Visok krvni tlak

špelca marelca  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

4. okt 2006 12:20

gajcek tudi jaz imam probleme z previsokom pritiskom. Pred štirimi meseci sem dobila tablete in mi je rekel zdravnik da se jih bom težko rešila. Imam kakšnih 8kg preveč, ampak nisi kg krivda, ker imajo tudi suhi ljudje povišan pritisk. Jej manj slano, če se le da čimmanj stresno, če ti bo to kaj pomagalo. Če pa vidiš, da imaš še kar previsik pritisk, je pa bolje da greš k zdravniku, da dobiš tablete kakor pa da mučiš samo sebe. Meni je čez noč poskočil pritisk in sem se en mesec sama sebe mučila. Trikrat sem skupaj padla, ker sem se tako slabo počutila. Sedaj pa ko imam tablete pa je moje počutje boljše. Lp Sporočilo je spremenil(a) špelca marelca dne 04. okt 2006 12:22:00

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. okt 2006 14:04

Kaj pa če sta zgornji in spodnji visoka? Načeloma drži, da ko začneš s tableti jih moraš jemati dokler si živ, zgleda, da sem jaz imela srečo, da sem si drugače pomagala. lp Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 04. okt 2006 14:05:49

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. okt 2006 14:33

Preslano, mastno, panirano, ocvrto, presladko, hrana s premalo vlakninami- to pospešuje vse bolezni razvitega sveta. Jesti zdravo ali jesti mediteransko hrano - to sta pa skoraj sinonima. Psihične težave prav tako pospešujejo vse bolezni. Tu pa hrana kaj posebej ne pomaga. Vendelina jr.

gajcek  

član od: 6.9.2006

sporočila: 33

6. okt 2006 18:41

O, hvala lepa za nasvete, sem jih zelo vesela. Saj večino stvari že kar počnem tako, kot je treba, pri hrani ful pazim, nese me edino sladkarija pa siri. Dvakrat na teden grem na aerobiko, morda bi morala še več. Seveda je problem stres - tako je dandanes v službi. Bom morala probat kakšne vaje za sproščanje. gajcek

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. okt 2006 9:24

Iz knjige " Food Your Miracle Medicine " Jean Carper: - jesti več sadja in zelenjave ( hrana bogata kalijem, kalcijem in C- vitaminom ) - posebej se priporoča zelena in česen - mastne ribe ( srdela, skuša, losos in haringa - slanik ) - olvno olje - izogibati se preveč soljeni hrani ( biti pazljiv pri industrijski hrani, pogosto vsebuje preveč soli ) - ne pretiravati z alkoholom ( par kozarcev piva, dva kozarca vina, ena močna pijača na dan, po nekaterih raziskavah nima vpliva na pritisk - verjetno je mišljeno na vsako pijačo posebej ) - znebiti se odvečnih kilogramov Torej, lahka prideš do mene in vidiš kaj je zdravo življenje ( to ne piše v knjigi ), edino, po moje količino vina treba zvišat. ežoj

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

7. okt 2006 12:35

Ežoj, črno vino ga zvišuje, če pa jemlješ tablete je alkohol prepovedan. Drugače pa se strogo držim tvojih navodil. No,no, pa imamo dobrega svetovalca. lp Anamarija

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. okt 2006 13:01

anamarija, alkohol že, vino ni alkohol, je hrana ( napol za hec ). Pa zares: glede črnega vina, ne vem če imaš prav, če obvladaš angleščino, preberi v vikipedii članek " francoski paradoks ", nasploh je črno vino bolj čislano od belega ( to je edina napaka, ki jo priznam v moji prehrani, raje imam belo vino ( kar seveda ne pomeni da črnega zlijem stran ), a ja, pa še sladko imam zelo rad, za mene so baklave ravno prav sladke ). No, pa še nekaj čisto zares: večkrat napišem tako, da lahko kjer razume, da sem jaz en pijanec............, pa ni tako. Ne spomnim se pa, kdaj sem nazadnje bil pijan ali pa vsaj " ureng fajhten ", kosila brez kozarca vina, pa si ne predstavljam, čeprav redno jemljem zdravila ( za srce ). Tega tudi od zdravnice ne skrivam ( rekla je: no če že, pa naj bo kozarec črnega ). bodi lepo pozdravljena ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. okt 2006 13:05

na zdravje. jade

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. okt 2006 7:14

Na zdravje še od mene. Mislim da kozarec dobrega vina je kot zdravilo. Zato je priporočljivo po kosilu enega z užitkom spiti, dva pa je že problem. Že moj dedek je vedno rekel, da kozarček po kosilu pomaga pri prebavi in širi žile, da je potem človek bolj čil in pri močeh. Mislim da to drži, ker se je tega strogo držal, pa nikoli ni imel prevelikega pritiska, dočakal pa je celih 95 let in to zdrav. Nikoli ni bil pri zdravniku, ko pa je šel zaradi žolča, pa so ga operirali in je v bolnici zaradi pljučnice umrl. Nasvete naših babic in dedkov smo preveč zanemarili, sedaj pa nas pestijo bolezni moderne dobe. Kyara

Bernarda60  

član od: 19.10.2006

sporočila: 8

2. nov 2006 20:52

Se strinjam s temi vašimi nasveti glede hrane in pijače, tudi jaz imam kar visok krvni tlak, pa po zdravnikovem mnenju kar celih 20 kg preveč. Pri hrani in pijači sem pač omejila, kolk se mi je zdelo potrebno (pila nisem nikoli veliko), kar se tiče rekreacije pa sem jo še dodala. Zjutraj telovadim nekje 20 minut mojih telovadnih pripomočkih. Nato grem čez kakšno uro na dolg sprehod (cca 1uro) z mojo malo psičko, ki prav tako rabi gibanje. Nato pospravljanje, kuhanje, po kosilu kratek sprehod cca 20 min. Nato pa zvečer okrog 18 ure še spet sprehod cca 1 uro z mojo psičko. Če je čas, še kakšnih 10 minut telovadbe v stanovanju. Ob takih "pridnih" dnevih se visok pritisk kar normalizira. Občasno nimam časa za takšne sprehode, pa je pritisk takoj višji. Res pa je da si tak urnik lahko privoščim, ker ne hodim v službo. Ugotovila sem, da se je potrebno čimveč rekreirati in potrošiti čimveč energije, pa tudi pritisk pade. Lep pozdrav Bernarda60

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti