Izlet v beograd ,paračin

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

tema odprta - 29. sep 2006 7:31 | ogledi: 19.808 | odgovori: 27

Čez vikend greva z možem na izlet v Srbijo - Beograd, Paračin ..... Izlet je organiziran. Zanima me, če moraš biti posebno na kaj pozoren glede cen. Kaj je boljše imeti sabo , jugoslovanski dinar ali evre. Kakšne so kaj cene.

Hvala lepa na odgovorih .

STANEJ

STANEJ

kljukec  

član od: 7.9.2006

sporočila: 20

29. sep 2006 8:00

Vse vzamejo z velikim veseljem, samo, da je denar. Pa, predno greš na pot, se sprosti in pripravi za uživanje. Tam življenje precej počasneje teče, nikamor se jim ne mudi. kljukec

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. sep 2006 8:13

Kot je že Kljukec napisala, tam teče življenje počasnej. Zato pa je obilo kulinaričnih užitkov. Nikakor ne smeš pozabiti probati njihovega jagenčka in odojka, pa kozlička z žara, pa roštilja--čvapčičev, pleskavic, bele in črne vešalice, pa mučkalice, da ne govorim o pečeni papriki, ajvarju in.... Skratka, pripravi želodec. Glede denarja pa ni problem, vzamejo dinarje in evre, samo na tržnici pazi, tam so boljši dinarji, ker evre zelo slabo obračunajo. Imajo pa eno posebnost, ki je pri nas ni. To so carinske trgovine. Prodajajo robo, ki jo na carini vstran vzamejo švercarjem. To je originalno blago priznanih svetovnih znamk. Mi smo tam kupili skejterske copate za 5000 tolarjev, pri nas pa so točno take bile 25 000 sit. Se splača pogledat. Imajo pa vse, od copat, trenerk, majic, kavbojk... do šamponov in marmelad...Odvisno od dneva, kaj pripeljejo noter. Ti se pa fajn imej in uživaj.Nam pa poročaj , ko prideš. Kyara

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

29. sep 2006 11:06

Kyara, taki nakupi so mi poznani. Mislim pa, da gre za prvovrstne ponaredke. Od Spyder bund dalje... lp,Robida

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. sep 2006 15:37

Z nakupi je tako: ali gre za dobre ponaredke ali pa za originale, ki so "padli s tovornjaka", torej za ukradeno robo. Zato je malček dražja od ponaredkov, pet do deset evrov. Sin se je morda dvakrat oskrbel z obutvijo in kavbojkami ter puloverji in trenirkami - brez pripomb, pa ne vem, ali so poanredki ali ukradena roba. Po dveh letih so reči kot prvi dan - nič zbledelih barv, vsi šivi še vedno ravni, nikjer se nič ne trga, bela barva na rokavih puloverja je še vedno snežno bela, čeprav je drugi del pulovra temen in ne vem kolikokrat že opran... Sicer pa nj bo v BG v ospredju hrana in druženje...Morda se pa srečamo, jaz bom v soboto popoldan in v ponedeljek postopala po Terazijah....Mamamia mamamia

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

29. sep 2006 15:42

Oooo, Srbija ... Mi smo šli tja lansko leto - Novi Sad, Beograd, Subotica ... Odlično, perfektno, megastično - najprej me je bilo strah, ker ne znam srbščine in sem se bala, da se bom osramotila, pa so Srbi takooo prijazni ... V Novem Sadu je bilo res perfektno, cene pa skorajda trikrat nižje kot v Beogradu. Osebno so mi bila manjša mesteca bolj všeč - Beograd je le glavno mesto in nima tiste prave srbske duše. O, pa je vseeno zelo zanimiv - Kalemegdan in to. Mi smo imeli s sabo najprej evre pa smo ugotovili, da so kakšne stvari potem malo dražje. Ne vem no, glede tega si nismo čisto na jasnem, v glavnem smo imeli potem dinarje (je tako fino za računat v tolarje - dinarji x 3). Cene so torej v manjših mestih precej nizke, v Beogradu pa prestolnici primerne. Jejte kajmak s čevapčiči in zeljnato solato! Po možnosti v kakšni preprosti zakotni gostilnici. Kupujte sadje od prodajalcev ob cesti! Mi smo kupili štiri lubenice za drobiž ... Itd. ... :) Zelo lepo se imejte!!! Muffsy

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. sep 2006 9:06

Robida, to niso ponaredki. Kupujejo pa jih v carinskih trgovinah. Najlepše je opisala mamamia, to so originali, ki so padli s tovornjaka. Ali v razumljivem jeziku, to je originalna roba, ukradena po evropskih centrih in se tam uradno prodaja. Vsekakor se splača. Pa kaj me briga od kod je roba, glavno da je dobra in poceni še povrhu. Kyara

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

4. sep 2010 20:40

V kratkem namerevava s prijateljem v Beograd. Za tri dni, zaenkrat je dovolj.Pravzaprav se dogovarjava ali v Sarajevo ali v Beograd? Kaj mi svetujete, kaj je vredno kupiti, si ogledat, kake so cene v primerjavi s Slovenijo, na kaj je treba biti pozoren, skratka vsakega nasveta ali podatka bi bila zelo vesela. Hvala lepa. Kotarca

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. sep 2010 20:47

Bolj se nagibam k Sarajevu, Ali Novi Sad, Beograd.... no, ja, saj ima svoje čare, vsekakor, če so vama všeč velika mesta.

lp

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. sep 2010 21:11

Sarajevo, Beograd, vsak ima svoje čare. Različni mesti, vsako s svojo dušo. V obeh sem bila veliko krat, sploh  v Beograu, kjer sem redno preživljala vsaj en mesec poletnih počitnic.

Za videt kar veliko, sama sem pristaš pohajkovanja, preden kam grem seveda preko interenta naštudiram kakšno stvar. Odvisno pač, kaj te zanima.  Zgodovina, sodobna umetnost ...

 

Za nakupovanje je Beograd čisto ok mesto, se da najt dobro robo za soliden denar, pa tudi blagovne znamke za velik denar. In klumparijo za drobiž. Odvisno, kaj iščeš.

Ada Ciganlija, Ušće -  je obvezen obisk, večerja na splabih in plovilih ob njihovi hrani in glasbi. Urnebes do jutra, seveda če ti za vrsta zabave ustreza ... noro. Če nisi za take vrste "čago", da ti cigo trga strune violine ob uesu, poiščeš kaj drugega. Skadarljia je zanimiva reč bolj umirjena, starogradska muzika ob dobri hrani... Lokalov na pretek.

 

Središčemesta se splača prepešačit,Knez MIhajlova ulica od terazij do Kalemegdana je prav priejten sprehod, solidne restavracije najdeš tam, pa dobre trgovine, na koncu pa  park, da si spočiješ utrujene noge ...

 

Treba je pazit na žeparje, sicer pa tako, kot povsod drugod.

 

 

Sarajevo je zgodba zase. Mesto z dušo, raznoliko, toplo, prijazno, Baščaršija je itak srce mesta, poleg tega imaš tam naokoli na razmaku dvestotih  metrov na kupu džamijo, pravoslavno in katoliško cerkev ter sinagogo, kot dokaz, kako se da živeti skupaj, dokler bedaki ne sklenejo drugače ...

 

Kaj se kje splača kupit, ne  vem. Meni so nakupi vedno v drugem planu, odločim se na kraju samem, ko  vidim nekaj, kar mi je všeč. Takrat tudi nisem najbolj pozorna na primerjavo cen, pač v trenutku presodim, če bi nekaj imela ali ne, in se na podleagi tega odločam, ne pa na podlagi priemrjave, koliko to stane pri nas. Tako da zanakupe ti naj svetuje kdo drug, jaz ti lahko priporočam le, da pojdi v obe mesti, če se ne moreš odločit, v katero bi raje šla. V obeh se lahko imaš neverjetno lepo.

 

Mamamia

 

 

 

 

 

mamamia

kozamurnik

sporočila: 2311

5. sep 2010 8:57

trinjam se z mamamio, Sarajevo je zgodba zase in mislim da je za nas, bivše Jugoslovane to, kar je za Slovence Triglav. Treba ga je vsaj enkrat videti in doživeti, opisati se pa to ne da. Samo v Beograd, ne da bi obiskala tudi kako drugo mesto zraven, pa jaz ne bi šla. Cene so pa povsod bolj ali manj evropske, zunaj je Srbija veliko bolj poceni kot pri nas, samo glavno mesto pa niti ne. Bodo drugi kaj dodali, jaz svetujem Sarajevo! murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti