Visok krvni tlak

tinča  

član od: 29.1.2004

sporočila: 91

3. okt 2007 10:31

za ZNIŽEVANJE pritiska: 1/4 kg česna 1l žganja Česen streš ali sesekjaš( ne s paličnim ali multipraktikom), ga daš v kozarec, nanj pa naliješ žganje. Pustiš stati 10 dni, nato pa to uživaš vse skupaj po žličkah. Začneš lahko z eno žličko na dan, tlak si MORAŠ kontrolirati, če je potreba lahko ješ več( npr. 1 žličko zjutraj, 1 zvečer). Veliko uspeha in čim manj "potresov"!!!! Lp Tinča

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

3. okt 2007 15:17

tinča je napisal/a:
za ZNIŽEVANJE pritiska: 1/4 kg česna 1l žganja Česen streš ali sesekjaš( ne s paličnim ali multipraktikom), ga daš v kozarec, nanj pa naliješ žganje. Pustiš stati 10 dni, nato pa to uživaš vse skupaj po žličkah. Začneš lahko z eno žličko na dan, tlak si MORAŠ kontrolirati, če je potreba lahko ješ več( npr. 1 žličko zjutraj, 1 zvečer). Veliko uspeha in čim manj "potresov"!!!! Lp Tinča
Enako prakticiram tudi jaz, le da imam tinkturo iz čemaževih čebulic namesto česna. Sicer pa pritisk odlično uravnava(beri: zvišuje nizkega, znižuje visokega) čaj iz glogovih cvetov Kristalka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. avg 2014 19:38

Meni pa take reklame zvišajo pritisk, a na srečo imam nizkega pa se ravno prav uravna ...

Mimogrede, sedem let je minilo od debate o visokem pritisku, Arte ...

mamamia

narava  

član od: 23.9.2014

sporočila: 13

3. nov 2014 18:53

Pri visokem krvnem tlaku je najbolj pomembno, da prenehamo uživati živalsko in predelano prehrano ter začnemo uživati izključno polnovredno rastlinsko prehrano. Citiram iz knjige "Jedilnik Druge gasilske brigade":

Živalska hrana je idealna prehrana za pojav koronarne srčne bolezni

Živila živalskega izvora namreč vsebujejo vse elemente, potrebne za pojav koronarne srčne bolezni: nasičeno maščobo, ki maši arterije, holesterol, ki pospešuje nastajanje žilnih oblog, živalske beljakovine, ki zvišujejo raven holesterola in povzročajo vnetja, ter oksidante, zaradi katerih nastajajo prosti radikali. Vse te sestavine omogočajo nastanek žilnih oblog in poškodujejo svilnate notranje stene arterij, ven in kapilar, po katerih se pretaka kri, in katerih skupna dolžina znaša skoraj sto tisoč kilometrov.

 

narava

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. nov 2014 19:03

Jao ti in tvoje svilnate notranje stene žil.  A ti sploh veš, kako močan oksidant je kisik? Pa ga vseeno dihaš?

rimljanka

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

3. nov 2014 19:58

Narava, vidim, da imaš hobi citirati iz različnih knjig. Pa ne težačiš samo na tem forumu, tudi drugje te je zaslediti z vsiljevanjem svojega mnenja o "zdravem" življenju. Moje skromno mnenje... Upam, da nisem komu stopila na žulj. 

 

Tako mimogrede - sama sem leta in leta uživala meso na tisoč in en način, večkrat na dan, večinoma s preveliko količino soli, pa sem imela vseeno prenizek pritisk, ki vztraja še danes. Zato sem spila na litre kave. Pa bila ob vsej tej pregrehi zdrava kot dren. 

 

Lep večer vsem!

Lp od R.

naratka  

član od: 27.3.2012

sporočila: 23

4. nov 2014 12:00

Riddle je napisal/a:

Narava, vidim, da imaš hobi citirati iz različnih knjig. Pa ne težačiš samo na tem forumu, tudi drugje te je zaslediti z vsiljevanjem svojega mnenja o "zdravem" življenju. Moje skromno mnenje... Upam, da nisem komu stopila na žulj. 

 

Tako mimogrede - sama sem leta in leta uživala meso na tisoč in en način, večkrat na dan, večinoma s preveliko količino soli, pa sem imela vseeno prenizek pritisk, ki vztraja še danes. Zato sem spila na litre kave. Pa bila ob vsej tej pregrehi zdrava kot dren. 

 

Lep večer vsem!



Lp od R.

 

 

 

naratka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti