Čiščenje kuhinjskih omaric

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

2. nov 2006 9:25

Jaz pa uporabljam LDC od Goldna,je ni stvari,ki je ne bi razmastila! Sicer za kak šmir tud jaz uporabim Meglio,drugač mi je pa preveč agresiven,LDC je pa naraven. lp, ela

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. nov 2006 10:47

Ela, me zanima, v čem je Golden bolj naraven od ostalih čistil. Za kuhinjo je dobro tako čistilo, ki razmaščuje, potem je pa samo odvisno od proizvajalca, kakšno koncentracijo bo dal v flaško in kako ga bo odišavil. Kakšne posebne umetnosti pri teh zadevah ni, ali pač? LP

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

2. nov 2006 13:33

Lijana,sama imam zelo občutljive roke.Če uporabljam druga čistila,mi roke čisto razžre(spokajo mi do krvi) Golden bi naj bil čisto naravno čistilo,razmaščuje pa fantastično!In če verjamem mojim rokam,tudi je !!! To mi je pa tudi najbolj pomembno LP ela

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

2. nov 2006 13:40

Mamamia kaj pa uporabljaš za pečico ? Za trdovratne madeže od pečenja? Hvala za odgovor. lep pozdrav vegeterianka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. nov 2006 15:31

Jaz pečico čistim na naslednji način: - vse mreže in oljni filter dam ven (v pomivalni stroj) - v posodo zlijem vodo, jo dam v pečico in potem segrejem zadevo na maksimum - se mi zdi, da je 240 stopinj in pustim, da zrak cirulira. - voda se upari, para cirkulirak, prav tako pa vse organsko pri tej temperaturi že itak zogleni - obrišem s serveto iz staničevine - na madeže, ki še niso šli proč kanem nekaj kapljic čistila - ni važno katerega, vse deluje - ker pa je teperatzra visoka, vse počnem z delovnimi rokavicami in tudi pazim, da kaj ne kapne v oči. - pobrišem pe enkrat, sperem, obrišem do suhega To počnem po vsaki uporabi pečice. Traja 15 minut v sklopu čiščenja kuhinje po kuhi.Je pa moja pečica po 8 letih še vedno televizijsko čista.... Vendelina jr.

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

4. nov 2006 16:34

Za čiščenje kuhinje, kopalnice, motorja, trdovratnih madežev na avtomobilu, vseh vrst madežev na tekstilu, pečice ......je Meglio zakon. Naj izgleda kot reklama ali pa ne, kar je res je res. Lepo čistilno soboto vam želim Zdenka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

4. nov 2006 18:46

To je vse o.k. in prav, vsa ta čistila, ki so nam na voljo v trgovinah... Ampak, kaj pa razžrta caklina na kopalni bani in umivalniku, fleki na baterijah... omarice v kuhinji ne bodo dolgo lepe in cele, če se bodo špricale s tako močnimi čistili. Jaz sem si prejšnjo pečico uničila prav s sprejem za čiščenje. Po vseh teh izkušnjah sem se res vrnila nekako na čim bolj nevtralno: alkoholni kis, limona, v kuhinji pa razrečen Pril in topla voda še najbolj zaleže... (steklene stene od kopalne kadi se čudovito očistijo s kisom). Ja, pa še to, sprotno in pravočasno čiščenje najbolj pomaga. Pozdravček!

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

4. nov 2006 22:58

Saj pa pečice ni treba pucati. Kupte si taki šporhet, ko ma samočistilno pečico. Poleg tega pa je treba živali pečti pokrite, ka ne špricajo po pečici. tumpika

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

5. nov 2006 7:23

Uporabljam Dexalov razmaščevalec (v steklenici z razpršilom - bele barve). Po mojh izkušnjah je veliko manj agresiven kot Meglio, pa še cenovno bolj ugoden in prav nič manj učinkovit. Kupi se v Eurospinu. Vsekakor pa se strinjam s tistimi ki pravite, da je sportno čiščenje najučinkovitejše. Žal nisem te vrste gospodinja, kar mi je žal že 30 let. Se beremo! Veronika

Danijela-6  

član od: 2.8.2006

sporočila: 14

8. nov 2006 22:31

Kyara že ve kaj je dobro. Tudi jaz uporabljam to, super je. Poskusite, pa boste videli! Danijela-6

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti