Vegetarijanstvo

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

20. dec 2001 12:19

Tinca, kaj je Tina Gorenjak kakšna "slavna" slovenska oseba? Verjetno je teh imen in priimkov več v Sloveniji, sicer pa... Temu bom kmalu zaklenil, ker nima nobene veze z vegetarianstvom in kulinariko. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

20. dec 2001 12:38

Se strinjam, mogoče je res bolje zaključiti s tem. Škoda! Ne morem pa verjet, da lahko eno nedolžno vprašanje povzroči tak... (da ne napišem kaj) Malo žalostno-presenečena Nataša! tasha-g

neznan uporabnik

20. dec 2001 12:40

Če se ne motim je to ta Tina G., ki igra neko monodramo ali kako se že reče glede današnjih slovenskih žensk in menda je njen režiser tale Đuro. A se motim. Torej če se ne motim, prebrskajte Delovo prilogo Ona izpred tedna ali dveh in boste tam marsikaj prebrali. Sicer pa se je najbolj spomnim s tiste zarukane Marjotove oddaje Zoom ali kako je že (ponavadi ne gledam), kjer je ta Tina G. (se opravičujem če to nisi ti, Tina, toda ime in priimek in svobodno umetništvo se klaplata) - torej ta Tina G. je napol naga snemala nek komad (menda Muca Maca) med slovenskimi vojaki, ki so se slinili okoli nje. Še enkrat se opravičujem, če to ni tista Tina G. ki nam meša štrene na forumu, toda kot pravim, slovenija je majhna in ni hudič, da imamo v Sloveniji dve svobodni umetnici Tini Gorenjak. Prosim, Tina za odgovor. larisa

neznan uporabnik

20. dec 2001 12:41

Še to: če se ne motim, torej da si ti Tina G. o kateri pišem, potem se je ta Tina G. menda tudi slekla za Playboy. Menda, tako je pisalo. Vira ne bom navajala. larisa

neznan uporabnik

20. dec 2001 13:06

Ma nemoj, Tina G.! Dajmo tole skenslat! Mira Palhartinger

neznan uporabnik

20. dec 2001 13:22

Babe blesave! Koma! Ne morem verjeti s kakšno zavrto navlako imam opravka. Ko bi to bilo to vsaj druženje sposobnih, domiselnih in veselih kuharic, kakršne naj bi kuharice bile. Samo pomislite na menze po fabrikah. Ej, pol pa še to. Najprej se naučite brati. Nikakor nisem TISTA Tina Gorenjak saj se namreč pišem GOREJNAK. Scoolirajte se malo! Tina Gorejnak Sporočilo je spremenil(a) Tina G. dne 20. dec 2001 13:23:57

neznan uporabnik

20. dec 2001 13:28

Tina G. Mislim, da sem se 2x v prispevku opravičila že vnaprej v primeru da se motim. Torej sem se motila - a se tretjič ne bom opravičevala, saj je dvakrat dovolj. Je pa tudi iz mojega prispevka razvidno, da samo ugibam. Prav apš je, da si ti povedala Resnico in mi ti bomo verjeli. Zdaj pa nam, Tina povej še kakšen dober recept. larisa

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

20. dec 2001 13:41

Zdaj je pa dosti! Jernej, bo res čas da tole enostransko obkladanje zaklenemo. Obenem se opravičujem igralki Tini Gorenjak, ki sem jo očitno po pomoti namočila v tole jeremijado. Ime in stil sta bila tako podobna, da sta me preprosto preslepila. Obenem me pa kar veseli, saj mi je gospodična kot igralka, ki si upa, sicer čisto všeč, in kar nekako si ne morem misliti, da bi se kdo z diplomo spustil na tak nivo. Nikakor pa ne dovolim, da mi kdo reče (napiše), da sem baba blesava, še posebej, če je to nekdo, ki se očitno ne zna obnašati v javnosti. Howg - kar se mene tiče je ta debata zaključena. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

20. dec 2001 13:55

Tinca, A ni tista Tina G. iz predstave Tina GoreNJak? Tale "naša" na forumu pa GoreJNak?. Lahko pa seveda je ista oseba, in nam jo je le zagodel tipkarski škrat. Kakorkoli že, po mojem smo vsi umetniki, eni bolj, drugi manj "svobodni" lp vsem Irena

neznan uporabnik

20. dec 2001 13:58

Zelo zanimivo! Pred kakšnim tednom sem se želela na forumu pritožiti, da so prispevki premalo dinamični, če že ne dolgočasni. No, z malo potrpljenja, se vse dobi (npr.Franca in Tino). Kar je pa še bolj zanimivo, da se najbolj vroče diskusije kot po pravilu razvijejo ob najbolj "nedolžnih" oziroma "mirovniških" temah, kot je vegetarijanstvo z vsemi variantami, kajenje, zdravo življenje, alkohol. Vegetarijanci naj bi bili bolj strpni, manj napadalni in prijazni zaradi hrane, ki jo uživajo oz. ne uživajo. Ali to drži? Na nekem drugem mestu sem napisala, da naj vsak sam na svojem telesu (s svojo žlico, bi bilo primerneje) preiskusi različne metode prehranjevanja, potem pa se naj oglasi. Glede pomanjkanja vitamina B in železa: vegetarijanci v Nemčiji pravijo, da so ta strah pred pomanjkanjem razširile farmacevtske družbe, da bi se njihovi preparati in dodatki bolje prodajali. Če boste uživali čimveč presne hrane (50% in več) in polnozrnatih izdelkov, do pomanjkanja ne bo prišlo. Že nekaj časa je znano tudi to, da minerali in vitamini delujejo kot celota, zato je uživanje posamičnih vitaminov nesmiselno. Po raziskavah in USA, naj bi odločilno vlogo pri presnovi (in s tem sprejemanju vitaminov iz hrane) igrali encimi, ki jih najdemo predvsem v surovem sadju. Nisem vegetarijanka, imam pa že več let težave z železom, ki jih pa odpravim na dokaj banalen in enostaven način: enkrat na mesec pojem porcijo bio piščančjih jetrc. Ker telo lažje sprejme železo, če je zraven tudi vitamin C, jetrca pripravim z veliko čebule in malo limoninega soka ali vina. Če želite pravilno kombinirati živila, si priskrbite stare recepte, ki so jih nekdaj pripravljali na kmetih in so predvsem vegetarijanski. Pozdrav vsem, Helena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti