Kuhanje kave

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

12. sep 2006 15:27

moja tašča meša 100 g Barcaffe in Franck, ker je sama slovenska čisto "prešvoh".

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

12. sep 2006 22:59

Tudi jaz kupim kavo najraje v zrnu, ampak mi jo mlinček slabo zmelje. Pa tolčem in mlatim po mlinčku medtem, ko melje samo da bi kavo čimbolj pretresla in zmešala - čimbolj drobno zmlela, pa nič ne pomaga. Med mletjem večkrat odprem pokrovček in z leseno palčko premešam kavo. V navodilih pa celo piše, da več kot 1min naj ne bi mleli (ni šans za drobno zmleto kavo). Ko je bil nov (2 leti nazaj) je super mlel, zdaj pa... Mogoče se pa da nože nabrusit. Sem pa zadnjič videla v Tuš-u, da imajo ročni mlinček za kavo iz kovine (včasih, se mi zdi, ko sem bila še majhna, so imeli lesene in mama mi je rekla, da so ženske mlele, pa mlele, pa mlele, v glavnem zeeelooo dolgo, da so sploh kaj zmlele -govorim o kavnem zrnju...), nisem pa se poglobila, da bi videla kako je narejen in kakšna cena je bila. Pri ročnih mlinčkih se, baje, kava ne segreva med mletjem in ima zato lepšo aromo... Lp, Silva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti