilo je spremenil(a) Alenka Š dne 02. 2011 14:09

neznan uporabnik

9. jan 2002 14:08

Svinjske kareje lahko zalivate tudi s pivom. Ne bo vam žal. lp Matjaž Matjaž

neznan uporabnik

9. jan 2002 15:15

Jaz zalijem z vodo. Potem tako dodam začimbe. Gorčica se mi še nikoli ni zažgala! Tudi jogurt dodam, pa ni težav. Poskusite! LP! Beti

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

14. jan 2002 16:22

Sebastjana Ena zelo pomembna stvar pri peki zrezkov in kremenatlov, da se ne izsušijo je tudi to, da jih "nikoli" ne smete obračati z vilicami, temveč z ščipalko. Eni ji pravijo kar kuharska pinceta. To pomeni da jih ne smete prebadati, ker ta izteče iz zrezkov sok. Matjaž Gomilšek

neznan uporabnik

14. jan 2002 21:27

Matjaž, to pa je dober nasvet. Jaz pa ponavadi z vilicami drezam vanje. No, moji kljub vsemu niso suhi. Beti

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

15. jan 2002 19:19

Hojla! Jaz nisem trdil da se zaradi prepičenja z vilicami povsem izsušijo, vendar sokovi iztekajo, kar je še dodatna možnost, da bi se zrezki izsušili. Ažokoh! Matjaž Gomilšek

neznan uporabnik

15. jan 2002 22:19

PROBAJTE V JENSKI POSODI V PEČICI. JAZ MESO PUSTIM V ENEM KOSU, DODAM ZELO MALO OLJA, NAREŽEM KORENČEK .ČEBULO IN ČESEN IN POKRIJEM. KO JE SKORAJ PEČEN, POSODO ODKRIJEM, DA SE LEPO ZAPEČE. ENAKO NAREDIM Z GOVEDINO. POSKUSITE, MOJCA Mojca i

Sebastjana  

član od: 29.11.2001

sporočila: 15

16. jan 2002 8:52

Ja zgleda da sem kar dost napak delala pri kuhi svinine, ena izmed njih je bilo tudi uspešno prebadanj, zdaj bi mi moralo vsaj z enim receptom oz. nasvetom uspeti , hvala vsem. Lp Sebastjana

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

16. jan 2002 9:26

Jaz sem zadnjič pekla kareje - v ponvi.Malo sem jih popekla na čebuli, dodala začimbe, gorčico, korenček in stročji fižol.Nastala je zelo okusna omaka, ki so jo moji domači (predvsem otroka,ki se jima ponavadi fižol za rebre obeša) pojedli - polizali krožnike.Ugotavljam, da več kot eksperimentiram, bolje jejo tile moji jedci.Sem res vesela, tudi po vaši zaslugi.Hvala!

neznan uporabnik

16. jan 2002 9:37

včeraj sem videl na satelitu recept za kareje z KAVO. kotlete je popekel, dal na toplo, na maščobi prepražil čebulo, zalil z mešanico kave in konjaka, solil popral in dodal kotlete ter vse skupaj pokuhal. za prilogo je bil kuhan krompir. komentar mojstra, ki je vodil odajo je bil: zanimivi okusi. dober tek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti