Koruzni kruh

KUHAVNIK  

član od: 8.9.2006

sporočila: 4

tema odprta - 25. okt 2006 7:17 | ogledi: 13.752 | odgovori: 13

prosim za recept za dober koruzni kruh hvala

KUHAVNIK

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. okt 2006 9:34

Meni tudi, zato sem ga pa dala na prvo mesto. Sem pa zadnjič pri Kastelčevih degustirala 100% koruzni kruh, za moje pojem je preveč kompakten, mi niti ni bil tako zelo všeč. Loni Makaroni

Šuštarjeva  

član od: 30.11.2010

sporočila: 37

20. dec 2011 22:05

mene pa zanima kaj to pomeni, da ''popariš'' koruzno moko?

 

Jaz sem koruzni kruh do sedaj delala tako, da sem ali skuhala koruzni zdrob ali pa da sem koruzno moko skuhala kot ajdove žgance, da pač skuhaš ajdova moka + voda.

 

Kaj bi pa naj bilo to, da koruznio moko popariš? Da vliješ čez vrelo vodo in je to to? Ne razumem čisto. Če mi prosim kdo lahko pojasni!

 

Hvala

Šuštarjeva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. dec 2011 22:25

Šuštarjeva je napisal/a:

Kaj bi pa naj bilo to, da koruznio moko popariš? Da vliješ čez vrelo vodo in je to to? Ne razumem čisto. Če mi prosim kdo lahko pojasni!

Šuštarjeva

Natanko to. Počakaš, da se skoraj ohladi in nadaljuješ po receptu.

rimljanka

Šuštarjeva  

član od: 30.11.2010

sporočila: 37

20. dec 2011 22:31

ja samo vliješ gor pa pustiš kaj rata rata? ali vliješ gor krop, premešaš da ne ratajo grudice in pustiš da se ohladi? Ali je vseeno kako se moka zlepi? itak moraš pol še pregnesti...

 

hvala

Šuštarjeva

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

21. dec 2011 13:26

Ajdovo ali koruzno moko popariš z vrelo vodo in mešaš, da ne nastanejo grudice. Počakaš, da se ohladi, dodaš belo moko, kvasec,... in delaš kruh kot ponavadi.

pirnica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. dec 2011 15:45

Odkar pečem ajdov kruh nisem še niti enkrat poparila ajdove moke in je kruh vedno odličen. Bila bi vesela pojasnila, zakaj bi morali ajdov ali koruzni kruh peči iz prej pripravljenih žgancev.

 

Vanja

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

21. dec 2011 17:27

Morda bo kdo podal kakšno strokovno razlago. jaz je ne vem. Iz svojih izkušenj pa vem, da iz nepoparjene moke kruh ne pride tako rahel. Je kar nekam zbit. Govorim za ajdovega, koruznega še nisem delala.

pirnica

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

21. dec 2011 17:48

Smo v eni temi že ugibale, zakaj je treba koruzno, ajdovo pa še katero moko popariti preden zamesimo testo, pa nismo nič določenega dorekle.

Zadnjič sta Novakova pripravljala nekaj z ajdovo moko, pa jo je tudi poparila in pokomentirala, da jo je baje potrebno, zakaj pa tudi ni znala povedati.

Je pa Novak pokomentiral, da glede na to, da se to počne že od nekdaj, mogoče kaka podobnost s tistimi hrenovkami, ki jih je potrebno pred peko na vsakem koncu malo odrezat. Tako je delala mama pa babica in prababica, je povedala mama hčeri in ko je le-ta vprašala prababico, zakaj je to potrebno, se je začudila: kaj še vedno niste kupili večje posode?

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti