Astma

špelca marelca  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

tema odprta - 3. avg 2006 16:33 | ogledi: 5.166 | odgovori: 24

ali ve mogoče katera, kako se da pozdraviti, če se jo sploh da?

metoda

atilem  

član od: 26.5.2006

sporočila: 109

3. avg 2006 16:47

Metoda javi se na ZS, pa se pogovoriva lp Melita atilem

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. avg 2006 21:56

metoda, da se!!!! Ni pa lahko:) Delaj se ko da je nimaš, meni je tako ratalo! Ne nič mislit na to, ne se nič sekirat, če dobiš napad, ne delat panike iz tega, skratka, kot da je ni, tudi če je... Če dobiš napad med tekom in še ni lih grozno, teči dalje, ko da ni nič... Tako telo zdresiraš, da se ne boš za vsako figo ustavljala in počasi neha... Vem, da je to proti vsem zdravniškim predpisom, ampak jaz sem se je tako znebila, pa sem imela res hudo astmo, velikokrat sem skup padla, pa parkrat so me peljali v bolnico zaradi napdov, ko ni več nič prijelo in sem morala na kisik in po adrenalin... Tako da: vse se da, če se hoče:) Začni ful športat, najprej bolj na izi in najprej tiste športe, ki ti ne delajo toliko težav, recimo plavanje je zelo priporočljivo, tudi potapljanje na dah na morju, ker krepi pljučno kapaciteto, pa še navadiš se, da ni tak strašen problem, če eno minuto nimaš zraka:) Samo ne zapaničarit, če se ti zgodi, pa se gladke mišice v sapniku ne skrčijo in je že pol problema manj... Sluz se še vedno nabira v pljučih, ampak tudi to se da preit:) Če ti povem, da preplavam več kot 25 m pod vodo;) Več ko kaki neastmatiki;) Ne vrži puške v koruzo, pa predvsem ne pustit bolezni, da te ona komandira, ti komandiraj njo! Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. avg 2006 22:11

Aja, fant pravi, da ti moram napisat, da se pogovori z zdravnikom ali farmacevtom, da me ne boš tožila:) Skratka, to je pomagalo meni:) Veri

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

9. jul 2013 12:52

Uporablja kdo zdravilo Alvesco160? Me zanima njegova učinkovitost, stranski učinki ...

Hvala.

 



Mayisa

Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 09. 2013 12:53

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

9. jul 2013 14:19

Loni, hvala .

Zenkrat imam določeno terapijo ...Ko ne bo potrebe, potem tudi jaz ne bom tega uporabljala.

Mayisa

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

9. jul 2013 14:37

Mayisa. je napisal/a:

Uporablja kdo zdravilo Alvesco160? Me zanima njegova učinkovitost, stranski učinki ...

Hvala.

 



Mayisa



Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 09. 2013 12:53

 

Meni so ga predpisali in ga uporabljam po potrebi, najbolj mi pride v poštev pozimi in zgodaj spomladi, ker imam poleg astme še zgodnji senen nahod. Sicer pa brez težav shajam brez njega. Edini recimo temu stranski učinek katerega sem jaz opazila, je ta, da sem po vpihu malce zahripana. Zdravniku sem tako in tako ob postavitvi diagnoze rekla, da se je zmotil  in da jaz vseakor ne morem imeti astme in jo dejansko zavračam, pa če se to še tako čudno sliši. Me je sicer čukasto gledal in se zraven nasmejal in mi dejal, da je čisto v redu, da imam tako odnos do "bolezni", vendar da bi bilo pa vseeno fajn, da imam za vsak slučaj pumpico ob sebi.        

leandros

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. jul 2013 15:26

Hripav prideš tudi pri ostalih, je pa priporočljivo usta po vpihu sprati z ustno vodico.

Loni Makaroni

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

10. jul 2013 11:50

leandros je napisal/a:

Meni so ga predpisali in ga uporabljam po potrebi ... 

...vendar da bi bilo pa vseeno fajn, da imam za vsak slučaj pumpico ob sebi.        

leandros

 

Alvesco po potrebi? Meni so rekli redno vsak večer, pa ne kar tako prekinit, saj začne delovati šele po 1 mesecu, prekinit pa ga je potrebno postopoma...

Po potrebi pa je uporaben Ventolin za takojšnje olajšanje pri dihanju.

Joj, saj ne vem ... rada se izogibam zdravilom, če res ni nujno potrebno ... Ampak za boljše dihanje pa bo verjetno res potrebno

Mayisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti