Školjke

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

tema odprta - 9. avg 2006 10:20 | ogledi: 2.513 | odgovori: 4

Na morju smo jedli školjke (črne ki se odprejo ko jih skuhaš) pa me zanima kakšna je priprava teh školjk.Zanima me predvsem omaka,to vem, da jih moraš kuhati dokler se školjka ne odpre nevem pa kako pripraviš omako,ki v bistvu ona da čar školjkam.

Lep pozdrav in hvala za odgovore in predloge

mamazeljka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. avg 2006 11:07

Mamažlejka, školjke daš v lonec, brez vode, in pustiš na ognju, da se vse odprejo. Neodprte zavržeš, ker so strupene. Na olivnem olju, na majhnem ognju, prepražiš veliko drobno sesekljanega česna in zelenega petršilja, dodaš poper in ščepec soli. Nenehno mešaš, česen ne sme porjaveti. Zalivaš z malo vode, mešaš - vse to traja vsaj deset minut, da se česen malo zmehča. Dodajaša po malem tudi malo vina. Ko se školjke odprejo, zaliješ česen z malo vode, ki so jo spustile školjke, in še malo mešaš, da nastane omakica. Dodaš žličko ali dve drobtin - sprva manj, da ne bo omaka pregosta. Potem pač omako dopolniš po občutku - dodaš še malo vina ali vode, če je presla,a če je preveč redka dodaš še malo dorbtin, če je pregosta še malo zaliješ. Potem školjke odcediš, jih daš v primerno ksledo in čez njih peliješ pripravljeno omako. Pretr4eseš in postrežeš. Buzaro na rdeče pa pripraviš tako, da omaki dodaš pelate oziroma paradižnikovo mezgo. Mamamia mamamia

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

9. avg 2006 11:35

Ooo mamamia, tebe sem pa že pogrešala. lp, Marija

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

9. avg 2006 14:49

Jaz dam očiščene školjke v lonec (brez dodane vode, ker jo same spustijo še preveč), kuham 5 - 10 min, da se odprejo. Posebej pripravim mešanico olivnega olja, vina, stisnjenega česna, peteršilja in drobtin. Predno vlijem to mešanico na školjke, odlijem nekaj vode in jo prihranim. Potem školjke dobro premešam (lonec pokrijem s pokrovko in stresam), kuham še kakšnih 10 min in preložim v skledo. Če je tekočine premalo, jo prilijem nazaj. Dogajalo se nam je, da je omaka ostajala, ker jo je bilo preveč in smo jo morali zavreči. Pa to je najbolje za pomakanje kruha. Sedaj pustim tekočine ravno toliko, da vse pomažemo. Prijazen dan še naprej zvezdica55

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. avg 2006 18:45

Galyka, tudi jaz sem vas že pogrešala, pa sem dvodnevno prekinitev dopusta izrabilaza obisk foruma odvisnikov....Jutri pa znova via Pula...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti