Avtogeni trening

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. nov 2006 7:05

Bernarda: Grasberger, Delia - avtor ODGOVORNOST............. : Bricelj, Andreja - prevajalec // Moll, Maja - pripovedovalec // Schwaiger, Thomas - skladatelj NASLOV.................. : Avtogeni trening IMPRESUM................ : Ljubljana : Mladinska knjiga, 2004 FIZIČNI OPIS............ : 80 str. : ilustr. , 20 cm ZBIRKA.................. : (#Zbirka #Zdravo življenje) Problem tega CD-ja je, da ne gre za pravi AT, ker ti tuj glas sporoča, kako se moraš sprostit in podobno. Bistvo AT - zato se tudi imenuje avtogeni- da to delaš sam. Da si sam sugeriraš ustrezne misli; najprej za sprostitev in potem še pozitivne affirmacije, če jih rabiš. mimika

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

2. nov 2006 8:23

Čao, ja saj ravno zato je cd ok, da se naučiš. Tudi če greš na tečaj, ti govori trener, preden se naučiš. Nas je to v srednji šoli učila profesorica telovadbe, ki se je ukvarjala z at. Sicer so bile njene "inštrukcije" takrat čisto nekaj drugega kot to, kar sama izvajam danes, ampak uvod oz. začetek je pa bil. In potem vsakič, ko osvojiš kako novo "tehniko" in ti morda ne zadostuje več, poiščeš še kako novo zadevo, afirmacijo, položaj, glasbo, karkoli... Seveda je odvisno od tega, za kakšen namen izvajaš vaje at, se pravi za spanje, prosti stresu, za boljše razmišljanje... 15 minut dolg kvaliteten in pravilno izveden at ti nadomesti do 4 ure spanja in to je bil meni povsem dovolj velik razlog, da sem začela z njim. Sem bila namreč huda zaspanka, ko sem še v šolo hodila, nikoli ni bilo dovolj spanja. No, po 10 letih službe je malo boljše, ampak 15 min at včasih pred spanjem je pa še vseeno zakon. To knjigo s cd-jem definitivno priporočam, če ste začetniki, ker je čisto na kratko, v 4 vajah, opisano, kaj in kako. Ko obvladaš, si pa poiščeš svoje afirmacije. Tista vaja, ko ležiš v travniku, poleg je jezero, kjer se okopaš in potem počivaš ob petju ptic, iz cd-ja,je meni ful dobra. In tudi čez dan, ko je vsega preveč v glavi, se postavim pred okno, zamižim, in že sem na prav tistem gaju, ob vodi ..... Lep pozdravček, S.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. nov 2006 9:27

mimika, ta CD je bil meni izredno všeč, pa kaj potem, če ni to to. Sem že sama napisala, da je potrebno veliko samodiscipline, veliko ljudi hitro obupa, vključno z mano. Jaz zelo rada ležim med rožcami na travniku, in se ne ubadam s ted, da ta avtogeni trening ni tisti, ki naj bi bil. Zame je pravi, mi ustreza in pomaga. Saj drugače pa zadeve ne bi prakticirala. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. nov 2006 10:13

Loni, če ti to paše, je tudi to v redi:) Sicer ena malo drugačna izkušnja z at - midva s fantom nisva ravno narejena za te zadeve, očitno... Fantov brat se je namreč precej tem ukvarjal, pa je še fant enkrat poizkusil za hec. No, se je usedel ali ulegel, kot naj bi se, se sprostil, vse ok za zdaj... Potem pa mu oni glas začne govorit, da naj se sprosti, pa mu to kar govori in govori eno in isto kar naprej... Je rekel, da je čisto ven padel, postal je čist živčen in je hotu kr radio razbit, hehe:) Jaz sem enkrat med at zaspala, enkrat, še v OŠ pa nam je to hotel približat gospod učitelj in ko smo se začeli vmes muzat je čisto pop... Tako da me ni ravno navdušil:) Očitno midva nisva za to, ne rečem, da to ni v redu stvar, samo po moje je bolj za tiste, ki imajo take probleme, midva se stisneva, pa zaspiva v roku pol minute maksimalno... Pa sva lahko na tleh, v avtu, na postelji, klopi, kjerkoli... Pa sporostiva se tudi brez problemov, samo na drug način. Hočem samo rečt, da ma vsak svoj način, nekaj paše enemu, nekaj pa drugemu. Mami in sestra včasih vadita jogo in to tako počasi, da jaz znorim zraven, jaz sem včasih delala iste vaje, samo 10x hitreje, vem da to ni to, ampak meni je tako pasalo, zakaj bi se z nečim matrala, če mi ne paše, zakaj bi bilo tisto bolj pravo zame, če se ob tem bolj sprostim? Mami je rekla moji "jogi" aerobika, hehe:) Veri

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. nov 2006 10:14

Očitno sem se pomanjkljivo izrazila. Omenjeni CD je tudi meni zelo všeč, tudi knjigica, ki je zraven. Veste, kaj me je motilo? Da zahteva od mene manj discipline in energije kot "pravi" AT. Meni se včasih zdi, da sem preveč utrujena, da si niti ne morem sugerirati "Moje telo je mirno, popolnoma mirno". S CD-jem gre lažje. Je tako kot pri preživljanju prostega časa. Zakaj je TV tako privlačna? Ker si kot gledalec/ka pasiven/na. Če namesto gledanja TV igraš karte, bereš knjigo ali tečeš, to od tebe zahteva več energije. Po končani aktivnosti pa si napolnjen z njo, kljub temu, da se je bilo morda težko prisiliti. Gledanje TV pa te v večini primerov pusti nezadovoljenega. Vsaj mene. In tudi pri "lastnem" AT se mi zdi, da je občutek potem slajši, kot če poslušam CD. Me pa nekaj zanima. A vam je prav zares uspelo, da ste zmanjšali količino potrebnega spanja? Meni to zaenkrat še ni. Sem pa veliko bolj mirna, pa lažje se zberem in sledim začrtanim ciljem. mimika

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. nov 2006 9:05

Še nekaj sem se spomnila, kar spada v to temo. Hipnoterapevt, dr. Panjtar mi je rekel, da je podzavest kot plodno polje. Če hočemo obilen pridelek, ni dovolj, da samo sejemo, treba je dolgo in skrbno negovati posevek. mimika

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

4. nov 2006 11:00

Tudi jaz sem se pred izpiti umirjala in koncentrirala s pomočjo omenjenega CD-ja, meni je učinkoval, kljub temu, da je glas nekoga drugega. Spanja nisem zmanjšala, že tako ali tako ga imam premalo... Lp mmbrlan

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

4. nov 2006 12:07

jaz sem delala AT , ko sem bila stara 18 let.......mi je šlo tako dobro, da sem od strahu vrgla knjigo v kot in se je ne dotaknem....pri tej zadevi moraš biti zelo kompleksna osebnost!!!! drugače si narediš več škode kot koristi ! Pazite, to ni igra!!!! Ko bom odrasla, ?????? ne bom imela več stresov in negativnega predznaka v svojem življenju, se jo bom spet upala vzet v roke. res pazite!!!!! CD so zunanji dejavnik..to je kot meditacija...so ok ker te vodijo...nikoli pa sam ne delaj AT s knjigo, dokler nisi zrel!!!!!!!!!!!!!! Petra 1

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

4. nov 2006 12:13

Tudi sama se učim avtogenega treninga, preko psihologinje. Sama imam tudi to knjigo s cd-jem in je psihologinja rekla, da so osnove v tej knjige predstavljenje dovolj dobro. Tudi cd bi lahko uporabljala, vendar sem se odločila, da delam po navodilih psihologinje. Drugače sem tudi cd poizskusila, vendar se mi zdi, da gre vse nekam prehitro. Sama si stvari še ne morem čisto predstvaljti pri sebi, glas na cd-ju, pa hiti naprej ;) Pri meni je največja težava disciplina, nekako mi ne uspe delati redno 3x na teden (kot je minimalno), kaj šele vsak dan. Učinek je pa seveda zelo pozitiven, seveda če delaš redno. Telo se popolnoma odpočije in dobi nove naboje energije pa to samo s temi 10-imi minutami sedenje in sproščanja... tasau

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

4. nov 2006 15:21

vse kar je pod nadzorom je OK- vse ostalo lahko zabluziš, tako močno, da končaš v umobolnici...ne igrajte se s svojjo osebnostjo! LP Petra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti