Zjtrk

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

1. sep 2006 8:55

Če sem v službi nič drugega kot belo kavo, ko pa sem doma si pa privoščim razne namaze, popečen toast, kakšno jajčko mehko kuhano, salamice, lahko pa samo knusperle v mleko ali ovsene kosmiče, korn flakes,.. Čisto odvisno od trenutnega razpoloženja ali "lušt". jass

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

1. sep 2006 8:59

Moji zajtrki so bili letošnje poletje ponavadi taki: - ena vitalinea in dva prepečenca ali - trije prepečenci z marmelado, medom, namazom ali sirom ali - skledica corn flakesa z mrzlim mlekom ali - skledica čokoladnih kroglic z vročim mlekom ali - muesli z navadnim jogurtom ali - čokolino :) ali - dve jabolki, nektarini, grenivki ... in malo oreškov. Do letošnje pomladi pred poukom sploh nisem zajtrkovala in sem jedla šele malico v šoli. Zdaj sem se k sreči navadila na zajtrk, že samo zato, ker odhajam v srednjo šolo. Zajtrk bo najbrž ostal tak kot je, ker lahko te jedi hitro pripravim. Včasih sem ob vikendih obvezno enkrat jedla jajce na oko, včasih palačinke, poslastica je tudi mlečni riž s kakavom, topli sendvič (toast), kakšna omleta ali pa kruh z marmelado, medom ali stopljenim sirom (včasih sem kruh jedla ves čas, zdaj sem se pa navadila na prepečenec). Salame sem pa izključila iz svojega jedilnika, včasih sem pa pojedla tudi veliko sendvičev. Muffsy

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. sep 2006 9:05

Draga makaronarka, Zajtrk je najbolj pomemben dnevni obrok. Tudi če človek ni jutranji tip, si mora organizirati življenje tako, da dan začne s telovadbo in kvalitetnim obedom. Lahko včasih ne kosimo, tudi kakšno malico se da preskočiti, tudi obilne večerje ni treba narediti v vsakodnevno rutino - je pa obvezno, ampak obvezno začeti dan kvalitetno. Ne samo zaradi tega, ker ljudjem, ki prepozno vstanejo in se izgovarjajo, da jim nič ne paše zjutraj, pa smrdi iz ust - in to zadnje je zoprno in odveč, temveč predvsem zaradi tega, ker je zajtrk zdrav. Tisto, kar pojemo zjutraj, bomo čez dan porabili in ne bo šlo na špeh. Tisto, kar bomo vase dajali po 19. uri, bo v prebavnem traktu še celo noč in bomo slabo spali. Ne zajtrkovati oziroma nekvalitetno zajtrkovati - to je pospešek k boleznim in slabemu počutju. Moje jutro je takole: - malo pretegnem okončine, vstanem, naredim tibetančke, tuš, losjon - zajtrk - odvisno od letnega časa in kaj mi pač zapaše, nekaj kombinacij žitarice+jogurt+ sadje rogljič+ jogurt+ sadje rogljiči (se grejejo v pečici medtem ko delam rutino iz prve alineje)+kakav+sadje kruh z namazom (kombiniram razne sirne namaze, pa namaze z ribami+sirom+baziliko)+sadje drobno pecivo + jogurt + sadje Sadje je sezonsko. Pozimi namesto sadja večkrat naredim vitaminsko bombo, ki gre takole: kivi, ananas, banane, mandarine, mango v stisnjenem soku rdečih grenivk. Imenujemo jo zimska supersolata. Tega naredim toliko, kot gre v bovlo, pojemo pa v dveh dneh. Včasih mi zapaše tudi pršut in včasih tudi kulen (jeseni) - ampak to bolj kombiniram s sirom v popoldanskem času. Vendelina jr.

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

1. sep 2006 9:14

čokolino keksolino sadje kruh z marmelado biba

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

1. sep 2006 9:24

Zajutraj sadje, kasneje, za malico recimo, misli, pa kefir. Dan na dan. Za konec tedna pa kakšno jajce na oko. Lp Dolores Sporočilo je spremenil(a) Dolores dne 01. sep 2006 09:25:37

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

1. sep 2006 10:39

Moji zajtrki so bolj enolični. Vedno pa se začnejo s sadjem, kateremu sledijo, kruh+kefir ali kosmiči+kefir ali posneto mleko, kruh+pusta skuta, kruh+marmelada b.s., včasih kako jajce+zelenjava, potem se pa že počasi neha. In kruh je vedno polnozrnat ali vsaj črn (doma pečen, da vem kaj jem) in kosmiči nepredelani. Redko pa si privoščim kakšno pecivo+posneto melko. Salam, paštet in podobnih "packarij" ne jem, prav tako tudi ne instant mlečnih kaš, cornflakesov ipd. Julija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. sep 2006 11:40

Muffsy, ali nisi ti nekaj dni nazaj tožila nad bolj leno prebavo? Prepečenec je zelo simpatičen, ampak pri ljudeh s počasno prebavo deluje zaviralno. Čokoladne kroglice tudi. Vendelina jr.

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

1. sep 2006 11:44

Vedno: čokolada zeleni čaj tablete ....hihihi včasih: pečeni toast pa sirov namaz ali pa samo kakšen jogurt l.p. vegeterianka Sporočilo je spremenil(a) vegeterianka dne 01. sep 2006 11:46:10

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

1. sep 2006 11:55

Vendelina jr. je napisal/a:
Prepečenec je zelo simpatičen, ampak pri ljudeh s počasno prebavo deluje zaviralno. Vendelina jr.
Veš kako mi je bilo hudo, ko sem se mu morala zaradi lene prebave odpovedati. Pa vsako jutro sem ga imela za zajtrk, skupaj z jogurtom. Lep dan in veliko se smejte

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. sep 2006 11:59

rozanec je napisal/a:
Vendelina jr. je napisal/a:
Prepečenec je zelo simpatičen, ampak pri ljudeh s počasno prebavo deluje zaviralno. Vendelina jr.
Veš kako mi je bilo hudo, ko sem se mu morala zaradi lene prebave odpovedati. Pa vsako jutro sem ga imela za zajtrk, skupaj z jogurtom. Lep dan in veliko se smejte
A res, al kaj? Jaz se pa občasno matram zjutraj s polnozrnatim prepečencem z dobrim namenom, da bo pomagal moji prebavi, ker je polnozrnat.... hm, hvala za to informacijo. Lp, tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti