Gostinjska ponudba v litiji in okolici

tema je zaklenjena

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

9. jan 2007 20:27

komaj zdaj sem opazila tale vaš klepet o gostilnah okoli Litije in Šmartnega...nisem si mislila, da nas je kar toliko iz teh koncev! Gostiln je tule okoli kar malo morje - v Štangi sta dve (Pri Janezu in na hribčku), pa v Dragovšku seveda - tja res morate it, ker imajo krasne štruklje! Okolica Dol tudi ima kar nekaj gostiln - ena izmed njih je kmečka gostilna na Dobovici, kjer smo že večkrat bili in smo vedno dobro jedli. Litija sama pa je postala kar nekako zapuščena v smuslu dobre hrane...Kovač me ne prepriča, Mona Liza je včasih dobra, včasih pa spet ne - odvisno od kuharja/ice. Definitivno pa seveda ima Sonček v šmartnem odlične in poceni pizze - se splača it tja. Pri mačku nisem bila že kar dolgo, vendar so tudi dobri. Pustov mlin je tudi super, še posebej za kakšna praznovanja. Pri Kimovcu me tudi ni bilo že dolgo, vendar sem tam vedno dobro jedla, porcije pa so imeli ogromne. jasna

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

9. jan 2007 20:30

Pozabila sem omeniti eno kmečko gostilno v Podšentjurju - tam smo lani praznovali babičino osemdesetletnico in moram rečt, da sem bila najprej skeptična, potem pa mi je bilo res všeč, prostor je domač vendar kar velik, da smo tudi plesali- hrana dobra in ogromno je je bilo...toliko, da na koncu niti sladice nismo vase spravili. jasna

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

9. jan 2007 21:34

Dasi najlepša hvala za odgovor, bomo že našli! Gremo praznovat hčerin rojstni dan, no ja pa še svakov, ker imasta rojstne dneve samo z dvo dnevnim razmikom. Levinjav

dasi  

član od: 15.6.2006

sporočila: 42

9. jan 2007 21:36

Mansaj, če se ne motim je to pri Damjan - tako se pišejo! Ena zadnjih hiš tam! Mi smo tam imeli eno poroko in je bilo super pa še daleč ni (iz Litije) dasi

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

10. jan 2007 7:20

Ja Dasi, to je pri Damjan, po domače pa se reče pri Kovačevih. Mansaj, verjetno si imela zelo slab občutek, ker žal gospodinja zgleda izredno neprijazna in zadržana - kuha pa dobro. Tudi mi smo bili že tam, samo že zelo dolgo tako, da sem mislila, da tega kmečkega turizma ni več. Premalo reklame ali pa je ne zasledim! Veronika P.s. No Litjanke, ste za čvek v živo - čakam pobude - se beremo! Sporočilo je spremenil(a) VEROVNIKA dne 10. jan 2007 07:21:39

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

10. jan 2007 9:00

Ja kak čvek bi bil dobrodošel jasna

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

10. jan 2007 9:05

no tudi jaz sem iz Litije, pa še blizu Kovačevih stanujem in mislim, da kdor se bo odločil za obisk gostilne, naj preveri če res sploh še obratuje, ker sem kar prepričana, da več ne delajo. Drugače pa tudi pohvala iz moje strani za Gostilno pri Mačku iz Šmartnega. priv

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

11. feb 2007 15:44

Veste kaj moje drage Litjanke (nekatere rojene, druge pač priseljene), glede na to, da nas je na kulinariki kar nekaj, kaj pravite NA SREČANJE??

V bližnji prihodnosti, da se tudi me vidimo med seboj.

Če je katera za naj mi javi na ZS pa bi se lahko kaj dogovorile?

 

Smejte se in lepo se imejte!! 

Levinjav

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

11. feb 2007 18:56

Zakaj bi se pa javljale na ZS.

Zadnjič so Štajerke to čisto javno napisale in je srečanje RATALO!

 

Jaz sem ZA!

 

Se beremo!

 

Veronika

stani  

član od: 10.11.2005

sporočila: 235

11. feb 2007 19:09

lepo pozdravljene najprej naj poven, da Kovačevi v Podšentjurju ne obratujejo več , tako sem bila obveščena. Glede srečanja v Litiji to je pa že skrajni čas, da se srečamo Litjanke. lep pozdrav.

 

 

 

KMALU NASVIDENJE

stani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti