Ticino masa

MArker  

član od: 15.4.2013

sporočila: 3

15. apr 2013 15:02

Zdravo!

No pa sem še jaz padla v tole željo po torticah oblečenih v ticino maso. Moj mali ima kmalu rojstni dan in bom prvič naredila tortico s tole maso., Če bo ok, 2, ker bomo imeli dvojno praznovanje.

Zanima me pa sledeče. Kolikor sem prebrala je potrebno torto premazati z masleno kremo preden se za kor ticino maso. Jaz bi rada naredila nutelino torto, torej krema je nutela pa sladka smetana, pa višnje bodo zraven. Na koncu pa bi torto premazala z nutelo (ker pač s smetano ne morem zaradi tičine. Je torej premaz z nutelo tudi ok? Mi je tista maslena krema tako zanič... :(

Kaj pa okraski? Jih je treba naresti prej da se malo posušijo ali istočasno?  Hvlaa za odgovore!

 

MArker

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

16. apr 2013 5:49

Okraske lahko narediš prej, saj se  bodo posušili in lažje obdržali obliko. Jaz delam figurice vsaj 3 dni prej in jih pustim nekje zunaj na hladnem, da se posušijo. 

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

16. apr 2013 9:48

* odgovor glede svetlečega efekta tičino mase *

Jaz sem malo pogledala po internetu in zasledila več ali manj isti namig - doma je najlažje fondant obdelati s paro:

- z likalnikom (pri tem opozarjajo, da je potrebno paziti, da iz likalnika lih ne leti vodni kamen ali večje kaplje vode) 

- manjše okraske na palčki vrtijo nad loncem vrele vode (nekaj poskusov se najde na yutubu)

- če ima kdo doma "parnik" za oblačila (se sedaj ne spomnem kako se mu še drugače reče, vglavnem to: http://www.tv-items.net/manage/eWeb/UploadF)

- ali pa se kupi razpršilo za glazuro: http://peki.si/trgovina/jedilne-barve-in-jed

 

Od tega nisem še nič poskuila, sem samo pobrskala po internetu, ker me je matralo, kako se to naredi, tako da ne jamčim za rezultate  

LP

vanilia

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

16. apr 2013 11:04

Sem poskusila s tem razpršilom za glazuro, pa nisem vidla posebnega efekta..mogoče bi morala več pošpricat, ne vem..

ker sem pa "pametna" špricala po torti blizu steklokeramične plošče, je glazura zašla tudi na njo.. z veliko težavo sem jo potem tudi očistila :/ no ja, človek se uči na lastnih napakah :)

Sunny09

MArker  

član od: 15.4.2013

sporočila: 3

17. apr 2013 12:15

DBpek hvala za odgovor. Potem bom pa kar čez vikend se tega lotila :) Upam da mi bo ratalo kaj za prvič :)

Kaj pa tole z nutello? Katera ve?

 

Hvala že v naprej!

MArker

MArker  

član od: 15.4.2013

sporočila: 3

17. apr 2013 12:50

DBpek hvala za odgovor. Potem bom pa kar čez vikend se tega lotila :) Upam da mi bo ratalo kaj za prvič :)

Kaj pa tole z nutello? Katera ve?

 

Hvala že v naprej!

MArker

bibaboba  

član od: 20.9.2012

sporočila: 7

17. apr 2013 13:45

MArker po moje z nutelo lahko...jst jo sicer primešam masleni, pri čokoladnih tortah, da ma maslena malo boljši okus

bibaboba

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

17. apr 2013 14:18

Tudi jaz mislim, da se da z nutello premazat, samo jo boš kar precej porabila. Kaj pa če daš raje čokoladni preliv (brez smetane seveda)? No drugače pa, ne paše sicer v to torto, ampak pod tičino se lahko da tudi marmelado, namesto maslene kreme :) 

vanilia

malecka991  

član od: 19.4.2013

sporočila: 2

19. apr 2013 9:18

lepo pozdravljeni..

 

Imam eno vprašanje glede te ticinove mase..Ali je možno da namesto sladkorja v prahu dam diabetični sladkor?

 

malecka991

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

19. apr 2013 10:02

Na kaj se nanaša tvoje vprašanje? A sprašuješ za izdelavo tičine mase ali za oblikovanje? Če je za oblikovanje (da posuješ sladkor v prahu na površino, da se ne zlepi z njo ob valjanju) je najbolj pomembno, da je ČIM BOLJ FINO MLET, ker v obratnem primeru boš imela na tičini kot droben pesek.. 

Če pa sprašuješ za izdelavo, pa jaz nimam odgovora, ker je še nisem delala sama, jo vedno kupim

vanilia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti