Izleti po sloveniji

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 17. avg 2006 8:05 | ogledi: 9.201 | odgovori: 31

pOčitnice se prevešajo, radi pa bi šli še kam za kak dan. Imate kake ideje, kaj bi bilo zanimivega za najstnike v domačih logih?

Bili smo v Postojnski jami, tehničnem muzeju Bistra, živalskem vrtu, na Bledu, hodili smo po triglavskem narodnem parku.....polni upanja smo šli na Pohorje v adrenalisnki park, a je žal le za večje, poprej najavljene grupe....bili smo na sankanju v Kranjski gori (a je kar precej nevarno tole na eni tračnici)..

imate še kake ideje, kam hodite, da se mladi malo razmigajo in da kaj tudi zanimivega vidimo vsi skupaj.... vedno ste polni idej...

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

17. avg 2006 8:12

S fantom sva šla na vožnjo s splavom... sicer sama vožnja ni zanimiva, vsekakor pa je zanimiv sam program, ki ga imajo. Tisti 2 uri, ko smo se vozili, sem se presmejala, da me je še 2 dni bolel trebuh. Vsekakor vredno ogleda!!! Pa še pogostitev je vključena v ceno, tako da greš še sit domov. Več si preberi na spodnjem linku: http://www.splavarji.com/ Lep dan in veliko se smejte

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

17. avg 2006 9:06

Jezersko je pravi mali raj. Pa malo naprej od jezera se je treba sprehoditi. Tam se pasejo krave, konji pa krasen razgled na hribe je. Super so tudi korita Tolminke, pa izvir Soče, Vršič. Plitvice niso v Sloveniji vendar je to tudi en super izlet. Pa Goriška Brda v sezoni češenj ali pa tudi brez češenj. Pred kratkim sem bila prvič tam in so me tisti kraji zelo navdušili. Škocjanske jame, grad Socerb, pohod na Slavnik. Ogromno je tega, da se niti ne spomnem. Marjetka

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

17. avg 2006 10:01

Zelo lep izlet je pohod na star mejni prehod Ljubelj. Avto se parkira na mejnem prehodu Ljubelj, potem pa po stari makadamski cesti v gozdu navzgor. Tam je star mejni prehod z Avstrijo cca 1300 m nadmorske višine, lahko pa se gre še cca 1/2 ure naprej na Povno peč cca 1500 m nadmorske višine: hodi se po meji z Avstrijo (mejni kamni!!), kar se otrokom (pa tudi odraslim) zdi zelo zanimivo. Zelo lepo, pa ne prezahtevno. Iz Ljubelja je kar nekaj zanimivih izletov, ki niso prezahtevni, so pa zanimivi za otroke: Zelenica in pa planina Prevala, kjer moraš vmes prehoditi dva tunelčka, zato so baterije za otroke zelo dobrodošle (niso pa nujno potrebne) Lahko greste tudi pogledati Martuljške slapove, v tistem koncu pa je tudi Planica (skakalnice, ki sicer v poletnem času niso najlepše), lep je pa tudi sprehod v Tamar (pot se nadaljuje od skakalnic naprej). Toliko na kratko, sigurno pa je še veliko zanimivosti v naši mali Sloveniji, lp, Simona

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

17. avg 2006 10:56

Poiščite na spletnih straneh TIC - turistično informacijski centri. Razdeljen so po občinah in povsod vam ponujajo krajevne zanimivosti. Če na najdi.si vtipkate TIC, dobite morje informacij. lep pozdrav Alenka alenka5

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. avg 2006 12:13

Z otroci se prakticirajo tematski izleti (oziroma tisti, ki smo otroci profesorjev potem to isto prakticiramo tudi v odrasli fazi) . Tematski izlet pa zahteva, da se vsi nanj pripravijo z branjem knjig, brskanjem po spletu itd...Izlet bi se moral začeti doma, ko se nanj vsi pripravljajo in dajo svoj prispevek - v nasprotnem primeru pa si starši belijo glavo, pubertetniki pa za vsako stvar rečejo, da tole je pa bedno. Če pa jih vključiš v pripravo, se bodo najstniki najprej malo upirali (ker se itak), potem jim bo pa všeč. Teme: - Prežihov Voranc; izbereš si nekaj literature (Solzice, Doberdob) in greš potem pogledat lokacije, kjer se pripoved odvija - s tem, da daš predhodno najstniku, da načrtuje pot (če najstniki kaj res potrebujejo, je to, da se jih obravnava kot resne mlade ljudi in če se jim da malo odgovornosti, si prav presunjen nad tem, kako čudovita bitja postajajo...) Lokacije: Kotlje, Dravograd, dolina Meže... - Miško Kranjec in Prekmurje /zdaj je ravno zelo aktualno/ + ogled Pokrajinskega muzeja /priporočam, zelo zanivimo in dinamično/ v Murski Soboti in za konec kopanje v Moravskih Toplicah - Hemingway: Zbogom, orožje (mene je zadnjič kap, ko "zlati maturant" ni vedel, da se roman navezuje na soško fronto, kaj za božjo voljo je z našim izobraževalnim sistemom???) ogled muzeja v Kobaridu in v Bovec in na športne atrakcije - Božidar Jakac: Ogled njegove zbirke v Konstanjevici na Krki, ogled flamskega baroka prav tako v Kostanjevici na Krki in potem kopanje v Čateških Toplicah. - Župančič: Cela družina ponovi, kaj vse je Župančič napisal, kaj vse je prevedel in to materijo potem ponovi (naslovi preovod in naslovi v originalu) poti v Vinico - Bela Krajina - veslanje na Kolpi. - Tubar - Raščica: mi smo ta izlet združili s tekmovanjem v branju gotice (kar pomeni, da je treba Trubarja kupiti v Konzorciju, ker brez tega ne gre) in obiskom tiskarne, kjer si je vsak lahko natisnil eno stran. Na poti na lokacije pa se greste lahko kviz na omenjene teme - to je mnogo bolj produktivno kot običajni razgovori v avtomobilu. Vendelina jr.

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

17. avg 2006 12:53

na Kras, Botanični vrt v Sežani, Lipica (Razne aktivnosti za otroke), Škocjanske jame in še kaj bi se našlo. . Kraški pozdrav, antonija

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

17. avg 2006 13:05

Joj, koliko idej! zdaj bomo pa kar žrebali doma.....hvala vsem!!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. avg 2006 18:25

Čez Vršič v Trento, do izvira Soče, poglejte si Kekčevo domačijo v Zadnji Trenti, botanični vrt Julijana, pojdite po Soški poti, oglejte si Dom Triglavskega narodnega parka Na Logu v Trenti,.......vsega v enem dnevu tako ne boste mogli videti. Prihodnje leto boste prišli za več dni, Trenta te (vsaj mene je, pa mojo 13 letno nečakinjo tudi) uroči. Bi šla kar z vami! rimljanka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. avg 2006 21:44

- s kolesi po Gorički transvezali, - nastanitev nekje v osrčju Prekmurja in po toplicah , ki jih tu ne manjka, od Bio term v Zg. Moravcih, do Radenskih, Ptujskih , Banovskih, Petišovskih, Terme 3000 Moravci, pa do kopališča v M. Soboti in termalne terme v Lentiju na Madžarskem, Vmes pa razni izleti peš ali kolesi ali avti po čudoviti gričevnati pokrajini, ki pa ima tudi dosti zanimivosti, oa ravensko z okolico.... - poglej tudi malo na Goričko informativno stran na intrnetu Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti