Kostanjeva potica

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

tema odprta - 19. okt 2006 21:51 | ogledi: 5.602 | odgovori: 8

Pozdravček

Ali ima mogoče kdo pri roki kak recept za kostanjevo potico, zelo mu bi bila hvaležna. Poskusila sem na iskanju pa so samo dobri recepti za druge dobre stvari. Pri nas pa je kostanja za izvoz. Se zahvaljujem.

mamka

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

19. okt 2006 22:11

samo kostanjeva torta. to ne bi šlo? titta

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

19. okt 2006 22:19

Testo isko kakor za vsako drugo potico,samo nadev je kostanjev! Nadev: surov ,olupljen kostanj daš za par minut v ogreto pečico(220 stopinj) da se rjava skorjica zapeči in jo zlahka spraviš z kostanja! Nato ga zmelješ kakor orehe ,dodaš vroče mleko ,sladkor ,vanilija sladkor in par žlic piškotnih drobtin(lahko navadne albert kekse zmelješ) in z nadevom namažeš testo ,zviješ in v pekač,ko je vzhajano pa v pečico! lep pozdrav Če želiš lahko dodaš še malo mletih orehov. val

Barb31  

član od: 21.9.2006

sporočila: 81

7. nov 2006 8:23

Val, oprostite moji neizkušenosti, ampak v čem pa meljete take kostanje? Jaz in kuhinjska mašinerija je namreč - pet pojmov! Sem že nad paličnim mešalnikom impresionirana;-) Ma ne, v bistvu tudi ne bi marala enega kupa pripomočkov, po drugi strani pa iščem eno tako makino alla Boshemi Mum-i, le da še izbiram, kateri bi mi bil najbol oh in sploh! LP Barb31

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

7. nov 2006 10:41

hojla! Mamka prosim povejte kje je toliko kostanja,moji vnukinji sem že v sezoni ko se kostanj nabira obljubila da ga greva nabirat ampak na hudo razočaranje sva šli domov s prazno košarico.To akcijo bi z veseljem ponovili.Kar pa se tiče kostanjeve potice delam po istem prindipu kot val samo kostanj skuham ali pa ga kupim v pločevinki.Potica je super! Želim Vam lep dan. mijamarija

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

7. nov 2006 15:37

Na enem drugem forumu so punce prišle na to idejo in je preizkušeno krasna: kostanj skuhaš, mu odrežeš "belo" kapico in ga vtakneš v stiskalnico za česen. Na hitro dobiš kup pireja.

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

7. nov 2006 17:19

moj recept bo objavljen čez nekaj dni, je že poslan prejšnji teden, pa še slikica je zraven. upam, da boš lahko počakala do tedaj. pppp

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

7. nov 2006 20:15

Mijamarija Menda je kostanja po celi Sloveniji dovolj, se pa strinjam, da je treba vedet kam iti. Moja sestra je bila v oktobru za ves dan v Beli krajini, nekje pri Metliki in je nabrala toliko kostanja, da ga je imela cela žlahta dovolj. Seveda je bil kostanj tako debel, da ji nisem verjela, da ga je res nekje nabrala. Nemogoče ga je bilo takoj toliko pojesti, zaradi kasnejših težav. Tu okoli Ljubljane moji sorodniki nabirajo kostanj nekje na Orlah, najboljše pa se je zapeljat na Janče, ampak takrat ko je sezona. Sedaj je že pozno in dvomim, da so živali kaj pustile. Gospodu š. pa hvala za opozorilce. Komaj čakamo na recept. Kostanj je namreč mogoče tudi zmrzniti in ga porabiti kasneje, ko njegov okus že pozabimo. Zmleti pa ga je mogoče kuhanega v multipraktiku, s tem, da se mu doda malce tekočine. mamka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti