Ticino masa

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. okt 2007 6:16

mam eno vprasanje: za bozic vedno specem cokoladno torto v obliki smrecice in jo potem okrasim s kanditi in ledom ,letos sem uspela dobiti malo ticino mase, s katero bi rada naredila stevilne zvezdice.Kako naj " prilepim" te zvezde-na obliv sem brala, da ne gre, jaz pa bi rada kontrast rjavo-belo brez maslene kreme po vrhu.Je to mozno in kako?Hvala in lp lucka52

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. okt 2007 7:50

Smreko obliješ s čokoladnim oblivom (čokolada in olje). Na to daješ okraske. Ko daješ gor zvezdice mora biti čokolada še čisto malo mehka, da se bodo prilepile gor. jade

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

27. okt 2007 7:55

Lucka, zvezdice iz tičino mase narediš prej, da se strdijo. Lepiš jih tako, da na spodni strani zvezdico čisto malo navlažiš z vodo, najbolje s čopočem. 

 

Jaz sem jih kar posula po tej roladi s kremo in čokoladnimi ploščicami. Ne vem koliko časa bi obstale na kremi, verjetno bi se čez čas zmehčale ampak mi smo jo dokaj hitro pojedli. Na čokoladi pa po moje ne bil problem.

http://www.moj-album.com/vstopnica/ssf543tnz 

stana

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

27. okt 2007 7:56

Hehe evo, pa maš dve varianti... stana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. okt 2007 8:07

Stana vauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.

http://www.moj-album.com/vstopnica/ssf543tnz

Ampak tam pri tistih 3 torticah pa, da mi takoj zbrišeš, da so bolj tako, tako, da ne bo kdo mislil, da se norca delaš. Full so lepe kaj bluziš.

jade

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. okt 2007 8:36

najlepsa hvala-sem misllila,da imam kar smisel za dekoracije, sedaj pa...ampak imam vas na sumu, da niste samo gospodinje,ki rade pecejo, ampak kar precej precej vec...,torej da se s tem tudi poklicno ukvarjate.Kakorkoli ze, zelo lepo, da z nami delite svoje znanje.Pa lep dan! lucka52

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

27. okt 2007 8:53

stana r. ne morem kaj da ne bi komentirala tvojih čudovitih slikic. morem povedat da si ponos kulinarike in ustvarjanja, tiste tortice res niso kar tako ampak so fenomenalne. res morem rečt da te spoštujem in kapo dol pred tabo. upam da bo meni vsaj pol taka umetnina kdaj uspela. nektarina

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

31. jan 2008 11:15

Punce ali morda katera ve ,kje bi se dalo nabavit ticino maso v Mariboru ali okolici? Hvala že v naprej. balu

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

31. jan 2008 11:39

V Ramsu v MB. stara

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

31. jan 2008 11:48

Poskusi jo sama narediti. Jaz sem jo po Verinem receptu in se je čudovito posrečila. Torto sem "oblekla" s to maso in tudi vse ostale okraske sem naredila iz nje. Idejo za čokoladne listke sem tudi dobila na tem forumu.
Veri je napisal/a:
V splošnem so pa recepti približno taki: 300-350 g sladkorja v prahu (tisti z dodatki je boljši, mislim, da v modri vrečki) 1 beljak 1 žlica glukoze, oni hočejo navadno glukoznega sirupa, ki ga pri nas še nisem nikjer videla, zato zmešam 1 žlico glukoze v prahu z 1žlico vrele vode, da se lepo stopi, nekje sem prebrala (če me ubiješ, ne vem več kje, vem samo da je bilo na netu:) da je to v redu nadomestek oz. da se tako iz praha glukoze naredi glukozni sirup. Naj te ne zavedeta tu dve žlici, ko se glukoza stopi, ne da prav veliko več volumna, sploh ap te zadeve niso tako haklih;) Sladkorja daš po želji glede na to, kako trdo testo želiš še malo več za 3D figurice, za oblečt torto je pa boljše mehkejše testo. Pošlji mi email če češ, da ti pošljem slikce narejene torte za mamin rd, okrašene s tako maso. Veri
Sliko sem dodala pri receptu http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4616 in moja prva prava torta (z vašo pomočjo ) je bila zelo, zelo pohvaljena. Sporočilo je spremenil(a) silva dne 31. jan 2008 11:48:40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti