Zjtrk

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

2. sep 2006 18:35

EŽOJ me je spomnila s svojim hecom na: Subject: šnops Tole je razlog, da me včeraj ni bilo v službo: pospravljal sem klet ženinega dedka in našel dvanajst steklenic njegovega domačega žganja. Žena mi je naročila, naj jih zlijem stran, in tako sem se lotil tega neprijetnega opravila. Potegnil sem zamašek iz prve steklenice in vsebino zlil v korito, samo en kozarček pa sem natočil zase in ga izpil. Potem sem odprl drugo steklenico in naredil isto, spet sem popil le en kozarček. Zanimalo me je, ali se je stari zares spoznal na kuhanje žganja. Spoznal se je. Nato sem odmašil tretjo steklenico in jo izlil, a še prej sem spil en kozarček, da bi preveril kvaliteto žganja. Bilo je odlično. Enako s četrto steklenico. Kozarček zase, drugo v korito. Potegnil sem steklenico z naslednjega zamaška, spil eno korito, ostalo pa zlil v kozarec. Potegnil sem korito z naslednjega kozarca in si nalil steklenico iz zamaška, kozarca v steklenico in zamašil korito. Ko sem vse spraznil, sem z eno roko ustavil hišo, z drugo pa preštel steklenice, zamaške, korita in kozarce in jih naštel vsega skupaj 29. Ko se je hiša spet privrtela mimo, sem jih še enkrat preštel in nazadnje sem imel vso hišo v eni steklenici, ki sem jo spil. Prav trapasto sem se počutil, da nisem mogel gor po stopnicah, da bi ženi čestital, ker je njen ded kuhal tako odlično žganje, ampak to bom naredil takoj, ko bodo stopnice spet prišle mimo. Lepe sončne dni. Petra 1

mandeljcek  

član od: 22.7.2006

sporočila: 66

2. sep 2006 18:40

hmm earl grey z mlekom in par speculaas keksov ... vem, ni ravno zajtrk ... kadar sem bolj pridna pa kosmice, ovsene ali prosene ... vedno pa sladek zajtrk. vem pa fajn nasvet - v jutranje kosmice daš eno veliko žlico sezamovih semen ... ko ješ jih moraš zgristi da lahko absorbiraš kalcij, ki je v njem ... preventivno proti osteoporozi punce! kolikor vem, je z eno žlico sezamovih semen pokrita dnevna potreba po kalciju ... lp! mandeljček

mandeljcek  

član od: 22.7.2006

sporočila: 66

2. sep 2006 18:42

hi hi petra1 super ! mandeljček

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

2. sep 2006 19:28

Mmmmm, jaz pa obožujem zajtrke! Ponavadi si privoščim veliko belo kavo (najraje doma, lahko pa tudi zunaj), potem pa miks sadja s skuto, jogurtom, kosmiči... Kar imam pač doma. Če pa jem zunaj, ne morem mimo čokoladnih rogljičkov, slanikov, makovega štruklja ali česa podobnega... Včasih se spomnim na čokolino in si privoščim le-tega, bolj redko pa pade tudi kakšen sendvič s tuno, piščančjo salamo ali sirčkom. Živi

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

2. sep 2006 22:38

Takoj zjutraj začnem piti vodo, najprej deci, potem dva deci, pa spet deci, eh, to ni nič, še dva deci. Potem grem lulat, pa na zajtrk: 3 deci mleka ali kakakakao, štiklc kruha s skuto in smetano, 3 fige, 4 dateljne, vmes še kaki oreh ali lešnik. Te pa ko si grem zobe vmivat, še dva deci vode. Kaj naredim najprej, ko pridem v službo? Lulat grem. tumpika

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

3. sep 2006 1:06

Jaz imam zjutraj rada karkoli mlečnega (od masla do skute) za na kruh namazat, zraven pa belo kavo. smrketa Sporočilo je spremenil(a) smrketa dne 04. sep 2006 10:40:23

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

3. sep 2006 9:07

Moji zajtrki so pa taki: na tešče sadež, zaradi prebave, potem pa ...včasih: - polnozrnat kruh + kakšen lahki sirček naprimer Happy cow + mleko ali jogurt - polnozrnat kruh + piščančja prsa v ovoju + mleko ali jogurt - polnozrnate kosmiče + mleko ali jogurt + skuta Imam pet, šest, včasih tudi sedem obrokov. Večerjam tudi ob osmih zvečer, ampak to so solate in z kilogrami nimam težav. Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti