Terme snovik - pozor: zašlo s teme

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

7. sep 2006 7:49

Vendelina jr. je napisal/a:
... ko pa se ta ista mnenja artikulirajo na vsem dostopnem mnenju, se diskusiji priključi tudi sfera reguliranega pravnega prometa in vse kar spada v ta kontekst. In te dimenzije so precej razsežene in matrike interakcij so več kot dvodimenzionalne... Vendelina jr.
Ta del me je pa res navdušil! LP, V.

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

7. sep 2006 8:56

Tudi mene Vilma. Res. Lp Dolores

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. sep 2006 9:23

Punci kako sta me spravili v smeh Lep dan in veliko se smejte

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

7. sep 2006 9:45

VilmaS, prosim povej mi kako ti označiš, del teksta ki ti je všeč ali ne, vem da je bilo že govora o tem, vendar jaz slabo berem. Hvala, pa lep pozdrav. p.s. A ja, sem te pogrešala, dolgoooo te ni bilo. Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 07. sep 2006 09:46:16

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. sep 2006 9:50

Anamarija nisem Vilma, pa vseeno ti bom pomagala. Citiraš celo njeno besedilo kot ponavadi, potem pa zbrišeš tisti del besedila, ki ti ni všeč. Kar pa bi rada imela označeno, pustiš tako kot je. Pa pazi da začetni in končni del citata ostaneta popolna (torej tisti kvadratasti oklepaji morajo ostati). Lep dan in veliko se smejte

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. sep 2006 9:57

Hja, pred kratkim je ena malce "osovražena" članica uporabila neko tujko, popolnoma razumljivo, pa je doživela plaz pripomb v stilu "saj te nihče nič ne razume". Samo čakala sem, kdaj se bo kdo tukaj obregnil. Atina

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

7. sep 2006 10:43

anamarija1 je napisal/a:
VilmaS, prosim povej mi kako ti označiš, del teksta ki ti je všeč ali ne, vem da je bilo že govora o tem, vendar jaz slabo berem. Hvala, pa lep pozdrav. p.s. A ja, sem te pogrešala, dolgoooo te ni bilo. Anamarija
Anamarija, za citiranje ti je že rozanec povedala... sem pa čisto vsak dan sem z vami, tako zjutraj v službi (nikomur povedat!) kot tudi popoldne, kadar rabim kakšen nasvet. Oglašam se pa res bolj malo. LP, V.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. sep 2006 11:00

Boris, se ne strinjam s tabo,ker, če je nekdo nekje dobro jedel in pil, naj pove, saj, če je to slučajno storil lastnik kakšne zanikrne zakotne luknje, se bo že našel kdo, ki bo oporekal. Zato se mi zdi v takem primeru brez veze omenjat davkarijo, ker ti še s seboj nimajo pošlihtan. Moj sosed je že caa 15 let doma, pa veselo fuša na črno, pa tistih 15 tisoč si plačuje, pa ga noben ne štrafa. Pa še ene par takih tičkov bi se najdlo v naši ulici. Če tega ne morejo počistit, a misliš, da se bojo obregali ob klepetanje na forumu? Ja, pa čim manj kvasenja s tujkami Vendelina jr, saj jih nekateri ne razumejo, vsaka tvoja tujka se da napisat lepo po slovensko, če ne verjameš, pa v slovar poglej. A mogoče misliš, da boš ne vem kako pametna izpadla. Kot vidiš, si že tema posmeha, kljub tvojim visokoletečim izrazom. LP

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. sep 2006 12:00

booris: Daj prosim loči med črno oz. sivo kompenzacijo, o kateri govoriš in je prepovedana s strani zakona in mnenji uporabnikov. Da pa kakšen ponudnik kdaj sam sebi kaj napiše je realnost ne le te ampak vseh spletnih strani in tudi drugih medijev. Po tvoji razlagi je potem brezplačna reklama tudi test opreme v reviji (če dobro pomisliš, še kakšna reklama je to za izdelovalca!), končno tudi če minister pohvali Merkator, da mu gre brez Jankoviča dobro. Po taki definiciji bi skoraj vsi skoraj za vse morali plačevati davekm kar se v javnosti zgodi. Se pa strinjam da je brezplačno oglaševanje problem, ampak za podjetje, ker izgublja zaslužek z njim (s tem posledično tudi država davek). Ampak ljudje prosim. Dajte se malce zamisliti kaj sploh pišete. Oseba A na forumu pohvali izdelek B podjetja C in potem bi moral jaz, ki nisem nič zaslužil, plačati državi davek. To ni poslovni dogodek. Kaj pa potem iskalci? Koliko imajo ti potem brezplačne "reklame"? Vsak link z opisom, ključnimi besedami je potem reklama. Torej dam jaz na iskalec opis Kulinarika.net z linkom in besedami, po taki logiki je to reklama. A iskalec bo pa odvedel DDV ali kaj? In to koliko že? Kaj je pa z grajami? Mi mora zanje potem država plačati davek ali kaj? Kaj pa brezplačni linki na straneh, t.i. zanimive povezave? Sami oglasi, kajne? Koliko je že treba odvesti davka za en link na zanimivo stran? Kot sem napisal, tudi kdo zlorabi forum za svojo propagando, take brišem, ker, če niste razumeli forum ni dovoljen komercialnim oglasom. Ker nam to žre zaslužek, zato. Zato... če ima kdo konkreten člen konkretnega zakona, naj ga napiše, sicer pa nehajte s tem, ali se preselite na druge forume. Saj na vsakem kdo kaj pohvali. Ali pa pišite urednikom časopisov, ki testirajo izdelke, naj ob testu plačajo davek za dobiček, ki ga ni bilo. Ni pa treba zdaj strašiti obiskovalce, da si ne upajo več pisati na forum. Oglaševanje novih izdelkov bom pa sproti odstranjeval. In če ste že vsi pozabili, to je kulinarični forum. Grem zdaj v trgovino po liter Alpskega mleka, mi je zmanjkalo, zato se poslavljam. Upss... Reklamiram Mlekarne? Koliko moram zdaj že plačati? (ne, ni mi treba odgovoriti). Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

7. sep 2006 12:03

Lijana, jaz pa se vsaj v nečem čisto strinjam s tabo. Tudi jaz bi namreč rad vedel, kje se dobro je, kje so dobre veselice, kje kupiti najcenejše in najboljše lonce ipd. Tudi jaz bi rad pohvalil nekoga, če je nekaj dobro opravil, pa naj me je dobro zabaval, nasitil ali prenovil kopalnico. Vendar vse to so informacije, informacijo pa je treba danes plačati kot vsako drugo storitev. In te informacije so tukaj objavljene javno! Zaradi mene naj vse na kulinariki ostane, kot je, saj nimam nič pri tem. Osebno pa me zmoti, če nekdo poskuša podtalno podtakniti kakšno reklamo, že zaradi profesionalne deformacije in zato, ker nas z reklamami tako ali tako neprestano oblegajo. Za konec še to: Mislim, da je treba problem pogledati še širše. Na račun koga, mislite, da živi Lijanin sosed, ki ga je omenila? Na naš račun, drugih davkoplačevalcev. In na račun koga, mislite, je kak gostilničar podtaknil reklamo? Obljubim, da je to moj zadnji prispevek na to temo. Ne bom se več oglašal in vas moril po tej stranil, svoje mnenje pa sem povedal. Vsem skupaj želim lep in prijazen dan! Boris booris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti