Aparat za odstranjevanje trde kože

neznan uporabnik

tema odprta - 6. sep 2006 18:59 | ogledi: 6.205 | odgovori: 14

Ker se na petah rada pojavi trda koža, kozmetičarka pa je kar draga, me zanima, ali ima katera kakršen koli aparat z nastavki za odstranjevanje trde kože na podplatih. Zanimam se za nekaj bolj kvalitetnega, da res služi namenu in sem pripravljena tudi nekaj več odšteti, npr. do 25 tisoč.

Hvala za izkušnje in lp, Zoja

zoja1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

6. sep 2006 19:25

Jaz si trdo kožo postrgam s posebno pripravo z žiletko, potem pa še zdrgnem z neko rečjo, ki ima naobeh straneh nekaj kot nekak smirkov papir (ne vem, kako se temu reče). Sproti si potem noge med vsakim tuširanjem zdrgnem z grobo, vrvičasto rokavico, tako da gre stara koži sproti stran. Kljub temu pa grem dva krat letno k pedikerki, da mi pete inblazinice ob strani povsem uredi - zadostuje, če sproti sam skrbiš za osnovo. Tako ga kakšna draga naprava po moje ni potrebna - tak znesek, kot si ga pripravljena dati, ti zadostuje za pedikerko nekaj let, če greš dva krat letno k njej. Pa sama imam tudi raje, da mi to počne nekdo drug - še kakašna masaža zraven za večji užitek, sama pa bi se s kakšno napravo zvijala zaradi pet kot šurlica... Mamamia mamamia

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

6. sep 2006 19:32

Kolegica je imela isti problem in ko sem videla kako si odstranjuje kožo na petah sem se ji res od srca nasmejala.Trdo kožo si je še suho postrgala z ostrim ,,šmirgl"papirom nato noge namočila v vodo z dodatkom mila ter odstranila še preostalo kožo.Vsak večer pa si pete namaže z glicerinom,ki ga kupi v lekarni.Upam,da sem ti lahko kaj pomagala. Lp Balu balu

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

6. sep 2006 21:35

V drogeriji se kupi poseben nožek z žiletkami. S tem nožkom potem postrgaš SUHO kožo. Če si boš prej pete zmočila je nevarnost da si jih raniš. Ko to postrgaš stran, pa jih podrgneš s posebno trdo gobico za noge in to je to. lp alexis

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. sep 2006 9:22

Čisto navadni strgalni kamen ali pa spužvica, zmehčana stopala in potem namazati stopala s hranilnim losojonom. Vsak večer - tako kot si vsak večer umivamo zobe. Če pride postopek iz prvega stavka v dnevno rutino (to počnem na večernem tuširanju), tako ali tako ni več debele kože na podplatih. Pa ne preveč postrgati naenkrat, ker bo koža še bolj roženela - najbolje je v več korakih, po enem tednu so rezultati že zavidljivi. Vendelina jr.

špelca marelca  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

7. sep 2006 11:26

Vendelina ti se pa res na vse spoznaš! Pa brez zamere. metoda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. sep 2006 11:33

Ne zamerim. Sem pač zelo organizirana lady. Vendelina jr.

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

7. sep 2006 11:40

alexis, napaka...noge je potrebno pred pedikuro namočit v vodo, najbolje slano, za približno 10 min. Če strgaš po suhi koži, je večja nevarnost ureza, sploh pa drgnjenje s "kredo" povzroči še hujše natrganje kože na petah. Potem vzameš nožek z britvico in odvečno kožo postrgaš dol, nato s "kredo" ali vašim šmirglnom :) podrgneš, da približno zravnaš postrgan del z zdravim delom. Nato namažeš s kremo za stopala, najbolje čimbolj mastno...morda ste že slišale za GEHWOL..je zelo učinkovita. Pa upam, da ne delam reklame s tem, jst jo pač že kar nekaj časa uporabljam. jessy6

špelca marelca  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

7. sep 2006 11:40

Vendelina ti 100% verjamem. Daj nehaj nakladati!!! metoda Sporočilo je spremenil(a) metoda dne 07. sep 2006 11:44:26

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

7. sep 2006 11:43

Se mi zdi, da je polna luna. Mamamia mamamia

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

7. sep 2006 11:46

je ja, dones Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti