Kateri wok?

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. avg 2006 14:59

Vok za steklokeramiko iz litega zeleza s posebno obdelano spodnjo povrsino sem videla pred nekaj tedni v Merkurju, pa sem se mu kar odpovedala, ceprav me je mikal - zato tudi ne vem, koliko stane. Moja filozofija glede piskrov nasploh je taka, da ni toliko vazno, kaksne oblike je pisker, kot kdo ga drzi za rocaj - ce bi hotela zares kuhati po kitajsko, bi morala imeti tudi poseben prizidek za vok s siroko odprtimi okni in prepihom za ventilacijo, da ne govorimo o tleh iz steptane ilovice, ker pri pravem kitajskem nacinu kuhanja (stir-frying oziroma bao) olje med mesanjem in tresenjem voka kar sprica okrog :))) No ja, itak ze zadnjih nekaj let sanjarim o podobni "svinjski" kuhinji, mogoce jo bom pa vseeno kdaj imela...:)))))))) lp, proxima

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. avg 2006 15:15

Saj - kaj vse bi človek imel, dobi se tudi kuhalna plošča z nekakšno vdolbino za vok. jaz rabim kominacijo med vokom in ponvijo. Drugače pa imamo mi na balkonu parkiran plinski gorilec (od Gorenca) za nujne primere. In pa še "svinsko" kuhinjo s tistim štedilnikom na drva, ki ima gor obroče in jih snameš po potrebi (za pečt kostanj). Za kuhanje pasulja, marmelad in za zabelo je super in ga ne bi zamenjali za nič. Daš gor posodo s premerom pol metra in kuhljaš. Samo za dvigovanje sta potrebna dva. Proxima, mislim, da sva gledali isti vok v Merkurju (stane 4 jurje), premer je bil 30 cm. Loni Makaroni

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

22. avg 2006 16:55

Loni, AMC ima kombinacijo med Wok- om in normalnim loncem. Imenuje se EURASIA. ( EURO - ASIA ) narejena je bila izključno zaradi spremembe štedilnikov. Klasični vok je krasen na plinu- da ga plamen spodaj oblame, dočim so naredili pi Eurasii enkrat denbelejše dno kot pri klasičnih AMC loncih. Torej je debelina dna 22 mm in je spodaj ravno premera 20 cm- krasno za steklokeramično površino, znotraj pa je lonec polkrožen, pokrovka je zvonaste oblike, tako , da gre tud kakšna cela kokoš noter... Ko se to dno enkrat napolne s toploto, pečejo tudi stene in lahko spečeš na hitro vse jedi.Lahko pa se uporablja tudi klasično, kot vsak drug AMC lonec. Imamo dva premera 24 cm, na katerega gre tudi velika hitra pokrovka, ali 28cm premera. Lep pozdrav Petra 1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. avg 2006 21:36

Že nekaj let imam litoželezni vok s sploščenim dnom in ne špičastim, kot ga ima tisti čisto ta pravi iz tolčenega železa, ki ga lahko uporabljaš samo na tistem pravem kitajskem gorilniku. In se litoželezni vok čisto dobro obnese na steklokeramični plošči. In je seveda razlika, ali sta meso in zelenjava pražena v voku ali pa v kateri drugi posodi. O tem smo že debatirali, tako da ne bi ponavljala. Skratka, litoželezni vok bo kar dober nadoemstek za tistega iz tolćenega železa, ne glede na to, ali ga boš uporabljala na plinu ali na steklokeramiki. Ni pa s t teflonom prevlečen vok tisto ta pravo, vsaj meni ne, kaj šele tisti iz ristfraja....In ker pač ne morem imeti tistega pravega, tolčenega, imam litoželeznega. Pravzaprav dva, v vsakem se d apripravit meso in zelenjavo za deset oseb...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti