Vložena paprika

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

12. sep 2006 17:28

14 dni do 3 tedne.... LP juhica

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

12. sep 2006 20:32

Pa še en recept. Po njem vlagam paprike že 20 let. Dobil sem ga od pokojne mame naših prijateljev iz Brežic. Vlagam izključno paprike paradajzarice. Oprane in očiščene vlagam s peškami, torej jih ne razrežem. V običajen kozarec za vlaganje spravim 4 do 5 paprik., kar je ravno dovolj za enkratno uporabo. Paprike običajno kupim na tržnici bolj pozno, ko so dovolj zrele. Recept: 1 l kisa za vlaganje 2 l litra vode 2 dcl sladkorja 2 dcl soli 2 dcl olja Paprike v mešanici kuham dolker ne spremenijo barve, (malo obledijo), vsekakor pa morajo ostati čvrste. Čim bolj vroče vložim v kozarce, zalijem, ker imam rad poper v kozarce stresem še po pet zrn popra, zaprem in zavijem v odejo, da se počasi ohlajajo. Če boste papriko kuhale predolgo bodo bolj podobne čežani, kot pa paprikam. Če boste res kuhale po tem receptu in vam ne uspe, vam pošljem kozarec moje paprike. Ne ustrašite se količin olja, sladkorja in soli !!! Okus bo pa pravi že ko se bodo paprike ohladile, pa tudi med kuhanjem izredno lepo diši. as1

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

12. sep 2006 22:47

As1 škoda, ker sem prepozno opazila tvoje recept - vendar le za danes. Naredila sem dve varianti. Ko bodo dozorele nove paprike pa prav gotovo poskusim še zadnji recept. In kot predlaga juhica101 bomo imeli čez 3 tedne degustacijo. LP Lipa

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

13. sep 2006 17:25

Še dodatek...Načeloma kuham papriko ali feferone, dokler ne spremenijo barve samo takrat, ko jih ne morem spravi v kozarec zaradi neustrezne velikosti (predolgo, preširoko....)... LP juhica

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

14. sep 2006 14:15

Marika, oprosti, sele danes sem videla tvoj "post". Ja, to je tocno to. Se mi je zdelo, da se jim rece babure. Super. Najlepsa hvala!!!!! fresh

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

30. avg 2010 17:41

as1 je napisal/a:
. Vlagam izključno paprike paradajzarice. Oprane in očiščene vlagam s peškami, torej jih ne razrežem. V običajen kozarec za vlaganje spravim 4 do 5 paprik., kar je ravno dovolj za enkratno uporabo. as1

 

Mene pa zanima ali so te paprike paradajzarice sorte rotundum?  Jih sadim že 3 leto, letos pa mi je prišlo na misel, da bi vložila cele s peškami. Takole zgleda vrečka s semeni

http://www.kalia.si/index.php?page=shop.product_d

Sedaj so se ene že obarvale na rdeče, mislim, da so dovolj zrele za vložit.

katti

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. avg 2010 17:50

katti, natanko te. Mi smo jih pred mnogimi leti obvezno imeli na vrtu in jim rekli paradajz paprike, ker so pač nanj spominjale. Komaj čakam, da jih kje na trgu srečam, bom naredila polnjene, v paradižnikovi omaki.

rimljanka

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

30. avg 2010 18:05

O hvala rimljanka. Sem pa napisala, da bi jih vlagala s peškami, hihihi... no, s semeni!!!

S čim jih polniš? S rižem in faširanim mesom, tako kot velike?

katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti