Trgatev - juhuhu

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

tema odprta - 20. sep 2006 8:06 | ogledi: 4.870 | odgovori: 18

Pred vrati je trgatev. Pričakujem približno 15-20 ljudi, katere bo potrebno fajn nahranit, da mi ne omagajo (predvsem alkoholno). Ker se prične z zajtrkom in traja skoraj do novega zajtrka, bo potrebno kar nekajkrat postreči s hrano. Dajte predloge takšne in onakšne, saj se vsako leto trudim, da jih res bogato pogostim. Tudi za nas je to praznik, saj s tem zaključimo celoletni trud.

Dodija

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

20. sep 2006 9:28

Jaz sem imela bolj klasiko, vsaj kar se naše domače tradicije tiče. To pomeni: doma pečen kruh, orehova potica, slan sirov štrudelj (oboje z domačo pregreto smetano), kuhano prekajeno šunko in želodček, filano raco in ocvrtega piščanca. Nič posebnega, kajne? Ampak ostalo mi je samo par rezin šunke. Smo pa dlje malicali, kot trgali. JAMONI

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

20. sep 2006 10:14

Mi pa kar standardno: pršut, domače klobase ovčji, sir, vložene paprike, vložene melancane, domači kruh, zelenjava na žaru, union pivo, laško pivo, refošk, malvazija, Sicer pa zavisi koliko dni traja trgatev, pri nas 2-3 ure. lp Anamarija

dascha  

član od: 31.8.2005

sporočila: 116

20. sep 2006 10:23

mi sicer nimamo trgetve, jo pa imajo pri mojem fantu doma. njegova mama za zajtrk pripravi razne kuhane klobase, narezek in ponudi še makovo in orehovo potico (pa tudi drugo pecivo) ter čaj ali kavo. za kosilo je ponavadi standard: ocvrt piščanec, svinjska pečenka, restan krompir, riža, zelena solata ter retaši. za večero pa potem ponavadi ponudi ostanke od kosila pa narezek če pripravi. seveda pa mora bit nekaj peciva (za moje pojme ga ona speče preveč ker se ga tko ali tko ne poje vse). dascha

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

20. sep 2006 11:13

Pri nas je vedno zjutraj zajtrk (kakšen narezek), za kosilo pa ocvrto meso, pečeno meso, domači kruh, orehova potica ali jabolčni štrudel, šmarnica, cviček, pivo. Letos pa narezek, sirov štrudel oz. burek (je že narejen in čaka v skrinji), obara, potem pa še meso na žaru in ostalo kar spada zraven. Kar precej hrane glede na to da trgatev traja samo nekje 3 ure. lp alexis

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. sep 2006 11:19

jamoni, tudi pri nas dlje malicamo kot trgamo! Atina

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

20. sep 2006 11:45

No, prej sem pozabila še na dodatke: sir, vložene kumarice, feferone in papriko (domače), olive, stročji fižol v solati (ga imam še veliiikooo na njivi). Ma, sigurno je še kaj bilo (pijače), pa se ne spomnim vsega naenkrat. V glavnem jaz nisem jedla nič, ker sem zjutraj, ko sem pohala in rezala, bila tudi grajski preizkuševalec. Samo zalila. JAMONI

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. sep 2006 11:56

No, mi imamo grozdje na "lugašu" in za trgatev postrežem ponavadi : za zajtrk kakšno domačo šunko in domače klobase z domačim rženim kruhom, razne kremaste solate in pogače, makovo in orehovo ali pa genjene retaše. Za malico ponavadi pogače, pecivo in kava ali čaj. Za malo poznehjše kosilo pa bograč, meso z žara, razno pečeno zelenjavo in solate, pa seveda obvezna gibanica in pijača. Za zaključek pa ajdovo zlejvanko, razne mesne ostanke, prekajeno kuhano kračo in krompirjevo solato, pa če kdo želi, tudi bograč, pogače in pecivo. Čez cel dan pa je navoljo pijača: vino, razni sokovo, domači seveda, čaj in kava, pa kakšen slivov šnopček ali pa domače sadje v šnopsu. Toliko, upam da sem vse napisala, trgatev pa je bolj družabni dogodek, kot pa prava trgatev. Pri naših prijateljih, ki imajo približno 10 000 trsov, pa trgatev traja 3 vikende in to se redno dela, tam okoli 50 ljudi, jaz pa prijateljici pomagam v kuhinji.Pripravlja pa se vse mogoče, skratka prava pojedina. Kyara

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

20. sep 2006 13:48

Vse Ok. Vidim, da ga ne sekam mimo. Me pa zanima ta retaše. Omenjata ga Kyara in dascha. Pri nas traja trgatev od zgodnih jutranjih do zgodnih jutranjih ur. Pa ne zato, ker bi imeli veliko grozdja. Pri nas se običajno še spreša in čagira do jutranjih ur. Dodija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. sep 2006 14:04

Mi zelo radi pečemo genjene retaše, oziroma po slovensko, vzhajani štrudli, ki imajo za filo mak ali pa orehe. To si mislila? Kyara

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

20. sep 2006 14:10

Aha. Kapiram. Zdaj pa vem, o čem je govora. HVALA !!! Dodija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti