Trdovaraten kašelj

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 2. nov 2006 15:45 | ogledi: 13.121 | odgovori: 34

Kako naj se pri otroku rešim trdovratnega kašlja, ki traja že skoraj en mesec, sedaj pa zgleda da bo dobil še vročino. Klicala sem zdravnico pa je rekla da ni to nič nevarnega in da ga naj zdravim z domačimi zdravili, jaz pa ne vem več kaj mu naj še dam. Hvala za vse nasvete.

ariella

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. nov 2006 16:16

To ni dobro, da ti otrok kašlja že cel mesec, na tvojem mestu bi šla k pediatru. Mojim otrokom sem dala žličko Apifita s timjanon, zvečer pred spanjem.Lahko bi ti morda svetovala še kakšen sirup vendar zavisi od kašlja. lp Anamarija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

2. nov 2006 16:23

Nočem te strašit, ampak oslovski kašelj ni iztrebljena bolezen! Moja hči (9 let) ga je prebolela pred pol leta in šele po dveh mesecih trdovratnega kašlja, ko so se zgražali že vsi sosedje in je začelo celo mene majčkeno skrbeti, smo jo ponovno peljali k zdravnici, ki ji je dala "za vsak slučaj" Sumamed... Po 14 dneh smo pa dobili izvide iz Lj, da gre za oslovski kašelj... Saj v bistvu ni to nič groznega, samo antibiotik je pa obvezen. Drugače ostanejo posledice na pljučih! Pa še to - pričakovala sem tipični oslovski kašelj, ki ga po branju knjig sodeč prepoznaš... Pa ni bilo nič riganju podobnega, tako da smo bili totalno šokirani. jasna

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

2. nov 2006 16:58

arriella.......... v skledico segrej 1 zlicko sladkorja da dobi zlato rjavo barvo, in vo to dodaj mleko in scepec zajblja. naj vse skupaj zavre 20 sekund in zajbelj daj ven ostalo naj otrok se toplo spije..bos videla da kaslja ne bo vec........pa srecno. laurapazzini

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

2. nov 2006 17:03

giorgio 401, naj bo žajbelj svež ali posušen? ariella

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

2. nov 2006 17:33

1. Vzemi bombažno pelenico ali kuhinjsko krpo, dobro jo zlikaj in zelo toplo daj otroku na prsa. Ponovi nekajkrat na dan. 2. Cvet kamilice (dobi se na glavni tržnici v LJ) daj v posodo, ki jo postaviš na ogenj in jo na brzino prepraži (da bo kamilica vroča), usuj v platneno vrečko in daj otroku na prsa. 3. Polovici stisnjene limone dodaj 1 žlico medu, dobro premešaj. Otroku daj nekajkrat na dan po eno do dve žlički. 4. Pije naj veliko veliko tekočine, ni potrebno, da je tekočina vroča. 5. Preden daš otroka spat, v otrokov spalni del postavi posodo z vročo vodo, v katero si kapnila 2-3 kaplici smrekovih kaplic. 6. Dvigni mu vzglavje, tako da bo spal čim višje. 7. V lekarni kupi sirup od smrekovih vršičkov. Nenazadnje, preveri, da slučajno ni alergičen na pernato blazino! Pozdravček!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. nov 2006 17:51

žajbelj je lahko svež ali suh, slednji ima običajno še več arome. rimljanka

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

2. nov 2006 17:58

dragička, to pa delam in imam še boljši način kako segreti pleničko- za nekaj sekund jo dam v mikrovalovno pa je. ariella

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

2. nov 2006 18:28

arriella ciao seveda je zelo cenjen svez zajbelj tembolj ce ga imas , ce pa ne pa dai kar imas .ma zuker mora biti obvezno przgan IN ZALIJ POTEM . L.P. laurapazzini

tanja69  

član od: 12.9.2006

sporočila: 31

2. nov 2006 18:50

Jaz mojim otrokom pa tudi nam odraslim skuham sirup: 13listkov žajbla(lahko tudi posušen) 6 listov lovorja 25dag sladkorja 1/2 l vode 1/2l vode zavreš noter daš žajbelj in lovor,povret mora na polovico tekočine,precediš daš sladkor in še enkrat prevreš.Sirup daš v čaj,ki je kuhan brez sladkorja-če otroku ne odgovarja okus po žajblu dodaš čaju še cedevito. Preden gre otrok spat mu na prsa namažeš domačo(ne kupljeno)svinsko mast in prekriješ z laneno krpo.Nič bat ne bo smrdelo in ne bo masnega madeža. tanja69

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

2. nov 2006 20:30

Ko sprašujete za nasvete glede otrok(kakršnjekoli) je zelo pomembno, da napišete tudi njegovo starost. Lp, kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti