Martinovanje

LUCI  

član od: 16.11.2004

sporočila: 3

tema odprta - 19. okt 2006 9:00 | ogledi: 2.549 | odgovori: 6

Zanima me,če ima kdo kakšen dober recept za martinovo gosko,pa še za kakšno drugo jed za Martina ki bi se dala pripravit prejšnji dan.Hvala

Temo je spremenil(a) LUCI dne 19. okt 2006 09:02:46

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

19. okt 2006 10:17

Kostanjev pire bi eventuelno lahko pripravila prejsnji dan in ga naslednji dan pogrela v parni kopeli, ceprav je zagotovo boljsi narejen isti dan. lahko si vnaprej pripravis domace mlince, itak jih naslednji dan samo poparis. Tudi rdece zelje bi lahko pripravila v naprej in tudi kaksno juho (na primer kremno juho iz rumene buce). Gosko pa bos najbrz morala peci isti dan, meni osebno je najboljsa klasicno pripravljena. Za posladek pa kaksna kostanjeva torta ali kaj podobnega, kar bi en dan tudi brez tezav pocakalo v hladilniku. fresh

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

19. okt 2006 10:21

nekaj sem se spomnila. zakaj pa bi bila martinova gos vedno le pečena? ni slab gosji ragu, ki ga pripraviš kot vsak ostali ragu in v duhu martinovanja namesto krompirja dodaš marone (ali kostanje tudi). maroni so pač večji in lepši. ragu je drugi dan še boljši, preden serviraš pa dol poberi maščobo, ki se pač nabere, kaj češ. dober tek! titta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. okt 2006 10:21

Gosko napolnimo s kakšnim nadevom, dodamo suho sadje (slive, marelice), zraven pečemo jabolka, pa po pekaču razporedimo tudi krhlje suhih hrušk...pa kostanji so zraven, obvezno. Smo pa že pekli tdui raco, s pomarančno omako. Mamamia mamamia

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

19. okt 2006 10:22

ah, še to. potem pa morda še pečete kostanje. za posladek pa ne kostanje ampak tisto torto - nutela imenovano . sem čitala recept, gledala slikce in moram reči - dragi moji kolegi iz KulSlo : KAPO DOL. titta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. okt 2006 19:06

Če boš delala gosko, potem pa skoraj moraš naredi zraven še mlince!!!! mlinci od Rikota v bazi so odliiiiiiični!!!! Fant me že "sekira", če bova letos za martinovo jedla mlince:) Kadar jih delam, jih navadno naredim več, pa jih dam še njegovim in mojim staršem in so vsi zelo zadovoljni. Spečeš jih lahko še prejšnji dan - ali pa še prej, zdržijo kar nekaj časa, potem jih 15 pred serviranjem samo preliješ s kropom in pustiš v njem nekaj časa stat - kupljene moraš baje takoj odcedit, domače je treba malo dalj časa pusti v vodi, ker so pač domači, hehe:) Ampak so pa precej boljši! Zraven je navadno dušeno rdeče zelje, ne vem recepta, delamo po občutku. Ne pozabi na kumino. Veri

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

22. okt 2006 0:44

Hej, Fresh, naštela si same dobrote! Ampak naši pa gosk in rac ne odobravajo preveč, imajo raje bolj klasične pečenke. Kremno juho iz rumenih (muškatnih) buč in sladke smetane pa sem naredila danes prvič in je bila prečudovita. Tako lepo rumena, kot bi bila iz samih rumenjakov! Pa okusna tudi. Dosedaj sem jo delala iz cukinov, zdaj jih je pa slana vzela. Aja, juho delam po temle receptu http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5428 Veri, hvala za namig, po katerem receptu naj naredim mlince! jankica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti